--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Mandat z kamerki - ku przestrodze

...na tematy kwadratowe i podłużne
Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: pjoter1 » 10 mar 2016, o 19:32

Kilka dni temu dostałem wezwanie na komendę w charakterze świadka. Na wezwaniu był tylko numer sprawy. Pomyślałem - pewnie jakaś głupota - złoże jakieś zeznania, 10 minut i po sprawie.

Na miejscu okazało się że zostałem wezwany ponieważ ktoś mnie nagrał i doniósł. Chodziło o wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i ekstra mi jeszcze dołożyli za przekroczenie linii ciągłej. Faktycznie tak było - na ulicy zabranieckiej w Wawie, wyprzedziłem L-kę (motor) i jadące za nią auto instruktora. Pech chciał że instruktor miał wideorejestrator... Razem 15 punktów.

Piszę to ponieważ radzę uważać przy manewrach z L-kami w pobliżu. Mnie ta nauka kosztowała stanowczo za dużo. :/

Edit: zmieniłem ostatni akapit, bo trochę wyglądało tak jakbym myślał, że mi się nie należało.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2016, o 22:47 przez pjoter1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: KaMYk » 10 mar 2016, o 19:45

L wszystkie mają kamerki. No i dobre kontakty z Policją.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: zubek » 10 mar 2016, o 19:58

huki1 pisze:radzę uważać przy wyprzedzaniu takich pojazdów
ciesz się że nikogo nie zabiłeś zamiast się żalić na słusznie przyznaną karę

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Engine » 10 mar 2016, o 20:03

Ehh już nie udawajmy że tacy świeci jesteśmy na drodze, oczywiscie że wyprzedzania na pasach nic nie tłumaczy ale to nie temat do robienia wyrzutów tylko w celu informacji że ludzie mają kamerki i zgłaszają takie sytuacje, co z resztą pochwalamObrazek

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Alex » 10 mar 2016, o 21:40

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych nie wymaga komentarza. Ale jeśli ktokolwiek by mnie nagrał jak popełniam drobne wykroczenie, np. nie zatrzymałem się na STOP'ie gdy była dobra widoczność pola, nie zatrzymałem się przed zieloną strzałką w prawo, wyprzedziłem na ciągłej o 2ej w nocy poza terenem zabudowanym, to bym się odwołał i skierował sprawę do sądu, tylko dlatego, aby "donoszącemu" popatrzeć w oczy :)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: IBZI » 11 mar 2016, o 00:07

Jasne. I tak dostałbyś punkty, grzywnę (na 100% większą od mandatu), a jak sędzia byłby w złym humorze to i prawo jazdy mógłby zabrać np. na pół roku (za niebezpieczną jazdę). A donosiciel nie pojawiłby się na sprawie, tylko przysłał pełnomocnika lub w ogóle nie był wezwany. Ty byś się odwołał, zażądał obecności świadka, poniósł dodatkowe koszty... Tak, tak... już to widzę. Reasumując: nie warto, popełniło się wykroczenie, to trzeba ponieść konsekwencje i cieszyć się, że poza punktami i stratą pieniędzy nic się nikomu nie stało.

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: MiszaElk » 11 mar 2016, o 01:18

Alex pisze:Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych nie wymaga komentarza. Ale jeśli ktokolwiek by mnie nagrał jak popełniam drobne wykroczenie, np. nie zatrzymałem się na STOP'ie gdy była dobra widoczność pola, nie zatrzymałem się przed zieloną strzałką w prawo, wyprzedziłem na ciągłej o 2ej w nocy poza terenem zabudowanym, to bym się odwołał i skierował sprawę do sądu, tylko dlatego, aby "donoszącemu" popatrzeć w oczy :)
Wspaniały relatywizm. Bo jak Ty popełniasz wykroczenie, to jest "donoszenie", gdyby ktoś był świadkiem jak Tobie dzieje się krzywda i by to zgłosił, to pewnie okrzyknąłbyś go bohaterem, prawda?

