--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ubezpieczenie auta OC AC

...na tematy kwadratowe i podłużne
Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: MiszaElk » 1 lip 2015, o 15:44

Po co z AC? Krowy mają właściciela - rolnika, rolnik teoretycznie ma ubezpieczenie OC posiadacza gospodarstwa rolnego. Szkodę likwiduje się tak samo jak przy szkodzie z OC kom.
Chyba, że Twojego samochodu nie powinno tam być, to wtedy AC ;)

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: SAFIK » 1 lip 2015, o 15:52

Policjant wyjaśniał że gdyby auto stało na drodze to wina leży po stronie ,,krowiaków'' ale że stało na brzegu rzeki to...
Po minięciu wioski widnieje napis ,,wolny wypas bydła''.
Jeżeli Ubezpieczalnia będzie miała chęć (bo to ich kasa ucieka) to dostanie dane tych 3 właścicieli gromadki krów. Było ich około 40 -stki. Moim autem interesowały się wyłącznie czarne krowy. Brązowe nie były zainteresowane. Auto mam czarne może potraktowały jako konkurencję czy co!

Awatar użytkownika
kretuu
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 8 mar 2015, o 22:02
Auto: INSIGNIA 2,0 TDCI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: OBIECHÓW / SZCZEKOCINY

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: kretuu » 1 lip 2015, o 19:32

Ergo Hestia AC+OC+NW plus ubezp. szyb Pakiet Asistans ( pakiet H7) Isia z 2010 r całość 1420 zł
Tyle dało się wytargować .

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: yerry » 1 lip 2015, o 22:34

Safik aleś poszedł po całości :) Nie zazdroszczę bo sprawa fatalna i autko uszkodzone ale przypadek nieziemski. W życiu bym się nie spodziewał że coś takiego może się zdarzyć..
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: MiszaElk » 1 lip 2015, o 23:02

SAFIK pisze:Policjant wyjaśniał że gdyby auto stało na drodze to wina leży po stronie ,,krowiaków'' ale że stało na brzegu rzeki to...
Pan policjant tradycyjnie nie do końca wie o czym mówi. Mogłeś tam być, czy to byłeś na czyimś terenie?

vinisurf
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: vinisurf » 2 lip 2015, o 00:03

Safik - jeśli wszystko było zgodnie z prawem po Twojej stronie to walcz o likwidację z OC rolnika. Nie tracisz zniżek, auto zastępcze na czas naprawy i naprawa na oryginalnych elementach. Jeśli było inaczej niestety pozostanie Ci AC...

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: SAFIK » 2 lip 2015, o 15:25

Dziś był u mnie rzeczoznawca z InterRisk, który wycenił szkodę na kwotę 4 281,09 zł.
W tym wypadku pójdą do malowania i wymiany:
- elementy plastikowe (zderzaki + plastik klapy bagażnika),
- lampa tylna prawa.
Do tego polerka auta.
I na waciki jeszcze zostanie...

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Zbyszek01 » 2 lip 2015, o 16:34

Z czyjego ubezpieczenia poleci ta suma?
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Pobo1315

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Pobo1315 » 2 lip 2015, o 17:04

Ja bym sie odwołał od tej kwoty. Ubezpieczalnie zaniżają wycenę nawet o 60%. Poczytaj w necie jak należy sie odwołać. Poza tym kilka stron wczesniej opisałem temat odwołania od wyceny na własnym przykładzie. Oczywiście zrobisz jak uważasz ale jako właściciel masz prawo nawet do naprawy bezgotówkowej w ASO czyli wymianę na nowe elementy a Ty sie chcesz zgodzić na te kwotę aby malować uszkodzenia. Dla mnie bezsensie. Przemysł to bo po odwołaniu mozesz dostać jeszcze raz tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

starek

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: starek » 2 lip 2015, o 18:06

Nie sądzę żeby odwołanie coś dało. Zasada jest w każdym przypadku taka sama. TU wylicza kwotę bezsporną (zawsze zaniżona, najczesciej o ok. 50%) którą zabierasz i już na swój koszt naprawiasz lub nie. Jeśli się z tym nie zgadzasz idziesz do ASO i naprawiasz bezgotówkowo. Możesz także wziąć kwotę bezsporną a potem przedłożyć fakturę za naprawdę i TU dopłaca różnicę. Nie ma znaczenia czy z OC czy AC likwidowania jest szkoda pod warunkiem że nie ma całki.

