--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: alex_k » 1 lut 2014, o 22:28

Gdzie można znaleźć instrukcje co ile wymienić różne materiały eksploatacyjne, płyny, filtry, paski, itp. Zbliża się termin 2 przeglądu i zacząłem w instrukcji i ksiązce gwarancyjnej szukać ale nie znalazłem nic.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Adam10

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Adam10 » 2 lut 2014, o 09:05

Olej serwisowo co 30tyś, ale ja bym go wymieniał co 20tyś max
Filtr Oleju j.w.
Filtr powietrza co 60tyś lub dwa lata / trudnych warnukach eskploatacji zmniejszyłbym to o połowe
Filtr kabinowy co 6-12 miesięcy
Filtr paliwa można co rok
Rozrząd w silnikach diesla co 150tyś
Olej w skrzyni z doświadczenia powiem że co ok 80-100tyś powinno się wymienić. Oczywiście razem z filtrem

bolek

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: bolek » 2 lut 2014, o 09:57

Rozrząd max 120tyś.km ,przy 150 tyś.km już były pokazane bebechy lejąca pompa wody itp. , ja wymieniam olej co 15tyś.km z filtrem,filtr powietrza mam wkład pipercross więc czyszcze tylko co 15 tyś km ,ważną rzeczą przy naszej kiepsko jakościowej ON jest filtr paliwa,ja wymieniam co 45tyś.km

Awatar użytkownika
Radek_TRN
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
Auto: BMW F10
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Radek_TRN » 2 lut 2014, o 10:31

No to i ja. Olej i filtr do niego co 10-12tys. Tak samo filtr powietrza i kabinowy. Filtr paliwa co druga wymiana oleju czyli co 20-24tys. Rozrząd to jeszcze nie wiem ale myślę, że przy 100tys zrobie. Nie wiem tylko jak z olejem w automatycznej skrzyni, bo pewnie zaraz będzie, że ASO twierdzi że skrzynia jest bezobsługowa a wszyscy wymieniaja olej co 100tys (tak miałem w Lagunie) :)

Wysłane z mojego SM-N9005

Adam10

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Adam10 » 2 lut 2014, o 10:59

To co ja napisałem to są w większości dane serwisowe ;)

A olej w skrzyni to oczywiście, że ASO powie że się nie wymienia :lol:
Wymiana co 80-100tyś jest jak najbardziej ok. Chyba, że ktoś jeździ 100% miasto to może wymienić po 60tyś olej w skrzyni ;) - oczywiście mowa o automacie ;)

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Luk » 2 lut 2014, o 13:39

Ja planuję robić tak:
- olej max. co 15 tys. lub co 6 miesięcy - w zależności co szybciej
- filtr oleju z każdą wymianą oleju
- filtr powietrza z każdą wymianą oleju
- filtr kabinowy co 12 miesięcy - przed sezonem letnim
- filtr paliwa - jeszcze nie wiem ale chyba co 50-60 tys - czyli około co 2 lata
- rozrząd będę wymieniał co 100 tys.
- olej w skrzyni będę wymieniał co 100 tys. chyba że będą oznaki na wcześniejszą wymianę.
- płyn hamulcowy - co 2 lata

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: alex_k » 2 lut 2014, o 14:01

Dzięki za wyczerpujące informacje ale miałem na myśli dane serwisowe. W astrze, w książce serwisowej miałem dokładnie napisane co i kiedy mam wymieniać a tutaj nie ma nic! ktoś mi powie dlaczego tak jest? Może ja nie chcę za każdym razem polegać na tym co powiem i serwis!

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Alex » 2 lut 2014, o 14:18

Jakbyśmy mieli korzystać z tego, co jest napisane w danych serwisowych to te auto nie dożyłyby 100 tyś km ;)
Opel.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: alex_k » 2 lut 2014, o 16:35

Alex pisze:Jakbyśmy mieli korzystać z tego, co jest napisane w danych serwisowych to te auto nie dożyłyby....
Nie mam zamiaru korzystać, po prostu zainteresowało mnie to dlaczego w książce astry jest wszystko opisane a tu nie. Pomyślałem że wyjde od założeń producenta i skroce okresy odpowiednio. Przyszło mi to do głowy również dlatego że sprawdzałem ostatnio co było robione przy poprzednim przeglądzie i wychodzi na to że oprócz wymiany filtra oleju oraz oleju silnikowego nic innego nie było wymieniane a mam teraz kolejny przegląd i chcę po prostu tego porządnie dopilnować :-)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Adam10

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Adam10 » 2 lut 2014, o 16:51

No to ja Ci napisałem dane serwisowe ;)
luk59 pisze:Ja planuję robić tak:
- olej w skrzyni będę wymieniał co 100 tys. chyba że będą oznaki na wcześniejszą wymianę.
a jakie chcesz mieć oznaki tej wcześniejszej wymiany?? o:o

Skrzynie automatyczne mogą się psuć w taki sposób że do samego końca będzie Ci się wydawało, że masz skrzynie w stanie idealnym. A jak już się coś zacznie dziać to wymiana oleju na pewno Ci nie pomoże ;)

Płyn hamulcowy co dwa lata?? Chyba że jeździsz 100% w terenie górzystym i robisz 60tyś rocznie - inaczej nie ma sensu tak często

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: Luk » 2 lut 2014, o 16:57

Adam, mam manualną skrzynię, auto od nowości więc mam nadzieję że bogatszy o wiedzę wyczytaną na forum zauważę oznaki iż przyszedł czas na wymianę oleju.
Wg instrukcji płyn hamulcowy powinien być wymieniany co 2 lata, rocznie przejeżdżam ponad 30tys. więc te 2 lata to będzie najwyższy czas na jego wymianę :).

Awatar użytkownika
wojciechhh
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 gru 2013, o 14:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2022
Miasto: Niemcy NRW
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: wojciechhh » 2 lut 2014, o 21:04

Olej co 10K to jakieś 3 razy w roku.
Filtr oleju, powietrza co 20K
Kabinowy co roku na wiosnę.
Rozrząd około 130K
Płyn hamulcowy co 2-3 lata.
Przy okazji w manualnej skrzyni co ile wymieniacie?

Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: tomkod » 4 lut 2014, o 09:38

Ja mam manual to w skrzyni narazie nie ruszam.
Olej to po max 15 tys z filtrem, a filtr paliwa i powietrza po roku czy 30 tys. Reszta wedlug uznania :) Na wiosne serwis klimy i inne takie takie.
Obrazek

yarek82

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: yarek82 » 4 lut 2014, o 14:40

u mnie rozrząd był robiony przy 138tys.km, teraz mam 205 i będę robił w przyszłym tygodniu + oczywiście filtry i płyny.
ja wszystko wymieniam po ok 10k km ;)

kiego

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych

Post autor: kiego » 5 lut 2014, o 14:22

Jak powyzej,wszystko co 10 kkm.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”