Bodex

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Bodex » 11 mar 2016, o 01:51

kmy pisze:L wszystkie mają kamerki. No i dobre kontakty z Policją.
W DE jest zabronione używanie kamer i foto na drogach i autostradach - kara za nagrywanie 3 tyś €

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: KaMYk » 11 mar 2016, o 05:52

CB, antyradary, ostrzeganie o kontrolach policji w nawigacjach oraz wiele innych rzeczy też są zabronione w DE lub innych krajach Europy. W Polsce też jest wiele rzeczy zabronionych, ale jaki ma to związek ze sprawą?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Alex » 11 mar 2016, o 08:57

MiszaElk pisze:Wspaniały relatywizm. Bo jak Ty popełniasz wykroczenie, to jest "donoszenie", gdyby ktoś był świadkiem jak Tobie dzieje się krzywda i by to zgłosił, to pewnie okrzyknąłbyś go bohaterem, prawda?
Czytasz ze zrozumieniem ?
Nie, nie okrzyknąłbym go bohaterem. Po pierwsze sam bym zgłosił, że dzieje mi się krzywda, po drugie, podziękowałbym mu, że pomógł w ustaleniu sprawcy.
No ale jaka krzywda może się dziać w drobnych wykroczeniach, tak jak napisałem wyżej, bo tylko o to się rozchodzi.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: MiszaElk » 11 mar 2016, o 09:33

Policja pewnie podziękowała za pomoc w ustaleniu sprawcy.
Jeszcze tylko wytłumacz mi kiedy wykroczenia są drobne a kiedy nie? Wykroczenie to wykroczenie.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Alex » 11 mar 2016, o 09:43

Oczywiście, że wykroczenie to wykroczenie. Ale jest różnica pomiędzy wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych w centrum miasta, a wyprzedzaniem na ciągłej o 2ej w nocy poza terenem zabudowanym. Wyżej napisałem o trzech drobnych wykroczeniach.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Engine » 11 mar 2016, o 09:57

Wiecie, ciężko stawiać na równo wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, a wyprzedanie rowerzysty w środku nocy, poza terenem zabudowanym na podwójnej ciągłej (to też jest wykroczenie, a wątpię że ktoś jeździ za rowerzystami jak jest podwójna ciągła). Po prostu są mniej i bardziej niebezpieczne wykroczenia.

bronekk
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:19
Auto: Insignia 2,00 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: ROW
Postawił piwo: 1 raz

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: bronekk » 11 mar 2016, o 11:51

Ale punkty i taryfikator są stosowane bez względu czy wykroczenie jest bardziej lub mniej bezpieczne.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Engine » 11 mar 2016, o 12:00

Owszem. Ale są wyższe i niższe kary za większe i mniejsze wykroczenia ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Gizd

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Gizd » 11 mar 2016, o 15:46

Każde świadome narażanie zdrowia czy życia poprzez wykroczenia to popis głupoty. Należny sie zastanowić nad wizyta u psychiatry jeśli sie to powtarza. Ale mnie tez jest trudniej sie pogodzić z mandatem za przekroczenie o 12 w strefie 30, która jest wyznaczona ze względu na szkole klasy, 1-4 ale jadąc tam o godz 23 w nocy. Taki radar to czysta zagrywka na kasę.
Korzystając z okazji chciałbym zapytać obeznanych czy to prawda, ze w Angli można przejść, przejechać na czerwonym i nie jest to karalne jeśli sie nic nie wydarzy?

Indianin
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2016, o 07:55
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Indianin » 4 cze 2016, o 08:27

/cenzura/,kapusiom,konfidentom, mówimy stanowcze nie :!:

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: MiszaElk » 4 cze 2016, o 09:45

Ty tak na serio, czy to żart?

medor
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 22 mar 2016, o 19:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: wielkopolska
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: medor » 4 cze 2016, o 11:31

W konwencji PRL pewnie źart. . Dzisiejszej demokracji pewnie serioooo

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Mandat z kamerki - ku przestrodze

Post autor: Putridum » 4 cze 2016, o 14:14

Jednym słowem trafiłeś na "szeryfa"

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”