--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia od Pobo1315

Pobo1315

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: Pobo1315 » 9 kwie 2015, o 20:11

Zdecydowałeś się jednak na 22mm dystans widzę.
Jak na żywo koła nie wystają za bardzo???
Jaki rozmiar kół/jaka średnica i szerokość???
Ile cm zostało od opony do nadkola z przodu i z tyłu???

I jak wrażenia z jazdy???
OLO85 odpowiem krótko zwięźle i na temat :D :
Tak zdecydowałem się na 22mm na koło bo przy 20 mm nie widaomo było czy szpilki wejdą w kołnierz felgi.
1. Tył jest idealnie, a na przodzie idealne byłoby 20 mm ale nie jest też źle (koło praktycznie jest na równi z nadkolem)
2. Koła 18 ", szerokość 8", et 42, oponu 245/45
3. Nie mierzyłem bo na pewno jeszcze się ułoży i siądzie troszkę.
W zakrętach trzyma konkretnie, lepiej klei się drogi i o to też chodziło.
Bardziej natomiast mnie cieszy nowa dwumasa bo czuć różnice w jeździe.
Żeby regenerowana rozpadła się po niecałych 2 miesiącach...ehh...
To teraz jeszcze felga w adekwatnym do zmian rozmiarze i będzie to wszystko dobrze wyglądać.
Jedyne słuszne dla mnie koło to 19" z pięcioma ramionami, ale wcześniej w planach jest wymiana tarcz i klocków. Felgi jak się trafią w dobrej cenie to wtedy będzie można to rozważyć.
"małą łyżeczką a wciąż" :)

kiego

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: kiego » 9 kwie 2015, o 20:13

W takim razie od felg bym zaczął ;)

Pobo1315

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: Pobo1315 » 9 kwie 2015, o 20:17

Bezpieczeństwo raczej ważniejsze :)

Awatar użytkownika
OLO85
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2014, o 23:38
Auto: Insignia SportTourer
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: OLO85 » 9 kwie 2015, o 20:19

Zwłaszcza, że rodzina większa się szykuje :-)

kiego

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: kiego » 9 kwie 2015, o 20:23

pegenige pisze:Bezpieczeństwo raczej ważniejsze :)
tym bardziej bym obniżył profil ;)

Pobo1315

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: Pobo1315 » 9 kwie 2015, o 20:27

OLO85 pisze:Zwłaszcza, że rodzina większa się szykuje
Zgadza się i to już tuż "za chwilę" :)
kiego pisze:tym bardziej bym obniżył profil
mówisz o profilu 40 dla 18 cali ? Za dużo kombinacji z oponami, wtedy lepiej dołożyć do 19".

kiego

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: kiego » 9 kwie 2015, o 20:30

Broń boże do 18-tek :o
Patrząc na Twoje auto w tej chwili jeszcze mi brak wisienki na torcie jaką jest ladna felga.

Pobo1315

Re: Insignia Pegenige - Eibach i Dystanse na pokładzie

Post autor: Pobo1315 » 9 kwie 2015, o 20:32

No wiem, wiem...duuużo jeszcze brakuje do tego auta. Ale jak wspomniałem, w najbliższym czasie (jak się uda) wymiana tarcz i klocków a potem felga :)

Pieczyna

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pieczyna » 22 kwie 2015, o 21:58

Pobo1315,

czytałem w opisie auta, że pozbyłeś się "skrzypiącego sprzęgła" - pytanie jak? Wnerwia mnie to niemiłosiernie...

Jak dla mnie felgi 18, profil 45 razem z dystansami pasuje idealnie! Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach, jeszcze raz gratuluję... ;D

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Alex » 22 kwie 2015, o 23:19

Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Pieczyna

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pieczyna » 23 kwie 2015, o 08:45

Dzięki Alex, weekend zapowiada się fajnie więc będę działać ;)

Pobo1315

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pobo1315 » 23 kwie 2015, o 08:52

Mogłeś mówić na spocie bo to dosłownie 5 minut roboty i bym Ci na spocie to ogarnął :)

Pieczyna

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pieczyna » 23 kwie 2015, o 10:34

myślę, że jakoś dam radę... ;) ale dzięki :D

a nad spotem trzeba znów pomyśleć 8-)

Pobo1315

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pobo1315 » 6 maja 2015, o 12:44

czas najwyższy zadbać trochę o bezpieczeństwo
Obrazek

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Alex » 6 maja 2015, o 13:00

Tarcze rozumiem gładkie ? Co to za klocki ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Pobo1315

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pobo1315 » 6 maja 2015, o 14:47

Tak tarcze gładkie na przód i tył, a klocki niemieckiej firmy, niepylące. Polecane w dziale układu hamulcowego. Zobaczymy jak będą współgrać z tarczami. Chciałem wziąć klocki Ferrodo Premier ale niestety od kilku użytkowników usłyszałem, że piszczą (może zbyt twarde) dlatego zdecydowałem się na zestaw Jurid White.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Alex » 6 maja 2015, o 15:09

Nie ma niepylących klocków :D To są te ceramiczne klocki ? Kiedy montaż ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: tomkod » 6 maja 2015, o 15:38

Pewnie nie ma ale jak porównasz ceramiczne ze zwykłymi to wygląda jakby ceramiczne wogole nie pyliły. Ja odkąd wrzuciłem ATE ceramic na tył to różnica ogromna. Z przodu felgi po 2 tyg czarne a z tylu ledwo można zauważyć brud.
Obrazek

Pobo1315

Re: Isia od Pobo1315

Post autor: Pobo1315 » 6 maja 2015, o 15:59

No miałem zaznaczyć niepylące w apostrofie. Tak podobno są to klocki ceramiczne są dużo jaśniejsze od zwykłych. Chciałem ale ceramic ale są dość drogie jak na klocki hamulcowe. Montaż czwartek lub piątek, najpóźniej sobota.


Wysłane z iOS

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”