--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuInsignia DPF Info - aplikacja na Androida
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Jeżeli kod błędu się zgadza to powinno być ok, przynajmniej dla błędów P.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Odczytuje błędy dobrze, mam nieprzyuczoną turbinę i taki błąd pokazało.
Xperia Z3
Xperia Z3
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Jeszcze mam jedno do podpowiedzi. Sama dystrybucja programu jest na tyle prosta i łatwa ze aby się nie okazało że potem na portalach internetowych będzie ten program sprzedawany. Tak już tu bo. Warto o tym pomyśleć.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Dlatego aplikacja ma zapisany nr VIN i działa tylko z konkretnymi samochodami 
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Czyli ty przesyłając program od razu wpisujesz win pod auto?
To nie ma takiej możliwości aby na innym aucie sprawdzić czy działa?
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
To nie ma takiej możliwości aby na innym aucie sprawdzić czy działa?
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Mo niestety, takie moje zabezpieczenie przed nieuczciwymi którzy chcieliby sprzedawać moja aplikacje. Jeżeli chcesz to mogę dodać inny VIN tylko musisz mi go podesłać.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
To teraz wiem dlaczego mi na Astrze pokazało ze nie to auto 
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- pol19
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 14 lut 2015, o 22:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Witam VGATE Interfejs iCar2 elm327 bluetooth będzie działać takie pod tą aplikację?
http://allegro.pl/obd2-bluetooth-icar2- ... 69897.html
http://allegro.pl/obd2-bluetooth-icar2- ... 69897.html
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Przyślij VIN to się dołoży.Zbyszek01 pisze:To teraz wiem dlaczego mi na Astrze pokazało ze nie to auto
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
Warunek to Astra J z silnikiem AxxDTx
We wcześniejszych modelach nie będzie działać.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Pisałem Ci że to była starsza.
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- Paweł Pablo
- Użytkownik
- Posty: 216
- Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:23
- Auto: Insignia A ST FL
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Wyrzysk/Piła/Wielkopolska
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Działa mam taki.pol19 pisze:Witam VGATE Interfejs iCar2 elm327 bluetooth będzie działać takie pod tą aplikację?
http://allegro.pl/obd2-bluetooth-icar2- ... 69897.html
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Opcja z blokadą po VIN bardzo dobra. W sklepie google są aplikacje mające przynajmniej w teorii robić to, co Twój program, ale jak do tej pory tylko on działa prawidłowo. Jeszcze raz gratulacje. Świetna apka.
Co do testowania programu. Męczyłem ostatnio nową wersję programu na wszelkie możliwe sposoby. Diała u mnie stabilnie jak skała. Nic się nie wiesza i nie przerywa (z poprzednimi wersjami bywało różnie). Zauważyłem natomiast, że na androidzie 5.1 działa mi szybciej niż na 6.0. Chodzi nie tyle o szybkość zamykania i otwierania aplikacji, ale ogólną pracę programu, tzn. szybszy odczyt błędów, płynniejsze wyświetlanie i takie tam. I to na takim samym sprzęcie (telefonach) - jeden po prostu zaktualizowałem do androida 6.
Zainstalowałem go też na leciwym tablecie ze starym andkiem (4.x). Działa całkiem, całkiem. Logów nie przesyłam, bo nie ma z czego
Wszystko działa OK. Czekam na opcję z bazą błędów i ich kasowaniem, a potem wyciągam ze schowka OP-COMa i wrzucam go do piwnicy 
Co do testowania programu. Męczyłem ostatnio nową wersję programu na wszelkie możliwe sposoby. Diała u mnie stabilnie jak skała. Nic się nie wiesza i nie przerywa (z poprzednimi wersjami bywało różnie). Zauważyłem natomiast, że na androidzie 5.1 działa mi szybciej niż na 6.0. Chodzi nie tyle o szybkość zamykania i otwierania aplikacji, ale ogólną pracę programu, tzn. szybszy odczyt błędów, płynniejsze wyświetlanie i takie tam. I to na takim samym sprzęcie (telefonach) - jeden po prostu zaktualizowałem do androida 6.
Zainstalowałem go też na leciwym tablecie ze starym andkiem (4.x). Działa całkiem, całkiem. Logów nie przesyłam, bo nie ma z czego
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Ciekawe jak na Androidzie 7.0 będzie się sprawowała.
Co do szybkości działania to nic nie poradzę ze na jednym telefonie działa szybciej, a na drugim wolniej, bo to zależy od kilku czynników.
U mnie na 6.0 strasznie szybko zżera baterię - kwestia wymiany bardzo dużej informacji przez bluetooth. Będę chciał to jakoś zoptymalizować.
Co do bazy błędów to.... nie mam takowej. Przegladam właśnie http://workshop-manuals.com w poszukiwaniu listy, ale niestety każdy błąd jest jako osobna strona. Trzeba lecieć z Copy-Paste
-- 10 paź 2016, o 15:23 --
Tak przy okazji znalazłem taką informację:
http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... pl_or_lpv/
Co do szybkości działania to nic nie poradzę ze na jednym telefonie działa szybciej, a na drugim wolniej, bo to zależy od kilku czynników.
U mnie na 6.0 strasznie szybko zżera baterię - kwestia wymiany bardzo dużej informacji przez bluetooth. Będę chciał to jakoś zoptymalizować.
Co do bazy błędów to.... nie mam takowej. Przegladam właśnie http://workshop-manuals.com w poszukiwaniu listy, ale niestety każdy błąd jest jako osobna strona. Trzeba lecieć z Copy-Paste
-- 10 paź 2016, o 15:23 --
Tak przy okazji znalazłem taką informację:
http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... pl_or_lpv/
Kod: Zaznacz cały
The diesel exhaust aftertreatment system consists of an under hood pre-catalyst and an underbody catalyst. The underbody catalyst also consists of the main diesel oxidation catalyst and the coated Diesel Particulate Filter (DPF). One of the main purposes of the DPF is to collect particulates from the engine exhaust in order to minimize discharge of soot to the atmosphere. The soot particles accumulate in the channels of the DPF and are burned off at regular intervals through a process called regeneration. This prevents the DPF from clogging. The ECM commands the DPF regeneration after calculating various vehicle conditions such as DPF pressure difference, exhaust gas temperature, engine oil quality, engine speed, etc. Excessive accumulation of the soot in the DPF can cause a drop in the engine performance. During regeneration, additional fuel is injected via multiple post injections in order to increase the exhaust gas temperature. During this period, the DPF temperature is raised to approximately 600°C (1 112°F) and the accumulated soot is oxidized or burned off into carbon dioxide (CO2).- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Ja korzystam z takiego http://obdii.pro/en/code/U0073 ale tobie się chyba nie przyda.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Zebrałem juz jakaś tam bazę błędów, ok 1000, co prawda z Astry J ale dla naszych autek tez powinna być ok. W razie czego będzie można zaktualizować, lub może dodam sprawdzanie błędu przez net z tej strony.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Dobra ta strona, dodałem do ulubionych
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Jeszcze jedno info ze sprawdzenia błędów.
Odpiąłem wtyczkę z elementu grzewczego na wejściu oparów z odmy do powietrza dolotowego przed turbiną i pojawił się błąd P053a:

