--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia ST - następczyni Alfy 159

ODPOWIEDZ
HAL 9000

Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: HAL 9000 » 17 cze 2015, o 12:08

Przedstawiam mój nowy samochód, który zmienił sprzedaną na początku kwietnia Alfę 159 1.9 JTDm z 2005 r.


Opel Insignia Sports Tourer (wersja wyposażenia sport)
- silnik: 2.0 CDTi 160 koni
- automat
- wyprodukowany w maju 2011 r.
- przebieg: 180k
- sprowadzony z Niemiec przez znajomego.


Wyposażenie:
- oryginalne oplowskie felgi + opony Dunlop sp sport 01 w rozmiarze 245/45/R18
- fabrycznie obniżone zawieszenie
- ksenony AFL ze zmiennymi trybami pracy i ledami do jazdy dziennej
- skórzane fotele w wersji Ergonomic Sport Seat z podgrzewaniem i wentylacją
- adaptacyjne zawieszenie Flexride z regulowanymi trybami pracy Sport i Tour
- kamera Opel Eye do rozpoznawania zanaków drogowych
- czujnik oświetlenia - automatyczna zmiana świateł długich na drogowe
- czujniki parkowania przód i tył
- elektryczny hamulec postojowy
- czujnik deszczu
- lusterko wewnętrzne samościemniające się
- tempomat
- klimatyzacja automatyczna dwustrefowa
- elektrycznie sterowane szyby i lusterka
- przednia szyba atermiczna
- nawigacja GPS
- wsparcie dla iPod/iPhone
- gniazdko USB i AUX
- bluetooth
- tempomat
- elektryczne domykanie klapy bagażnika
- ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu Line Assist
- sportowe nakładki na pedały
- reszty nie pamiętam, być może coś pominąłem.


Plany na przyszłość:
- być może oryginalne oplowskie 19” felgi Speedline
- być może chip na około 200 koni


Auto mam prawie dwa tygodnie. Trochę inne, niż Alfa 159 ale jestem bardzo zadowolony. Większe, cięższe, więcej miejsca. Technologicznie bardziej do przodu. Na razie jeżdżę dość asekuracyjnie więc ciężko porównać. Automat jest lepszy niż się spodziewałem jeżdżąc dość często BMW E60 3.0xi z automatem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sonnenberg

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: sonnenberg » 17 cze 2015, o 12:30

ładne autko ale Alfa piękniejsza z zewnątrz na pewno...

HAL 9000

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: HAL 9000 » 17 cze 2015, o 19:47

Była fajna :) Czas jednak biegnie dalej. Insignia to auto nowocześniejsze. Wewnątrz jest wygodniej - fotele super. Przeszkadza może trochę nadmiar przycisków, które tak naprawdę są zbędne, bo ich funkcje nakładają się na siebie. No ale cóż, Alfa też miała swoje wady :)

A wyglądała tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mesel

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: mesel » 17 cze 2015, o 20:50

Zamieniać jedno z najmniej awaryjnych aut na Insignię ....skrajne ryzykanctwo ]:-> ;)

sonnenberg

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: sonnenberg » 17 cze 2015, o 21:26

piękna ta alfa....może za 3 lata :)

HAL 9000

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: HAL 9000 » 17 cze 2015, o 21:35

mesel pisze:Zamieniać jedno z najmniej awaryjnych aut na Insignię ....skrajne ryzykanctwo ]:-> ;)
Łeee, chyba nie jest tak źle z tymi Insigniami ? Się trochę oczytałem wcześniej i wyszło, że auto w porządku ;) Czy się mylę ? :P Zresztą teraz to już "po ptakach" :D

A co do Alfy to nie wykluczam, że kiedyś kupię taką jako drugie autko :) Co jak co, ale ceny to one raczej nie trzymają :P Rynek się jeszcze chyba nie przyzwyczaił po 156... polski rynek :P

mesel

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: mesel » 17 cze 2015, o 21:43

A ja właśnie rozważam pozbycie się Insigni i zakup jakiejś ciekawej 159 lub Superb ]:->

HAL 9000

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: HAL 9000 » 17 cze 2015, o 22:10

159 i Superb to masz dość duży rozstrzał ;)

mesel

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: mesel » 17 cze 2015, o 22:15

Wybór pierwszego od serca a drugiego rozsądkiem ;)

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: Mikołaj » 17 cze 2015, o 22:20

Piękna Iśka ;) Kolorek super, wyposażenie bajka i do tego automat, fajny zestaw. Niech służy jak najdłużej i cieszy właściciela :)


Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: nika84-24 » 18 cze 2015, o 05:09

No to tylko jeszcze do listy planów dodałbym dystanse, kirerownice OPC i podwójny wydech

HAL 9000

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: HAL 9000 » 18 cze 2015, o 08:11

A właśnie mam pytanie odnośnie tego wydechu. Mianowicie od czego to zależy: ja mam wydech całkowicie schowany pod zderzakiem - nie jest widoczna końcówka. Są natomiast wersje, które mają pojedynczy wydech a końcówka mimo to wystaje spod zderzaka ? Czy to zależało od rocznika, wersji wyposażenia, itp. ?

