--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Poślizg kontrolowany z hamulcem elektrycznym

...na tematy kwadratowe i podłużne
gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Poślizg kontrolowany z hamulcem elektrycznym

Post autor: gongi » 8 sty 2016, o 14:24

Pytanie czysto teoretyczne, wiadomo nikt tutaj katować samochodu nie będzie. Ale czy idzie jakoś "wchodzić bokiem" na tym hamulcu? U mnie gdy go zaciągam czuje wyraźnie, że przód mi hamuje i nic z tego nie wychodzi, auto staje w miejscu.

Awatar użytkownika
rafalekjan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: rafalekjan » 8 sty 2016, o 14:33

gongi pisze:Pytanie czysto teoretyczne
gongi pisze:U mnie gdy go zaciągam czuje wyraźnie, że przód mi hamuje i nic z tego nie wychodzi
Sam sobie zaprzeczasz. Jak chcesz "wchodzić bokiem" to może lepiej bmka?

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: fuli » 8 sty 2016, o 14:47

Wyłącz tc i esp. Przytrzymaj 7 sek przycisk. Wtedy da się zarzucić. Musisz go (przycisk) dłużej przytrzymać i mieć względnie duża prędkość. Generalnie da się się, ale ciężko. Trudniej niż zwykłym heblem :) znacznie łatwiej lepiej iść bokiem 4x4 albo kręcić bączki ;)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: Engine » 8 sty 2016, o 14:53

4x4 kręcić bączki? Ciężko mi sobie to wyobrazić, może na trybie sport by dało radę, nie próbowałem

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: gongi » 8 sty 2016, o 16:23

rafalekjan pisze:
gongi pisze:Pytanie czysto teoretyczne
gongi pisze:U mnie gdy go zaciągam czuje wyraźnie, że przód mi hamuje i nic z tego nie wychodzi
Sam sobie zaprzeczasz. Jak chcesz "wchodzić bokiem" to może lepiej bmka?
Wiadomo napęd na tył dużo lepszy.
fuli pisze:Wyłącz tc i esp. Przytrzymaj 7 sek przycisk. Wtedy da się zarzucić. Musisz go (przycisk) dłużej przytrzymać i mieć względnie duża prędkość. Generalnie da się się, ale ciężko. Trudniej niż zwykłym heblem :) znacznie łatwiej lepiej iść bokiem 4x4 albo kręcić bączki ;)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
tc i esp, napisałeś to oddzielnie, ale to wszystko wyłącza się tylko jednym przyciskiem tak? :) Jeszcze jedno, po zaciągnięciu czuję ewidentnie, że hamuje mi też przodem.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: rataj73 » 8 sty 2016, o 16:44

Bo hamuje też przodem ale jak wyłączysz TC a potem przytrzymasz jeszcze kilka sekund ten sam przycisk to wyłączysz też ESP i wtedy latasz bokiem jak chcesz tylko że trzeba cały czas trzymać przycisk ręcznego bo innaczej jak dodasz gazu to odpuści.

krajes

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: krajes » 8 sty 2016, o 16:51

Myślę, że to bardzo dobra droga to szybkiej wizyty w ASO :D

gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: gongi » 8 sty 2016, o 16:53

rataj73 pisze:Bo hamuje też przodem ale jak wyłączysz TC a potem przytrzymasz jeszcze kilka sekund ten sam przycisk to wyłączysz też ESP i wtedy latasz bokiem jak chcesz tylko że trzeba cały czas trzymać przycisk ręcznego bo innaczej jak dodasz gazu to odpuści.
Dzięki, nie wiedziałem o tym przytrzymywaniu przycisku ;)
krajes pisze:Myślę, że to bardzo dobra droga to szybkiej wizyty w ASO :D
Będę mieć to na uwadze :D

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: rataj73 » 8 sty 2016, o 16:53

A co do kręcenia bączków 4x4 to no problem
http://m.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

A z tą szybką wizytą w ASO to nie kumam?
Chodzi o naprawy blacharskie?
Jak ktoś pyta o latanie bokami na ręcznym to chyba wie jak się zachowuje auto po jego zaciągnięciu. Chociaż moje pierwsze w życiu latanie bokiem skończyło się na klepaniu blach ale to było jeszcze w latach 90' kiedy nikt nie słyszał o oponach zimowych a furki miały po 50-70KM.

