--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Szmaragdowa Insignia

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: Zbyszek01 » 8 maja 2015, o 17:36

Zmień laczki na mniejszy profil i tak jak Poba315 pisze iziemić ją z dystansami a poczujesz się jak na torach.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

prokop

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: prokop » 9 maja 2015, o 11:13

jaromat pisze:Potężnych przebiegów nie robisz,żeby się nie zastanowić na drugą turbo benzyną :D
To była ta bardziej leniwa pora roku w lato trochę nadrabiam. I tak nie będą to potężne przebiegi porozglądać się za t.benzyną można. A Ty się chyba przesiadłeś z diesla na t.benzynę i jak tam wrażenia ?? Też tak ciągnie od dołu jak diesel ??

jaromat

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: jaromat » 9 maja 2015, o 15:33

Też tak ciągnie od dołu, ale potem wyżej jest duuuuzo lepiej.

prokop

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: prokop » 8 wrz 2015, o 21:52

Kolejne 10 000 km za mną .
Lista plusów i minusów bez zmian.
Może wypalanie DPF coraz bardziej mnie irytuje i jeszcze trochę a sygnalizacja wypalania pójdzie na śmietnik i będę żył w błogiej nieświadomości.

W przeciągu tych 10 000 km jedna usterka (niestety na wyjeździe) padł akumulator.
Dla osób przyzwyczajonych do stopniowego padania aku podpowiem, że to historia cienkie ołowiane płytki robia zwarcie i po aku.
Z rana odpaliła jak pszczólka , po południu podczas kolejnego rozruchu już było po akumulatorze.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: Alex » 8 wrz 2015, o 22:35

Zamień sygnalizację wypalania DPF z dźwięku na świecącą diodę i po problemie. Przerwiesz kilkanaście razy wypalanie w błogiej nieświadomości i dopiero będziesz miał problem ;)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

prokop

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: prokop » 3 lis 2015, o 20:37

Czy jak zmienię na diodę to przestanie mi się wypalać w środku miasta, gdzie za cholerę nie da się utrzymać obrotów na stałym poziomie powyżej 2000 obr/min przez ok 12 km ???
To nie problem brzęczyka czy diody tylko niedopracowanej technologii. Chociaż już jest lepiej wiem mniej więcej co ile się powinien wypalać i jak go sprowokować ( jak go mulę non stop w mieście przez 400-500 km to wyjazd na trasę i 110-120 i 6 bieg i zaczyna momentalnie wypalać).

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: Alex » 3 lis 2015, o 22:28

W mieście to bardziej o to chodzi żeby dać mu się wypalić do końca, nawet na postoju.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: nika84-24 » 4 lis 2015, o 19:48

przecież dpf wypali się i na jałowych...

prokop

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: prokop » 7 lis 2015, o 08:40

Ja tam człowiek z technicznym wykształceniem przeczytałem instrukcję obsługi i ja byk napisane min 2000 obr/min.
A tu taka miła niespodzianka, czyli na jałowych 900-1000 obr/min też się wypali ??, a ile wtedy to trwa i czy pełne oczyszczenie czy następne wypalanie będzie po mniejszej ilości kilometrów. ??
U mnie "kasowalny" licznik przebiegu służy tylko i wyłącznie do sprawdzania ilości kilometrów pomiędzy wypalaniami.
Standard w mieście 400-500 km, a jak trasa to 700-900 km.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: P405 » 7 lis 2015, o 09:32

Na postoju też się wypali. Optymalne obroty to 2500, wtedy po wypalenie pokazuje 20%. Przy niższych pokazuje 26-28 %.

Wysłano z Xperia.

prokop

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: prokop » 6 lip 2016, o 23:30

Kolejne km za mną łącznie ok 205kkm , przez ostatnie 20kkm oprócz filtrów, klocków , oleju poza konkursem doszło:
- Wymiana osłony amortyzatora prawy tył (na przeglądzie w ASO takową usterkę znaleźli)
- wymieniony wentylator nawiewu wentylacji ( zamiast szczotek w tym silniku zużywa się wirnik , GM :oops: )
- jest już w samochodzie (na razie w bagażniku) tylna tuleja wahacza.
Odpukać nie jest źle oby tak dalej.

slomko

Re: Szmaragdowa Insignia

Post autor: slomko » 28 lip 2016, o 11:37

No, no! Auto naprawdę robi wrażenie. Mam nadzieję, że Ci się dobrze sprawuje. Isignia to świetne auto.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”