Chyba, że Twojego samochodu nie powinno tam być, to wtedy AC
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuUbezpieczenie auta OC AC
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Po co z AC? Krowy mają właściciela - rolnika, rolnik teoretycznie ma ubezpieczenie OC posiadacza gospodarstwa rolnego. Szkodę likwiduje się tak samo jak przy szkodzie z OC kom.
Chyba, że Twojego samochodu nie powinno tam być, to wtedy AC
Chyba, że Twojego samochodu nie powinno tam być, to wtedy AC
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Policjant wyjaśniał że gdyby auto stało na drodze to wina leży po stronie ,,krowiaków'' ale że stało na brzegu rzeki to...
Po minięciu wioski widnieje napis ,,wolny wypas bydła''.
Jeżeli Ubezpieczalnia będzie miała chęć (bo to ich kasa ucieka) to dostanie dane tych 3 właścicieli gromadki krów. Było ich około 40 -stki. Moim autem interesowały się wyłącznie czarne krowy. Brązowe nie były zainteresowane. Auto mam czarne może potraktowały jako konkurencję czy co!
Po minięciu wioski widnieje napis ,,wolny wypas bydła''.
Jeżeli Ubezpieczalnia będzie miała chęć (bo to ich kasa ucieka) to dostanie dane tych 3 właścicieli gromadki krów. Było ich około 40 -stki. Moim autem interesowały się wyłącznie czarne krowy. Brązowe nie były zainteresowane. Auto mam czarne może potraktowały jako konkurencję czy co!
- kretuu
- Nowicjusz
- Posty: 21
- Rejestracja: 8 mar 2015, o 22:02
- Auto: INSIGNIA 2,0 TDCI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: OBIECHÓW / SZCZEKOCINY
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Ergo Hestia AC+OC+NW plus ubezp. szyb Pakiet Asistans ( pakiet H7) Isia z 2010 r całość 1420 zł
Tyle dało się wytargować .
Tyle dało się wytargować .
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Safik aleś poszedł po całości
Nie zazdroszczę bo sprawa fatalna i autko uszkodzone ale przypadek nieziemski. W życiu bym się nie spodziewał że coś takiego może się zdarzyć..
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Pan policjant tradycyjnie nie do końca wie o czym mówi. Mogłeś tam być, czy to byłeś na czyimś terenie?SAFIK pisze:Policjant wyjaśniał że gdyby auto stało na drodze to wina leży po stronie ,,krowiaków'' ale że stało na brzegu rzeki to...
-
vinisurf
- Forumowicz
- Posty: 72
- Rejestracja: 8 kwie 2014, o 21:55
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Safik - jeśli wszystko było zgodnie z prawem po Twojej stronie to walcz o likwidację z OC rolnika. Nie tracisz zniżek, auto zastępcze na czas naprawy i naprawa na oryginalnych elementach. Jeśli było inaczej niestety pozostanie Ci AC...
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Dziś był u mnie rzeczoznawca z InterRisk, który wycenił szkodę na kwotę 4 281,09 zł.
W tym wypadku pójdą do malowania i wymiany:
- elementy plastikowe (zderzaki + plastik klapy bagażnika),
- lampa tylna prawa.
Do tego polerka auta.
I na waciki jeszcze zostanie...
W tym wypadku pójdą do malowania i wymiany:
- elementy plastikowe (zderzaki + plastik klapy bagażnika),
- lampa tylna prawa.
Do tego polerka auta.
I na waciki jeszcze zostanie...
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Z czyjego ubezpieczenia poleci ta suma?
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Pobo1315
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Ja bym sie odwołał od tej kwoty. Ubezpieczalnie zaniżają wycenę nawet o 60%. Poczytaj w necie jak należy sie odwołać. Poza tym kilka stron wczesniej opisałem temat odwołania od wyceny na własnym przykładzie. Oczywiście zrobisz jak uważasz ale jako właściciel masz prawo nawet do naprawy bezgotówkowej w ASO czyli wymianę na nowe elementy a Ty sie chcesz zgodzić na te kwotę aby malować uszkodzenia. Dla mnie bezsensie. Przemysł to bo po odwołaniu mozesz dostać jeszcze raz tyle.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
starek
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Nie sądzę żeby odwołanie coś dało. Zasada jest w każdym przypadku taka sama. TU wylicza kwotę bezsporną (zawsze zaniżona, najczesciej o ok. 50%) którą zabierasz i już na swój koszt naprawiasz lub nie. Jeśli się z tym nie zgadzasz idziesz do ASO i naprawiasz bezgotówkowo. Możesz także wziąć kwotę bezsporną a potem przedłożyć fakturę za naprawdę i TU dopłaca różnicę. Nie ma znaczenia czy z OC czy AC likwidowania jest szkoda pod warunkiem że nie ma całki.
-
Pobo1315
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Ja wiem swoje. Odwołałem sie do ubezpieczyciela przedstawiając im kosztorys rzecoznawcy salonowego w tym przypadku Citroena i różnica w wycenie była o 40% wyższa bo liczył nowe części do wymiany a nie klepanie czy cos. Odwołałem siei i dostałem prawie jeszcze raz tyle. Poza tym zapytaj pierwszego lepszego prawnika ile prowadzi takich spornych spraw poszkodowany - ubezpieczalnia to sie zdziwisz. Ja znam sporo osób ze swojego grona którym odwołanie pomogła. Kilka stron wczesniej wrzuciłem wzór.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Co do odwołania, to potwierdzam. Kilku znajomym ubezpieczalnia oferowała takie kwoty, że bez namysłu szli do ASO w nową wyceną.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Tak zgadza się że ASO wyliczy więcej (nawet rzeczoznawca tak twierdził). Planuję wykonać w aucie: malowanie zderzaków (przedniemu się należy za te odpryski, które narobiłem na drodze szybkiej do pracy) ponadto malowanie plastikowej blendy klapy bagażnika do tego wymiana lampy tylnej prawej i polerka innych zadrapań. Zadrapania krowiaków do polerki bez wgnieceń i tylko bezbarwny zarysowany. Byłem dziś u 2 lakierników (znanych sobie z innych aut) i te operacje wycenili na ok. 1000-1100 zł + moja wymiana lampy tylnej. Nie chcę kupować nowej (aby nie świeciła się jak kocu ja... ani kupować nowego zamiennika, który może mieć inny odcień). Kupię więc używaną ale oryginalną po którą sam podjadę do Siedlec. Ubezpieczyciel będzie dochodził indywidualnych roszczeń od właścicieli krów. Jak się im uda to nie polecą mi zniżki a oni odzyskają kasę...
