--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Alex » 10 gru 2015, o 14:04

Tutaj masz dokładnie pokazane z jaką łatwością demontuje się dekory oraz jak dostać się do zapalniczki.
https://www.youtube.com/watch?v=7VGfZ7UlEPw
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: rs79 » 11 gru 2015, o 06:44

Putridum, a jak zamykasz schowek, to lampka Ci nie gaśnie?
Wysłane z Windows Phone

Niedzwiedz

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Niedzwiedz » 11 gru 2015, o 09:35

edit.
Lampka każdemu gaśnie ale zasilanie jest na przewodach to oczywiste. Gdy zamykasz schowek obwód jest przerywany.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, o 09:36 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Putridum » 11 gru 2015, o 09:54

Obwód zasilania lampki i owszem jest przerwany jak się zamyka schowek ale zasilanie na przewodzie jest, sam mam tak zrobione zasilanie CB, zasilanie na przewodzie ustaje dopiero po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki po paru minutach.

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: rs79 » 11 gru 2015, o 11:27

Czyli zasilanie na przewodzie jest cały czas? To jak działa wyłącznik lampki? Gdzie przerwany jest obwód po zamknięciu schowka?

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Pruski » 11 gru 2015, o 11:40

Wyłącznik lampki odcina masę żarówki najprawdopodobniej ;)

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: rs79 » 11 gru 2015, o 11:49

To byłoby bez sensu. Odcinać się powinno chyba plus, ale skoro tak, to sprawdzę i może podłączę się do lampki schowka.
Wysłane z Windows Phone

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Luki » 11 gru 2015, o 11:51

Ten przycisk w schowku wchodzi bezpośrednio do żarówki i odcina jej dopływ prądu więc prąd jest tam stałe. Poza tym wyjąć lamkpę to dwie sekundy roboty.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: rs79 » 11 gru 2015, o 12:28

Dzięki za sugestię. Looknę na to w weekend i dam znać.

-- 16 gru 2015, o 11:12 --

Po jakim czasie schowek wyłącza się? Ostatnio specjalnie otworzyłem schowek, zamknąłem samochód, zablokowałem drzwi i.... schowek cały czas się świecił.
Jak podłączę GPS pod niego, to aku nie wytrzyma zbyt długo, chyba, że komputer odcina prąd po jakimś czasie?

R

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: rs79 » 23 gru 2015, o 23:27

Póki co zamontowałem wszystko po prostu podłączając tracker do zapalniczki. Tracker używam jedynie do rejestracja trasy i analizy potem na mapie. Jak będę miał więcej czasu to pomyślę o podpięciu się do schowka. Pytanie nadal po jakim czasie schowek wyłącza się.



Wesołych Świąt.

Obrazek


Wysłane z Windows Phone

Awatar użytkownika
GOTI
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 14:45
Auto: Vauxhall Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: UK

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: GOTI » 6 sty 2016, o 12:03

witam,
gdzie w okolicy bagażnika znajdę zasilanie na zapłonie?
;)

krajes

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: krajes » 6 sty 2016, o 16:19

Pompa paliwowa?

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Putridum » 6 sty 2016, o 21:18

a nie przypadkiem oświetlenie wnętrza?

Awatar użytkownika
GOTI
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 14:45
Auto: Vauxhall Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: UK

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: GOTI » 7 sty 2016, o 14:00

Potrzebuję +12V po zapłonie do zasilania czujników parkowania ;)

Niestety w skrzynce w bagażniku wszystkie bezpieczniki (jakie posiadam) mają stałe +12

P.S. A oświetlenie wnętrza nie ma czasem stałego napięcia?

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Luk » 7 sty 2016, o 14:26

A nie lepiej czujniki parkowania podłączyć pod wsteczne oświetlenie. Jak włączysz wsteczny to wtedy zaczną wraz z oświetleniem działać czujniki.

maciej87-m1
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: maciej87-m1 » 7 sty 2016, o 14:57

Z tego co wiem, to do czujników parkowania musi być jeden plus po stacyjce i jeden wzbudzający od światła wstecznego. (jeśli podłączysz oba pod światło cofania mogą wariować) Na pewno masz w bagażniku bezpiecznik w którym masz prąd po stacyjce, bo ja u siebie właśnie pod taki mam podłączone czujniki parkowania. Teraz nie mam możliwości sprawdzenia który to bezpiecznik. Wieczorem postaram się napisać jaki ma numer.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Luk » 7 sty 2016, o 15:11

Jeżeli czujniki mają być ori to może być problem z tym by to działało jak należy.
Ale jeżeli nie, to zasilane są tylko z oświetlenia wstecznego.

maciej87-m1
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: maciej87-m1 » 7 sty 2016, o 15:26

Montowałem w kilku samochodach czujniki i za każdym razem były tam 2 plusy tak jak opisywałem to wyżej. Nie piszę o oryginalnych, bo takich nie montowałem.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: Luk » 7 sty 2016, o 16:43

Ja też montowałem najzwyklejszy zestaw, w którym + podłączało się tylko do świateł cofania. Nie wiem czemu i w jakim celu ma służyć dodatkowy + po stacyjce? Gdybyś mógł to wyjaśnić to będę wdzięczny.

@GOTI poczytaj ten temat na forum elektroda:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1648447.html

maciej87-m1
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)

Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia

Post autor: maciej87-m1 » 7 sty 2016, o 17:41

Niewiem dlaczego. Ja sobie to tłumaczyłem tym, że jest to podtrzymanie. Jak podłączyłem oba plusy pod wsteczny to czujniki bardzo często nie widziały przeszkody.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”