--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWyciek przy misce olejowej
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Wyciek przy misce olejowej
Dzień dobry,
Mam problem ze znalezieniem odpowiedniej części na wymianę. Otóż mam zapocenie z czujnika minimalnego poziomu oleju oraz wyciek na tym drugim elemencie. Nie mam jednak pojęcia co tam przychodzi. Czy ktoś z forumowiczów może wspomóc mnie poprawną nazwą lub jeszcze lepiej nr właściwej części? Wydaje mi się, że wyciek jest na łączeniu elementu nr 28/29 z elementem, który tam jest przykręcony.
Jeśli taki temat był to proszę o przeniesienie lub usunięcie tego.
Mam problem ze znalezieniem odpowiedniej części na wymianę. Otóż mam zapocenie z czujnika minimalnego poziomu oleju oraz wyciek na tym drugim elemencie. Nie mam jednak pojęcia co tam przychodzi. Czy ktoś z forumowiczów może wspomóc mnie poprawną nazwą lub jeszcze lepiej nr właściwej części? Wydaje mi się, że wyciek jest na łączeniu elementu nr 28/29 z elementem, który tam jest przykręcony.
Jeśli taki temat był to proszę o przeniesienie lub usunięcie tego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Wyciek z elementu przy misce olejowej.
Dzięki Teraz wiem czego szukać. Wiedziałem, że na Was można liczyć 
-
scuzz84
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 7 lut 2016, o 14:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Wyciek z elementu przy misce olejowej.
Kolego wyciek zapewne masz z pod uszczelki odmy. Przychodzi tam oring. W sklepie motoryzacyjnym bez problemu dobierzesz ... pamietaj olejo i temperaturo odporny.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Wyciek z elementu przy misce olejowej.
Dzięki. Uszczelki odmy już załatwione w ASO. Brak jedynie tej przy czujniku poziomu oleju, bo nie występuje osobno. Teraz czekam na termin u mechanika, żeby zrzucić miskę i powymieniać to wszystko z uszczelką smoka włącznie.
-
wilczy1985
Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o pomoc w temacie wycieku oleju z wężyka który wchodzi do miski olejowej z tyłu silnika. Prawdopodobnie jest to powrót oleju ale nie wiem czy z odmy olejowej czy skąd...W każdym bądź razie na końcu tego wężyka jest taki plastikowy "dups" który przykręcany jest jedną śrubką do takiej plastikowej wkładki która znajduje się lekko poniżej rantu miski olejowej. W/w element uszczelnia o-ring i teoretycznie sprawa wydaje się błaha i prosta - wymienić o-ring i po kłopocie, ale niestety tak nie jest. Zakupiłem nowy o-ring w ASO, wymieniłem - efekt cieknie dalej, dobrałem o-ring do średnicy wewnętrznej ale grubszy...spokój tylko na chwilę o dalej wyciek. Czy ktoś może miał taki problem? I co najważniejsze czy udało się go usunąć??? Z góry dziękuję za pomoc. W załączniku zdjęcia. Moje auto to Insignia 2.0 CDTI. Pozdrawiam.
-
questserwis
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Wygląda na to że Będziesz Musiał wyjąć ten plastik wchodzący bezpośrednio do miski, jest przykręcany od środka więc bez jej zdjęcia się nie obejdzie. Numer o-ringu tej rurki 656083 - numer 16 na tym rysunku http://deroure.com/images/diagrams/52/02_0725medium.gif .
Przy demontażu miski nie zapomnij wymienić uszczelki smoka pompy olejowej nr oe 0646125 ( bardzo ważne !!! )
PS. Jeśli nie ma otworów technologicznych w skrzyni będzie trudniej zdjąć miskę .
Przy demontażu miski nie zapomnij wymienić uszczelki smoka pompy olejowej nr oe 0646125 ( bardzo ważne !!! )
PS. Jeśli nie ma otworów technologicznych w skrzyni będzie trudniej zdjąć miskę .
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Hmmm czyli mam rozumieć, że wyciek nie jest na połączeniu widocznym na pierwszym zdjęciu (plastik z rurką do plastiku w misce), gdzie zastosowany jest o-ring na tym króciutkim odcinku rurki widocznym na drugim zdjęciu, a na połączeniu plastik - miska i za przeciek odpowiedzialny jest ten o-ring, który podałeś na schemacie znajdujący się między plastikiem umiejscowionym w misce a miską wewnątrz miski???? Nie wiem czy nie za bardzo zamieszałem 
-
questserwis
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Myślę że nie zamieszałeś.
