--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia ST by lgruszkos

lgruszkos

Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 2 maja 2013, o 12:25

Po ostatnim dopieszczonym VW Golfie IV 1.9 TDI 170 km
Obrazek Obrazek
przyszedł czas na auto rodzinne - wybór padł na Insignie Sport Tourer 2.0CDTI 131km

Dane z myopelservice.com

Data produkcji
2009-10-01 model 2010
Kolor
SZARY TECHNICAL METALIK
Silnik
ENG-4 CYL 20L DIESEL TURBO VGT
Skrzynia biegów
TRANS-MAN 6-SPEED M32 WR
Tapicerka
TRIM CLOTH VITESSE - BLACK
Bezpieczeństwo
ESP, Poduszki powietrzne przednie, boczne przednie i kurtynowe, Zagłówki aktywne
Komfort
Czujniki parkowania, Klimatyzacja automatyczna, Tempomat
Multimedia
7 głośników premium, Radio CD 300, Wyświetlacz wielofunkcyjny, Wyświetlacz wielofunkcyjny
Pakiet
Pakiet Business Funktion

Zdjęcia po zakupie:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obecnie:
ObrazekObrazekObrazek

Modyfikacje:
- zmiana na żarówki polarki do świateł DRL
- wymiana żarówek na led
- felgi 18 z oponami continental contactsport3 245/45
- montaż CB radia
Plany:
- roletki na tył
- ściemnienie szyb
- pakiet OPC
- wydech
- eibach -30mm
- rozważam felgi 20'

Narazie bedzie ciężko to zrealizować bo zaczna sie mody typu - fotelik Recaro, wózek i pieluchy :D
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, o 21:13 przez lgruszkos, łącznie zmieniany 1 raz.

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: tomkod » 2 maja 2013, o 17:00

Z tym montazem xenonow to nie tyka prosta sprawa, jesli wogole wykonalna to napewno nieoplacalna. Sam bym u siebie wymienil gdyby to bylo mozliwe.

-- 2 maja 2013, o 19:05 --
wojtassss pisze: Co do lamp uderz tutaj:
hidretrofit.wordpress.com
Chłopaki dobrze ogarniają, a i cena nie przyprawia o zawał.
To co tam robia, nie wiem czy mozna nazwac montazem xenonow, montuja HIDy ktore w Polsce czy Europie nie maja atestu. Ale nawet majac oryginalne lampy podlaczenie nie jest proste, bo trzeba klas od nowa instalacje plus urzadzenia sterujace xenonami. O ile wiem to Insigni byly tylko Xenony AFL i nie ma normalnych "standardowych".
Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi!
Obrazek

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: peja-1991 » 2 maja 2013, o 17:08

tomkod pisze: O ile wiem to Insigni byly tylko Xenony AFL i nie ma normalnych "standardowych".
Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi!
Oczywiście masz rację ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

kiego

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: kiego » 2 maja 2013, o 21:47

ja nie wierze w takie rzeźby,po montażu w 407 xenonow do tej pory mam czkawke :(

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 3 maja 2013, o 16:11

Ja też nie wierzę w takie coś, póżniej lampy parują itd

Awatar użytkownika
Kali
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
Auto: 2.0T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: Kali » 3 maja 2013, o 16:16

U mnie w ASO zakladali gosciowi bixenony AFL do insigni. Nie ma rzeczy niemozliwych, wszystko sie da zrobic tak jak w fabryce. Kwestia miec wszystkie potrzebne klocki z jakiegos rozbitka.

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 4 maja 2013, o 13:36

A nie orientujesz się ile za to wzieli...?

Awatar użytkownika
Kali
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
Auto: 2.0T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: Kali » 4 maja 2013, o 14:09

Nie mam pojecia. Skoro 5200zl trzeba dolozyc przy nowym aucie to obstawiam, ze dolozenie na uzywanych czesciach wyniesie minimum 3000zl.