BTW - jaki jest koszt podwójnego wydechu i czy da się go zamontować przy takiej konstrukcji zderzaka, jak moja ?

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: Cinek » 18 cze 2015, o 09:22

W moim aucie z 2012 tez już końcówka była schowana.
Masz samą rurę czy cała puszkę?
I da się zamontować wydech, możesz kupić dokładkę na podwójny wydech, lub w firmie ulter mają szablon i wycinają otwory w tej dokładce co masz.

HAL 9000

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: HAL 9000 » 18 cze 2015, o 11:34

A dokonując pobieżnego porównania Alfy 159 i Insignii to nasuwają mi się następujące kwestie

Na plus Insignii:
- super fotele sportowe wentylowane i podgrzewane. W Alfie też miałem skórę ale bez wentylacji i podgrzewania. Fotele były mniej wyprofilowane i nie tak wygodne. W Insignii to jest bajka. Nie chce się wychodzić z samochodu. Nie wiem jak w przypadku standardowych siedzeń Insignii ale te, które ja mam są super.
- przestrzeń - zdecydowanie więcej miejsca w środku, nie mówiąc już o bagażniku i dostępie do niego - no ale wiadomo - mowa o Sports Tourerze
- zaawansowanie technologiczne - mam wersję z dość dużą ilością elektroniki i może dlatego porównanie jest nieobiektywne, lecz na pewno są tu rzeczy, których w Alfie nie było w ogóle dostępnych
- super światła AFL. Jest to jeden z najmocniejszych punktów auta jak dla mnie
- wyciszenie - o niebo lepsze niż w Alfie. To jest po prostu dwie klasy wyżej.
- mniej skomplikowane zawieszenie (pomijam kwestię amorów Flexride) w Alfie był wielowahacz - bardzo kosztowny w naprawie i problematyczny, gdy idzie o trwałość dostępnych na polskim rynku zamienników. Przy czym na oryginalnym zawieszeniu udało się dobić do przebiegu 175 tys. km

Na plus Alfy
- prowadzenie w zakrętach. Auto było pewniejsze, mniej się bujało i tak jakoś bardziej przylegało do ciała
- wspomaganie kierownicy - pomimo trybu sport w Insignii Alfa dawała lepsze czucie drogi
- prostsza obsługa instrumentów we wnętrzu auta. Insignia jest pod tym względem dość nieintuicyjna. Dużo zbędnych przycisków.

Remis w kwestii wyglądu - po dłuższym namyśle :) Alfa była bardzo ładna, ale mimo wszystko troszkę się już zestarzała. Insignia nie rzuca się może tak bardzo w oczy ale na pewno jest bardzo harmonijna pod względem designu i trudno cokolwiek zarzucić.

luki1988

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: luki1988 » 20 cze 2015, o 05:40

siemka Fajna furka szerokości

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: tomkod » 22 cze 2015, o 10:52

HAL 9000 pisze: - wyciszenie - o niebo lepsze niż w Alfie. To jest po prostu dwie klasy wyżej.
Jak piszesz ze w Insigni jest dobre wyciszenie - to nie chce pytać jakie było w Alfie. Dla mnie Insignia jest słabo wyciszona w porównaniu np do VAGa a do tego terkot diesla to już nie ma do czego porównywać.
Obrazek

mara45

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: mara45 » 22 cze 2015, o 17:02

No co ty opowiadasz miałem passka b6 1.9 tdi i to był dopiero traktor isia jest o niebo cichsza. A mam porównanie bo co roku pokonuje trasę anglia polska

Pobo1315

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: Pobo1315 » 22 cze 2015, o 18:18

Nie sadze aby Insignia w dieselu należała do cichych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Insignia ST - następczyni Alfy 159

Post autor: Zbyszek01 » 22 cze 2015, o 20:00

Insignia jest cichsza od Mondeo III 2.0 TDCi 130kucy którą miałem
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”