Pobo1315

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: Pobo1315 » 8 sty 2016, o 17:45

To chyba kręcenie bąka a nie baczka :) A tak serio w ogóle nie przypomina mi to kręcenia baczka :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: rataj73 » 8 sty 2016, o 19:06

http://m.youtube.com/watch?v=y96B1Wpn6cw
A tu lepiej?
Pewnie jakby insignia ważyła ze 600 kilo mniej i miała opony z kolcami to było by bardziej widowiskowo . W końcu to nie subaryna. Kiedyś widziałem filmik tylko na asfalcie koleś kręcił piękne bąki OPC tyle że po trzecim już nic nie było widać tak palił gumę :D

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Hamulec elektryczny, a zima

Post autor: radkor » 8 sty 2016, o 19:12

A zawieszenie i opony tak w d*** dostają na takim zbitym śniegu i nierównym podłożu, że aż szkoda gadać... To nie WRC, ale jak kogoś stać na późniejsze naprawy... Kto bogatemu zabroni...

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Poślizg kontrolowany z hamulcem elektrycznym

Post autor: fuli » 9 sty 2016, o 13:28

Na śniegu żaden problem. Już w zeszłym roku wrzuciłem filmik w dziale kamerka g1wh... jak zrobisz baczki "raz na ruski rok" na śniegu to co tam ma się stać. Engine zawsze wychodzi nawet nie musisz załączać "sport" i robić tego na sztywnym zawiasie. Na normalu tez beż problemu :)

A tu z tego roku :)

https://youtu.be/ttJw8xYB9wY

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Poślizg kontrolowany z hamulcem elektrycznym

Post autor: Engine » 9 sty 2016, o 14:48

Akurat pisałem o trybie SPORT bo w napędzie AWD moc silnika jest w większym stopniu kierowana na tylną oś :) Zawias jak zawias, dużej różnicy nie zrobi czy będzie twardszy czy nie Obrazek

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
ZiGi
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 25 mar 2015, o 09:35
Auto: Insignia ST 130KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Dębe Wielkie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Poślizg kontrolowany z hamulcem elektrycznym

Post autor: ZiGi » 17 sty 2016, o 23:10

gongi pisze:Pytanie czysto teoretyczne, wiadomo nikt tutaj katować samochodu nie będzie. Ale czy idzie jakoś "wchodzić bokiem" na tym hamulcu? U mnie gdy go zaciągam czuje wyraźnie, że przód mi hamuje i nic z tego nie wychodzi, auto staje w miejscu.
Niezależnie czy wyłączymy TC czy TC i ESP (zwane przez Opla StabiliTrak) przy próbie zaciągnięcia ręcznego elektrycznego hamują wszystkie 4 koła. Ponieważ spadł śnieg i nadarzyła się okazja żeby to sprawdzić to sprawdziłem i u mnie (skrzynia automat) przy wyłączonym wszystkim i tak hamują wszystkie 4 koła to tyle w tym temacie. Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam ZiGi

AmazingEvents

Przyznać się, kto się "bawił" 4x4 na śniegu ;)

Post autor: AmazingEvents » 24 sty 2016, o 23:50

Wreszcie mamy śnieg i wreszcie to auto sprawiło mi trochę radości :D
Mimo braku hamulca ręcznego (elektryczny) autem można naprawdę fajnie polatać bokami ]:->
Samo wyłączenie kontroli trakcji daje sporo fanu, ale zdecydowanie lepiej jest po wciśnięciu go przez ponad 3 sec.
Człowiek już stary, 3 z przodu, ale banan od ucha do ucha :lol:
A może ktoś filmik ma ?? ;)

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Przyznać się, kto się "bawił" 4x4 na śniegu ;)

Post autor: Engine » 24 sty 2016, o 23:57

Ja "ślizgałem" się wczoraj właśnie na wyłączonym wszystkim co się dało, włączonym trybie sport i powiem szczerze, że banan z twarzy nie schodził :D 4x4 jednak też da się śmigać bokiem :D

Pobo1315

Re: Przyznać się, kto się "bawił" 4x4 na śniegu ;)

Post autor: Pobo1315 » 24 sty 2016, o 23:59

Czy czasem nie istnieje juz podobny temat o zabawach z elektrycznym ręcznym ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Przyznać się, kto się "bawił" 4x4 na śniegu ;)

Post autor: fuli » 25 sty 2016, o 00:44

I też są filmiki... Obrazek z g1wh nagrane w tym dziale o ręcznym ;)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Poślizg kontrolowany z hamulcem elektrycznym

Post autor: Engine » 25 sty 2016, o 01:13

Cenna uwaga chłopaki - połączyłem ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”