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 27 cze 2013, o 21:26

Ostatnio u mnie mody poszły w odstawkę...prawie 6 tyś km w miesiąc. Nawet nie mam czasu umyć i odkurzyć, tylko trasa, stacja, dom i tak w kółko. Teraz odkrywam uroki dużego auta, wogóle nie czuję zmęczenia a 6 bieg na trasę jest super zestopniowany - przy 170-180 słychać więcej szum powietrza niż silnik. Spalanie jak na moja ciężką nogę na trasach nie przekracza 7.3 l/100.

-- 27 cze 2013, o 22:05 --
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 20 sie 2013, o 17:21

To zapraszam, chata dobrze znana :-) Musimy sie kiedyś zgadac, jak ktos bedzie w okolicach Krosna i ja też bedę, bo ostatnio to jednak cały czas na sląsku przebywam

-- 11 lip 2013, o 15:31 --

Dzisiaj jestem po wgraniu kolejnej kampanii czyli sterownik R13.... przy okazji okazało się że się rozszczelniła chłodnica wody...pewnie za niedługo wymiana, narazie podratuje środkiem do chłodnik - ciekawe co to da :(

-- 20 sie 2013, o 19:21 --

Gewinde on board... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bolek

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: bolek » 23 wrz 2013, o 15:26

Powiem tak ,szok że to auto przejechało tyle km i tak wygląda,widac że dbasz o samochód i oprócz że jest to dla Ciebie wół roboczy to dbasz o niego. Rewelacja

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 23 wrz 2013, o 21:24

no staram się jak mogę...

bolek

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: bolek » 24 wrz 2013, o 14:50

Z ciekawości wtryski i turbina oryginalna od nowości czy juz po regeneracji? Były jakieś grubsze awarie przez te 300k?

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 30 sty 2014, o 20:53

boleknh, turbina i wtryski całe.
Przez cały okres użytkowania: tarcze hamulcowe kilka razy, oleje itd... turbina oryginalna jeszcze i nie bierze oleju Skrzynia też ok, łożyska oryginalne też:) W silniku wymieniono 2 razy rure turbiny, alternator a dokładnie łożysko alternatora, 2 razy rozrząd i z większych awarii to przy 277tys dwumasa z sprzęgłem.

-- 20 gru 2013, o 10:02 --

Takie zdjęcie w pakiecie zima jeszcze bez kołpaków :D na samych strukturalnych ale obecnie już założone

-- 30 sty 2014, o 20:53 --

Dzisiaj pojawiły sie 1-wsze mody...inni maja w standardzie ja niestety nie miałem. MAM I JA :) Nakładki na pedały

Oprócz nakładek sa jeszcze ledy do wnetrza i czekam na podswietlenie rejestracji. Czane kierunki tez beda tylko niech zrobi sie cieplej. W planach jeszcze lekka modernizacja światel z tylu ;-) widziana w niemczech...i szukam kól 19 jakby ktos wiedział razem z oponami albo chciałby sie wymienic za 18 to dajcie znać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: peja-1991 » 30 sty 2014, o 21:15

Łukasz co chcesz zrobić z lampami ?
jak nie chcesz na forum to daj PW ;)

Masz podstopnicę pod lewą nogę czy tylko w dywaniku gumowym masz podstopnice?
co to za gumy?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: Alex » 30 sty 2014, o 21:22

LEDy ? ;)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: Luk » 30 sty 2014, o 21:25

Fajne to nakładki, to będzie następny mój mod :)

lgruszkos

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: lgruszkos » 30 sty 2014, o 21:40

a to w Cosmo nie było w standardzie?

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: Luk » 30 sty 2014, o 21:45

Niestety nie, to jest w pakiecie wnętrze OPC

Awatar użytkownika
Kali
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
Auto: 2.0T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia ST by lgruszkos

Post autor: Kali » 30 sty 2014, o 21:51

Starczy wersja sport. Nie potrzeba pakietu opc.

carvertical VIN check
Zablokowany

Wróć do „Auta forumowiczów”