--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSzmaragdowa Insignia
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Szmaragdowa Insignia
Zmień laczki na mniejszy profil i tak jak Poba315 pisze iziemić ją z dystansami a poczujesz się jak na torach.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
prokop
Re: Szmaragdowa Insignia
To była ta bardziej leniwa pora roku w lato trochę nadrabiam. I tak nie będą to potężne przebiegi porozglądać się za t.benzyną można. A Ty się chyba przesiadłeś z diesla na t.benzynę i jak tam wrażenia ?? Też tak ciągnie od dołu jak diesel ??jaromat pisze:Potężnych przebiegów nie robisz,żeby się nie zastanowić na drugą turbo benzyną
-
jaromat
-
prokop
Re: Szmaragdowa Insignia
Kolejne 10 000 km za mną .
Lista plusów i minusów bez zmian.
Może wypalanie DPF coraz bardziej mnie irytuje i jeszcze trochę a sygnalizacja wypalania pójdzie na śmietnik i będę żył w błogiej nieświadomości.
W przeciągu tych 10 000 km jedna usterka (niestety na wyjeździe) padł akumulator.
Dla osób przyzwyczajonych do stopniowego padania aku podpowiem, że to historia cienkie ołowiane płytki robia zwarcie i po aku.
Z rana odpaliła jak pszczólka , po południu podczas kolejnego rozruchu już było po akumulatorze.
Lista plusów i minusów bez zmian.
Może wypalanie DPF coraz bardziej mnie irytuje i jeszcze trochę a sygnalizacja wypalania pójdzie na śmietnik i będę żył w błogiej nieświadomości.
W przeciągu tych 10 000 km jedna usterka (niestety na wyjeździe) padł akumulator.
Dla osób przyzwyczajonych do stopniowego padania aku podpowiem, że to historia cienkie ołowiane płytki robia zwarcie i po aku.
Z rana odpaliła jak pszczólka , po południu podczas kolejnego rozruchu już było po akumulatorze.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Szmaragdowa Insignia
Zamień sygnalizację wypalania DPF z dźwięku na świecącą diodę i po problemie. Przerwiesz kilkanaście razy wypalanie w błogiej nieświadomości i dopiero będziesz miał problem 
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
prokop
Re: Szmaragdowa Insignia
Czy jak zmienię na diodę to przestanie mi się wypalać w środku miasta, gdzie za cholerę nie da się utrzymać obrotów na stałym poziomie powyżej 2000 obr/min przez ok 12 km ???
To nie problem brzęczyka czy diody tylko niedopracowanej technologii. Chociaż już jest lepiej wiem mniej więcej co ile się powinien wypalać i jak go sprowokować ( jak go mulę non stop w mieście przez 400-500 km to wyjazd na trasę i 110-120 i 6 bieg i zaczyna momentalnie wypalać).
To nie problem brzęczyka czy diody tylko niedopracowanej technologii. Chociaż już jest lepiej wiem mniej więcej co ile się powinien wypalać i jak go sprowokować ( jak go mulę non stop w mieście przez 400-500 km to wyjazd na trasę i 110-120 i 6 bieg i zaczyna momentalnie wypalać).
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Szmaragdowa Insignia
W mieście to bardziej o to chodzi żeby dać mu się wypalić do końca, nawet na postoju.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
prokop
Re: Szmaragdowa Insignia
Ja tam człowiek z technicznym wykształceniem przeczytałem instrukcję obsługi i ja byk napisane min 2000 obr/min.
A tu taka miła niespodzianka, czyli na jałowych 900-1000 obr/min też się wypali ??, a ile wtedy to trwa i czy pełne oczyszczenie czy następne wypalanie będzie po mniejszej ilości kilometrów. ??
U mnie "kasowalny" licznik przebiegu służy tylko i wyłącznie do sprawdzania ilości kilometrów pomiędzy wypalaniami.
Standard w mieście 400-500 km, a jak trasa to 700-900 km.
A tu taka miła niespodzianka, czyli na jałowych 900-1000 obr/min też się wypali ??, a ile wtedy to trwa i czy pełne oczyszczenie czy następne wypalanie będzie po mniejszej ilości kilometrów. ??
U mnie "kasowalny" licznik przebiegu służy tylko i wyłącznie do sprawdzania ilości kilometrów pomiędzy wypalaniami.
Standard w mieście 400-500 km, a jak trasa to 700-900 km.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Szmaragdowa Insignia
Na postoju też się wypali. Optymalne obroty to 2500, wtedy po wypalenie pokazuje 20%. Przy niższych pokazuje 26-28 %.
Wysłano z Xperia.
Wysłano z Xperia.
-
prokop
Re: Szmaragdowa Insignia
Kolejne km za mną łącznie ok 205kkm , przez ostatnie 20kkm oprócz filtrów, klocków , oleju poza konkursem doszło:
- Wymiana osłony amortyzatora prawy tył (na przeglądzie w ASO takową usterkę znaleźli)
- wymieniony wentylator nawiewu wentylacji ( zamiast szczotek w tym silniku zużywa się wirnik , GM
)
- jest już w samochodzie (na razie w bagażniku) tylna tuleja wahacza.
Odpukać nie jest źle oby tak dalej.
- Wymiana osłony amortyzatora prawy tył (na przeglądzie w ASO takową usterkę znaleźli)
- wymieniony wentylator nawiewu wentylacji ( zamiast szczotek w tym silniku zużywa się wirnik , GM
- jest już w samochodzie (na razie w bagażniku) tylna tuleja wahacza.
Odpukać nie jest źle oby tak dalej.
-
slomko
Re: Szmaragdowa Insignia
No, no! Auto naprawdę robi wrażenie. Mam nadzieję, że Ci się dobrze sprawuje. Isignia to świetne auto.