Pobo1315

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Pobo1315 » 2 lip 2015, o 18:29

Ja wiem swoje. Odwołałem sie do ubezpieczyciela przedstawiając im kosztorys rzecoznawcy salonowego w tym przypadku Citroena i różnica w wycenie była o 40% wyższa bo liczył nowe części do wymiany a nie klepanie czy cos. Odwołałem siei i dostałem prawie jeszcze raz tyle. Poza tym zapytaj pierwszego lepszego prawnika ile prowadzi takich spornych spraw poszkodowany - ubezpieczalnia to sie zdziwisz. Ja znam sporo osób ze swojego grona którym odwołanie pomogła. Kilka stron wczesniej wrzuciłem wzór.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Alex » 2 lip 2015, o 18:53

Co do odwołania, to potwierdzam. Kilku znajomym ubezpieczalnia oferowała takie kwoty, że bez namysłu szli do ASO w nową wyceną.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: SAFIK » 2 lip 2015, o 21:23

Tak zgadza się że ASO wyliczy więcej (nawet rzeczoznawca tak twierdził). Planuję wykonać w aucie: malowanie zderzaków (przedniemu się należy za te odpryski, które narobiłem na drodze szybkiej do pracy) ponadto malowanie plastikowej blendy klapy bagażnika do tego wymiana lampy tylnej prawej i polerka innych zadrapań. Zadrapania krowiaków do polerki bez wgnieceń i tylko bezbarwny zarysowany. Byłem dziś u 2 lakierników (znanych sobie z innych aut) i te operacje wycenili na ok. 1000-1100 zł + moja wymiana lampy tylnej. Nie chcę kupować nowej (aby nie świeciła się jak kocu ja... ani kupować nowego zamiennika, który może mieć inny odcień). Kupię więc używaną ale oryginalną po którą sam podjadę do Siedlec. Ubezpieczyciel będzie dochodził indywidualnych roszczeń od właścicieli krów. Jak się im uda to nie polecą mi zniżki a oni odzyskają kasę...

Pobo1315

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Pobo1315 » 2 lip 2015, o 21:34

Nie potrafię zrozumieć gdzie tu logika. Stary, krowy poniewierają Ci auto a Ty chcesz malować, kleić, wymieniać na używane te elementy ktore zostały uszkodzone ? Nie chce Ci sie napisać odwołania, choćby spróbować ? Nie rozumiem nastawienia. Mozesz spróbować i jak sie uda a pewnie tak,to bys wymienił sobie wszystkie elementy na nowe a nie rzeźbił. Teraz cos Ci powiem bo nie wiem czy czytałeś moje wypowiedzi i wzory oodwolaniach.
Citroen xara Picasso 2002 r. puknięto na parkingu, uszkodzona lewa lampa, nadkole, przedni zderzak. Naprawę lakiernik wycenił to na Max 700 zł. Interrisk wypłaciło 1200. Po odwołaniu i odczekaniu 14 dni na konto wpłynęło kolejne 2200. Zaznaczam stare auto, marka słaba a dostałem prawie tyle co Tobie wyceniają. Sytuacja miała miejsce o ile dobrzepamietam dwa lata temu.
Kolejny przykład. Sprawa z przed 3 lat. Audi A6 sedan 2006 rok po otarciu parkingowym obtarty cały bok kierowcy (drzwi jedne i drugie, zderzaki przód i tył, nadkola, felgi, progi) ubezpieczyciel wycenił szkodę na 11500. Po odwołaniu i odesłaniu wyceny rzeczoznawcy z ASO ubezpieczalnia zaproponowała kwotę ugodowa w wysokości 23500.
To sie rozpisałem, ale sorry mam "Ala" jak widzę, ze ktoś nie walczy o swoje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: SAFIK » 2 lip 2015, o 22:41

Może i ja na $ nie aż tak nie jestem łasy. Jaj pisałem plastiki pomaluję. Blacharka bez wgniotów tylko do polerki. I z wyceny jestem na 3 tyś do przodu. Blacharka jak była tak jest bez wypadkowa w 100% tach.

Pobo1315

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Pobo1315 » 2 lip 2015, o 22:43

Łasych na kasę ha Haha. Widzę mylisz pojęcia No to nie mamy o czym mowić. Skoro odpowiada Tobie to co założyłeś,masz do tego prawo. Na szczęście znaczna większość jest łasa na kasę i ubezpieczyciele ich "nie dymają". Wyłączam sie z rozmowy, Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: SAFIK » 3 lip 2015, o 14:46

Zajechałem lampę kupiłem i założyłem. Oryginalna, stan bdb, odcień ten sam choć z 2012 roku.
We wtorek odstawiam auto na malowanie plastików i polerka.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: KenyBDG » 6 lip 2015, o 13:44

Panowie, własnie jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia, możecie coś polecić ?, warto skorzystać z rankomat ?.

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Pruski » 6 lip 2015, o 13:49

Polecam lokalnych ubezpieczycieli ale nie tych sieciowych, żaden CUK czy tam coś, najlepsi tacy prywatni agenci, oferują więcej i nie muszą dodatkowo oddawać procentów za logo tak jak działa np CUK... Ponadto polecam znaleźć ubezpieczyciela w mniejszej miejscowości, np Warszawie nikt nie zaoferował mi taniej niż 2500, a w Mińsku zrobiła mi Pani za 1600 z AC i wgl tak że byłem zadowolony ;)

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: KenyBDG » 15 lip 2015, o 17:04

hmm, niestety, mieszkam w Warszawie....

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”