Jeśli wyciek pojawia się w okolicy tego połączenia z miską, o ile olej nie spływa z góry lub z uszkodzonej rurki to może ciec tylko z jednego z dwóch o-ringów. Jeden już wymieniłeś także raczej czas na drugi
Jeśli wyciek pojawia się w okolicy tego połączenia z miską, o ile olej nie spływa z góry lub z uszkodzonej rurki to może ciec tylko z jednego z dwóch o-ringów. Jeden już wymieniłeś także raczej czas na drugi
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Z góry nie spływa bo wszystko suche jak pieprz, rurka też sucha. Mokro zaczyna być od połączenia tych dwóch plastikowych elementów. A jak już gadamy to sorki że nie w temacie oleju, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie zrobiłem tym autem 20 tkm i musiałem dolać około 1,5 litra płynu do układu chłodzenia. Wydaje mi się że raczej nie powinno ubywać płynu. Auto ma przejechane 132 tkm i przebieg jest pewny. Nigdzie nie zauważyłem też aby płyn wyciekał. Chyba że wyciek jest na tyle nie wielki, że od razu odparowuje i nie ma śladu. Natomiast czy masz może jakieś sugestie jak to zweryfikować? Albo na które elementy zwrócić uwagę? Mam nadzieję że to nie uszczelka pod głowicą...
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Pęknieta chodniczka zaworu egr bylo już opisane na forum
Wysłane z mojego Samszunga
Wysłane z mojego Samszunga
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Hmmmm chłodniczka? A nie obudowa? Chyba, że jak by była walnięta obudowa to wyciek byłby widoczny na zewnątrz...Chyba że się mylę?
-- 12 paź 2016, o 14:32 --
Czy może chodzi Ci o któreś z uszczelnień???
-- 12 paź 2016, o 14:32 --
Czy może chodzi Ci o któreś z uszczelnień???
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Nie zawsze na obudowie chłodniczki EGR widać ślad po płynie możesz mieć jakieś mikro pęknięcie i wtedy niczego nie zobaczysz,ja osobiście miałem nieszczelność na króćcu na bloku silnika i też co jakiś czas musiałem dolewać płynu.
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
No dobrze czyli w takim razie raczej to nie sama chłodnica egr-u tylko obudowa + uszczelnienia?
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Jak będziesz miał rozgrzany silnik to sprawdź organoleptycznie obudowę ręką może uda Ci się coś wyczuć?
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
No spróbuje zobaczymy czy coś uda się wybadać.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Ewentualnie podjedź na jakiś warsztat i zleć ciśnieniowe sprawdzenie szczelności układu chłodzenia nie wiele to kosztuje a może wiele powiedzieć 
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Podzwonię i zobaczymy gdzie wykonują taką usługę.
-
questserwis
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Jeśli chodzi o ubytki płynu chłodzącego w A20DTx to sprawdź:
- obudowa egr
- zdejmij osłonę na silniku i żuć okiem na kolektor ssący ( tam w okolicy świec żarowych ) jeśli są tam pomarańczowe ślady lub po prostu jest mokro to uszczelki kolektora do wymiany.
- sprawdź chłodnicę i pompę wodną najlepiej ciśnieniowo jeśli cieknie gdzie indziej to też powinno wyjść.
Pozdrawiam quest-serwis.pl
- obudowa egr
- zdejmij osłonę na silniku i żuć okiem na kolektor ssący ( tam w okolicy świec żarowych ) jeśli są tam pomarańczowe ślady lub po prostu jest mokro to uszczelki kolektora do wymiany.
- sprawdź chłodnicę i pompę wodną najlepiej ciśnieniowo jeśli cieknie gdzie indziej to też powinno wyjść.
Pozdrawiam quest-serwis.pl
-
wilczy1985
Re: Wyciek oleju - wężyk (rurka) wchodzący do miski olejowej
Dzięki za cenne wskazówki
Zaobserwuje we wskazanych miejscach i zobaczymy czy coś się ujawni.
-- 18 paź 2016, o 19:20 --
Witam, obejrzałem dokładnie wskazane miejsca i jedyne czego się dopatrzyłem do ciemne plamy (zawilgocenie) w okolicach rozrządu mniej więcej okolice alternatora, łapy mocującej silnik i poniżej górnej obudowy rozrządu (poniżej wklejam fotki jakie udało mi się zrobić). Czy to wg was może świadczyć o nieszczelności na pompie wody? Czy to raczej nie płyn a olej?
-- 18 paź 2016, o 19:20 --
Witam, obejrzałem dokładnie wskazane miejsca i jedyne czego się dopatrzyłem do ciemne plamy (zawilgocenie) w okolicach rozrządu mniej więcej okolice alternatora, łapy mocującej silnik i poniżej górnej obudowy rozrządu (poniżej wklejam fotki jakie udało mi się zrobić). Czy to wg was może świadczyć o nieszczelności na pompie wody? Czy to raczej nie płyn a olej?

