--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Gdzie chip-tuning silnika ?

ODPOWIEDZ
coolesh
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 7 cze 2015, o 22:08
Auto: Insignia 1.6 TURBO
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: coolesh » 8 cze 2015, o 22:13

Ja usprawniałem poprzedni samochód u Kreatora Mocy. Powiem Wam, że nie wiem czemu ma złą prasę - chyba dla tego że inni się na siłę promują, ja byłem mega zadowolony. Poprawiał mi program kilka razy bo kaprysiłem, jak jechałem na przegląd gwarancyjny to cofał do serii i wgrywał potem moda za 100 zł (2 x odczyt+zapis bo zawsze robi backup), a zdarzało mu się że i gratis. Po każdej poprawce (siedziałem u niego w sumie ze 3 dni z przerwami na testowe jazdy) było hamowanko i wykresik. Jak po roku przyjechałem żeby jednak jeszcze coś zmienić to całość (nowy program + 2x hamowanie) zrobił mi za 2 stówki. Generalnie jak się ludzie powołują że są z forum i wyczytali że jest dla forumowiczów zniżka to nie kaprysi i schodzi z ceny. Za całość mojego modowania wziął 1100 zł (co prawda w 2011 roku). I powiem Wam, że w mojej ocenie jest świadomy - nie chce robić za mocnego dołu, mówi wyraźnie, że żeby zakręcić mocniej turbo potrzeba spalin, żeby były spaliny potrzebne jest więcej paliwa, a to również podniesie temperaturę, podpiecze głowicę, dokopie dwumasie... Czy na pewno Pan chce taki mocny dół? Ja mogę go z czystym sumieniem polecić, zresztą mój poprzedni zawirusowany samochód przejechał już od moda 100 k km i wciąż jeździ super (w rodzinie).

pozdrowienia
RK

marus78

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: marus78 » 11 cze 2015, o 07:26

witam jestem już po zmianach robionych u Heko przed zmianami hamownia pokazała 162 kucyki i 395NM a po modyfikacji wyszło 202 konie i 447 NM auto lepiej się zbiera od dołu poszło szybko i sprawnie, robił parę razy test na hamowni, dostrajał i za całość wziął 1200zł
1 wrażenie mała budka i w środku kupa syfu ale nie wyglądem się należy sugerować gostek od razu zabrał się do roboty , wiedział za co się złapać, nie myślał a robił odruchowo czyli sporo tego już zrobił. zobaczę jak będzie po dłuższym czasie ale po tygodniu jeżdżenia jestem zadowolony maszynka gwizda :lol:
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Zbyszek01 » 11 cze 2015, o 15:03

Ile ta operacja od przyjazdu do wyjazdu trwała :?:
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

marus78

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: marus78 » 11 cze 2015, o 17:56

dosłownie 2 godziny a mówił 1,5 do 2 godzin czyli wyszło tak jak mówił

Karol195

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Karol195 » 12 cze 2015, o 01:11

Witam, chipował ktos juz z was 2.0 160km ? Jestem ciekawy o ile zwyższył moc i jak sie auto sprawowalo ?

marus78

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: marus78 » 12 cze 2015, o 03:20

Karol195 czytaj wyżej

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: P405 » 12 cze 2015, o 06:36

Na ten temat na obydwóch forach jest kilkadziesiąt stron, więc trochę zaangażowania.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: norbi333 » 5 sie 2015, o 20:15

Astra ,ale silnik ten sam co w Insignia

Obrazek

Obrazek

Kreski kreskami,ale najważniejsze ,że zdecydowanie lepiej auto ciągnie od dołu

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: morfeo11 » 26 paź 2015, o 19:31


Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Alex » 26 paź 2015, o 20:51

W Krakowie polecam tylko GCS Tuning - http://www.gcstuning.pl/
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: k.olix » 26 paź 2015, o 21:04

Heko (Grzegorz) z GCS Tuning to chyba najlepszy ekspert w tej dziedzinie w okolicach Krakowa.
Krzysztof

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Engine » 26 paź 2015, o 22:13

Pod warunkiem, że nie masz 4x4. Jeśli masz to u Heko na hamowanie nie wjedziesz. Gadałem z gościem i w przypadku 4x4 może zrobić remap na podstawie prób "na drodze" bez pomiarów.

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: morfeo11 » 27 paź 2015, o 09:23

Engine jak będziesz coś wiedział na temat tego Oświęcimia co mówiłeś na spocie to daj znać.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Engine » 27 paź 2015, o 09:47

Ok, będę dzwonił i zobaczymy w jakim terminie będziemy mogli podjechać ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

marcinisko

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: marcinisko » 28 paź 2015, o 12:07

edit.
Engine przecież w Katowicach też masz dobrego tunera. Popytaj o grupowy to może by się udało ceny negocjować.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, o 17:54 przez Engine, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5

Przemek

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Przemek » 28 paź 2015, o 12:31

Szukam dobrego tunera aby podnieść trochę mocy w silniku 2.0T 4x4, na razie pierwsza próba w V-techu w Katowicach nieudana (nie umieli zczytać softu), ktoś może coś polecić w okolicach Kato na chip?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Engine » 28 paź 2015, o 17:55

marcinisko pisze:Engine przecież w Katowicach też masz dobrego tunera. Popytaj o grupowy to może by się udało ceny negocjować.
Taa tylko cena rzędu 1600-1800zł mnie przeraża :p Dlatego szukam gdzieś indziej.

@Przemek jak Ci nie przeszkadza podjechać do Oświęcimia to może zrobimy grupowy u znajomego. Byłby 3 Insignie. Będę dzwonił i chciał się jakoś dogadać z cenami.

Przemek

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Przemek » 28 paź 2015, o 18:47

Oświęcim ok, kwestia tego czy dadzą radę z tym zakodowanym softem z którym nie mógł sobie poradzić V-tech. No i z tego co słyszałem to nie mają hamowni 4x4?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Engine » 28 paź 2015, o 20:06

W Oświęcimiu mają, Heko w KRK nie ma. Gdyby w Oświęcimiu nie mieli to nie miałbym po co tam jechać :D V-Tech to słabe tunery z tego co się opinii osłuchałem. Zobaczymy co powiedzą w Oświęcimiu.

Przemek

Re: Gdzie chip-tuning silnika ?

Post autor: Przemek » 28 paź 2015, o 20:16

To na kiedy? Ja jestem od środy w przyszłym tyg. wolny. V-tech robił takie Insignie (nawet mi pokazywali wykresy 245 KM im wychodziło) ale na osprzęcie Bosch (cena 1300 pln), moja jest na Delco i mieli problem:/

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”