--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Gdzie chip-tuning silnika ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: peja-1991 » 12 lip 2014, o 11:23

2,0 T chip na 280KM i 413NM seria 231KM i 350NM.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 14 lip 2014, o 16:53

Patrząc po innych wykresach 2.0 T to bardzo optymistyczny wykres.
W środę jadę do Kreatora to zobaczymy co u mnie zrobią

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Odp: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: szogi84 » 14 lip 2014, o 19:08

norbi333 pisze:Patrząc po innych wykresach 2.0 T to bardzo optymistyczny wykres.
W środę jadę do Kreatora to zobaczymy co u mnie zrobią
Jestem ciekawy obsługi bo jak bylem tam dwa razy to jakiś kiepski kontakt mialem i jeździłem do rogala ale moze do trzech razy sztuka, czekam na relacje

Namazane na galaxy S3

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 16 lip 2014, o 08:17

Jutro 8 rano zaczynamy i zobaczymy co kreator wymodzi.I może się uda podjechać na odblokowanie reszty opcji wyświetlacza. Co do obsługi zobaczymy

-- 16 lip 2014, o 09:17 --

Seria to 268 koni i 387 Nm. Komp również już rozszerzony

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 16 lip 2014, o 16:13

Obrazek

Awatar użytkownika
Radek_TRN
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
Auto: BMW F10
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Radek_TRN » 16 lip 2014, o 18:36

No ładnie wygląda

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 20 lip 2014, o 20:38

wojtassss pisze:Mało brakło do OPC

Pisane na smarcie
Ale niestety to nie opc

-- 20 lip 2014, o 21:38 --
Radek_TRN pisze:No ładnie wygląda
I całkiem miło jedzie

mgogol1

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: mgogol1 » 1 paź 2014, o 09:58

Witam, ktoś mógłby polecić aktualnie jakiegoś sprawdzonego tunera w Warszawie? Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

-- 1 paź 2014, o 10:58 --

Zrobiłem program w Insignii. Silnik 2.0 CDTI zblokowany na 130 koni. W załączeniu wykres. Czy ktoś byłby w stanie się do tego odnieść czy wyszło w porządku? Wyszło 183,5 km. Ale różnica nie jest aż tak odczuwalna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 26 paź 2014, o 20:55

http://arturo3333.wrzuta.pl/film/2sYwhA9Et6B/mov_0938



Z kadrowania co do milisekund wychodzi około 5,97 s.A jest to do poprawienia
Jak na 2 tony w automacie to chyba nie jest źle

lukass

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: lukass » 28 paź 2014, o 09:02

Nieźle :) Mój opelek po chipowaniu w DR Tuningu na hamowni dał 163ps i 380 Nm. Moim zdaniem też rewelacyjny wynik.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: yerry » 28 paź 2014, o 09:10

Fajnie byłoby gdybyś zrobił to o co prosimy przy rejestracji na forum - uzupełnił swój profil. Inaczej ta informacja nic nam nie mówi.
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: fuli » 5 gru 2014, o 06:00

Pytanie do tunerów :) a jak wygląda sprawa spalin ? O ile są one bardziej gorące ? Bo w VC która chipowalem ze 150 i 315Nm na 180 i 380Nm przy 220 tysiacach, auto przejechało bezproblemowo do 300 tysięcy z jednym wyjątkiem. Pękł kolektor wydechowy co w przypadku akurat silnika 1.9 cdti 150km jest mega problemem, bo on połączony razem z turbo. Jak łatwo się domyślić koszta szły w tysiące :] stąd moje pytanie odnośnie temperatury spalin. Na pewno są czujniki na wylocie gdzieś i koło katalizatora. Jak to wygląda o ile ona wzrasta ? I drugie pytanie. O żywotność nie pytam, bo nikomu się tutaj takie coś nie przytrafiło, a zresztą styl jazdy tez ma znaczenie, a ja często latam po banach 160-200 i to pewnie też nie jest bez znaczenia, natomiast chodzi mi kolektor i turbo w cdti 2.0 160. Tutaj kolektor wydechowy jest osobno bez turbo a nie z nim połączony tak ?
Insignia 2.0 cdti ...jeszcze 160 KM 4x4

mara45

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: mara45 » 20 gru 2014, o 12:52

Panowie gdzie w wawie dobrze zrobia isie Kreator Mocy odpada bo raz mi skopsali passka .......

-- 20 gru 2014, o 12:52 --

Panowie gdzie w wawie dobrze zrobia isie Kreator Mocy odpada bo raz mi skopsali passka .......

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 20 gru 2014, o 14:10

Ja u nich robiłem swoją i nic nie skopali

mara45

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: mara45 » 20 gru 2014, o 15:28

Mi wgrali gotowca do passka mialo byc 144 kucy a jak sprawdzilem na innej hamowni to wyszlo 120 plus turbawka niedonagala ....cale szczescie ze sprawdzilem i uratowalem turbawke przed rozsypaniem....tak ze od tamtej pory nie mam zaufania do nich.....

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 20 gru 2014, o 19:55

Porównywanie z innymi hamowniami średnio ma sens,bo wiele zależy od warunków w jakich było hamowane.
Poprzednią Vectrę OPC hamowałem na 3 hamowniach i każda pokazała inny wynik.Najlepszy to 326 koni,a najgorszy to 280 koni czyli serię.Auto było po programie

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: jurass » 20 gru 2014, o 21:42

Pewnie najlepszy wynik pokazywało tam, gdzie program robiłeś. :lol:

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 21 gru 2014, o 00:12

Dokładnie :D .Moc to moc.Ale niutów pokazało 625 ;D

mara45

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: mara45 » 21 gru 2014, o 01:59

Czyli w wawie robi tylko Kremator Mocy ? .... i nic innego nie polecacie

Koszal

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Koszal » 22 gru 2014, o 09:40

W Warszawie jest jeszcze Dominik z ECU Pereformance. Napisz do nich czy ogarną Insignie ;) http://ecu-performance.com.pl

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”