Później to podpiąłem, a odpiąłem wtyczkę z przepływki i czujnika temp. powietrza dolotowego za filtrem, pojawił się błąd P0113:

I po podpięciu tej wtyczki pozostały w pamięci wszystkie błędy od rana ale ze statusem, że nie występują aktualnie (końcowa cyfra 19 lub 39)

Teraz najlepsze, info z op-coma w wersji polskiej i angielskiej, tłumaczenie mają niezłe w adako


Pomylił im się silnik ze skrzynią biegów.
Nie mniej, odczyt błędów działa
teraz kolej na kasowanie.
Specjalnie nie kasowałem op-comem, żeby sprawdzić nową funkcję w apce
Odpiąłem wtyczkę z elementu grzewczego na wejściu oparów z odmy do powietrza dolotowego przed turbiną i pojawił się błąd P053a:

Później to podpiąłem, a odpiąłem wtyczkę z przepływki i czujnika temp. powietrza dolotowego za filtrem, pojawił się błąd P0113:

I po podpięciu tej wtyczki pozostały w pamięci wszystkie błędy od rana ale ze statusem, że nie występują aktualnie (końcowa cyfra 19 lub 39)

Teraz najlepsze, info z op-coma w wersji polskiej i angielskiej, tłumaczenie mają niezłe w adako


Pomylił im się silnik ze skrzynią biegów.
Nie mniej, odczyt błędów działa
Specjalnie nie kasowałem op-comem, żeby sprawdzić nową funkcję w apce
-
mario2009
- Nowicjusz
- Posty: 15
- Rejestracja: 28 maja 2015, o 19:17
- Auto: opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Witam. Ja zakupiłem ELM 327 Icar 3 i wszystko działa. Aplikacja super działa. Ja na dziś mam 88% i jeszcze mi nie wypala Dpf, więc czekam. Jestem ciekawy czy jest możliwość zrobienia w danej aplikacji by uruchomić samemu wypalanie Dpf? Była by to fajna opcja.
Pozdr.
Pozdr.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Jak u was z obciążeniem telefonu przez aplikację? U mnie przez 30 minut działania ze 100% spadło do 70% wiec słabo. Musze mieć podlaczona non stop ładowarkę.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
medor
- Użytkownik
- Posty: 128
- Rejestracja: 22 mar 2016, o 19:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: wielkopolska
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Insignia DPF Info - aplikacja na Androida
Pewnie bym sprawdził ale jeszcze do mnie apka nie doleciała
pozdrawiam