-
Pobo1315
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Nie potrafię zrozumieć gdzie tu logika. Stary, krowy poniewierają Ci auto a Ty chcesz malować, kleić, wymieniać na używane te elementy ktore zostały uszkodzone ? Nie chce Ci sie napisać odwołania, choćby spróbować ? Nie rozumiem nastawienia. Mozesz spróbować i jak sie uda a pewnie tak,to bys wymienił sobie wszystkie elementy na nowe a nie rzeźbił. Teraz cos Ci powiem bo nie wiem czy czytałeś moje wypowiedzi i wzory oodwolaniach.
Citroen xara Picasso 2002 r. puknięto na parkingu, uszkodzona lewa lampa, nadkole, przedni zderzak. Naprawę lakiernik wycenił to na Max 700 zł. Interrisk wypłaciło 1200. Po odwołaniu i odczekaniu 14 dni na konto wpłynęło kolejne 2200. Zaznaczam stare auto, marka słaba a dostałem prawie tyle co Tobie wyceniają. Sytuacja miała miejsce o ile dobrzepamietam dwa lata temu.
Kolejny przykład. Sprawa z przed 3 lat. Audi A6 sedan 2006 rok po otarciu parkingowym obtarty cały bok kierowcy (drzwi jedne i drugie, zderzaki przód i tył, nadkola, felgi, progi) ubezpieczyciel wycenił szkodę na 11500. Po odwołaniu i odesłaniu wyceny rzeczoznawcy z ASO ubezpieczalnia zaproponowała kwotę ugodowa w wysokości 23500.
To sie rozpisałem, ale sorry mam "Ala" jak widzę, ze ktoś nie walczy o swoje.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Citroen xara Picasso 2002 r. puknięto na parkingu, uszkodzona lewa lampa, nadkole, przedni zderzak. Naprawę lakiernik wycenił to na Max 700 zł. Interrisk wypłaciło 1200. Po odwołaniu i odczekaniu 14 dni na konto wpłynęło kolejne 2200. Zaznaczam stare auto, marka słaba a dostałem prawie tyle co Tobie wyceniają. Sytuacja miała miejsce o ile dobrzepamietam dwa lata temu.
Kolejny przykład. Sprawa z przed 3 lat. Audi A6 sedan 2006 rok po otarciu parkingowym obtarty cały bok kierowcy (drzwi jedne i drugie, zderzaki przód i tył, nadkola, felgi, progi) ubezpieczyciel wycenił szkodę na 11500. Po odwołaniu i odesłaniu wyceny rzeczoznawcy z ASO ubezpieczalnia zaproponowała kwotę ugodowa w wysokości 23500.
To sie rozpisałem, ale sorry mam "Ala" jak widzę, ze ktoś nie walczy o swoje.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Może i ja na $ nie aż tak nie jestem łasy. Jaj pisałem plastiki pomaluję. Blacharka bez wgniotów tylko do polerki. I z wyceny jestem na 3 tyś do przodu. Blacharka jak była tak jest bez wypadkowa w 100% tach.
-
Pobo1315
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Łasych na kasę ha Haha. Widzę mylisz pojęcia
No to nie mamy o czym mowić. Skoro odpowiada Tobie to co założyłeś,masz do tego prawo. Na szczęście znaczna większość jest łasa na kasę i ubezpieczyciele ich "nie dymają". Wyłączam sie z rozmowy, Pozdrawiam
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to nie mamy o czym mowić. Skoro odpowiada Tobie to co założyłeś,masz do tego prawo. Na szczęście znaczna większość jest łasa na kasę i ubezpieczyciele ich "nie dymają". Wyłączam sie z rozmowy, PozdrawiamWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
SAFIK
- Użytkownik
- Posty: 354
- Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
- Auto: Insignia GS 1.6 T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: lubelskie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Zajechałem lampę kupiłem i założyłem. Oryginalna, stan bdb, odcień ten sam choć z 2012 roku.
We wtorek odstawiam auto na malowanie plastików i polerka.
We wtorek odstawiam auto na malowanie plastików i polerka.
- KenyBDG
- Użytkownik
- Posty: 658
- Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
- Auto: Insignia B
- Kod silnika: B15XFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Panowie, własnie jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia, możecie coś polecić ?, warto skorzystać z rankomat ?.
-
Pruski
- Użytkownik
- Posty: 132
- Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
- Auto: Insignia 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Ubezpieczenie auta OC AC
Polecam lokalnych ubezpieczycieli ale nie tych sieciowych, żaden CUK czy tam coś, najlepsi tacy prywatni agenci, oferują więcej i nie muszą dodatkowo oddawać procentów za logo tak jak działa np CUK... Ponadto polecam znaleźć ubezpieczyciela w mniejszej miejscowości, np Warszawie nikt nie zaoferował mi taniej niż 2500, a w Mińsku zrobiła mi Pani za 1600 z AC i wgl tak że byłem zadowolony 

