--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skarga,opinia na temat Insigni

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Cinek » 12 lut 2014, o 23:03

luk59 pisze:Jutro z rana jak będzie zimny to nagram :) jak znajdę chwilkę to podjadę do nich http://www.turbo-tec.eu/pl/ zobaczymy co oni na to.
O super,bo tutaj nie mam zbytnio gdzie podjechac.

-- 12 lut 2014, o 23:03 --
wojtassss pisze:Najlepsze, że ile osób tyle opinii. Jedni mówią, że ma gwizdać inni że nie

Naskrobane z telefonu by tapatalk
No wlasnie, zachcialo sie nam panowie Opli :lol:

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Alex » 12 lut 2014, o 23:04

Turbo o zmiennej geometrii łopatek zawsze będzie gwizdało. Tylko trzeba umieć rozgraniczyć to, czy jest to gwizd pracującej zmiennej geometrii, czy gwizd rozlatującej się turbosprężarki. Jeżeli układ jest szczelny, ciśnienie nigdzie nie ucieka, wirnik nie ma luzów, olej w dolocie jest w odpowiednich ilościach to nie ma się czym martwić.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Luk » 12 lut 2014, o 23:06

Alex tylko czemu to ustaje po rozgrzaniu silnika?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Alex » 12 lut 2014, o 23:08

Ustaje tak, że jest cicho ? Nie ma możliwości. Zawsze powinno lekko pogwizdywać.
Rozgrzewa się układ, wszystkie płyny, podzespoły i to powoduje, że jest ciszej.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Cinek » 12 lut 2014, o 23:11

Alex pisze:Ustaje tak, że jest cicho ? Nie ma możliwości. Zawsze powinno lekko pogwizdywać.
Rozgrzewa się układ, wszystkie płyny, podzespoły i to powoduje, że jest ciszej.
Jest lepiej niz na zimnym, trzeba sie wsluchac.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Luk » 12 lut 2014, o 23:12

Alex pisze:Ustaje tak, że jest cicho ? Nie ma możliwości. Zawsze powinno lekko pogwizdywać.
Rozgrzewa się układ, wszystkie płyny, podzespoły i to powoduje, że jest ciszej.
Jutro nagram film jak będzie rozgrzany.

Z jednej strony to u wielu osób gwiżdże, a z drugiej nie słychać opinii że turbiny są ponad normę awaryjne jak np. grzanie siedzeń :D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, o 23:13 przez Luk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Alex » 12 lut 2014, o 23:13

Czyli jak się rozgrzeje to jest ciszej. Norma.
Prawda jest taka, że im większe turbo, tym gwizd jest silniejszy. Cieszmy się, że nie mamy Holsetów zamontowanych. W najwyższym punkcie momentu obrotowego gwizd jest porównywalny do startu F16 :)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Cinek » 12 lut 2014, o 23:17

Alex u nas w 2.0 jest wieksze turbo niz 1.9?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Alex » 12 lut 2014, o 23:25

Nie mam pojęcia. Nr, oznaczenia, nazwy na turbinie wszystko mówią. Wystarczy sprawdzić i znaleźć w necie lub skontaktować się z firmami, które zajmują się turbosprężarkami.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Cinek » 12 lut 2014, o 23:27

Alex pisze:Nie mam pojęcia. Nr, oznaczenia, nazwy na turbinie wszystko mówią. Wystarczy sprawdzić i znaleźć w necie lub skontaktować się z firmami, które zajmują się turbosprężarkami.
Bo to co napisales,ze wieksze turbo to i bardziej gwizda, juz slyszalem takze taka opinie.

jaromat

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: jaromat » 13 lut 2014, o 07:18

to kto ma teraz racje,

-- 13 lut 2014, o 07:18 --

czytalem inne fora,i pisza ze turbo ze zmienna geometria ma prawo gwizdac

Awatar użytkownika
wojciechhh
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 22 gru 2013, o 14:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2022
Miasto: Niemcy NRW
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: wojciechhh » 13 lut 2014, o 07:36

U mnie nic nie słychać oprócz klekotu, jak jest zimny.

Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Radek_TRN
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:35
Auto: BMW F10
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Toruń

skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Radek_TRN » 13 lut 2014, o 08:09

U mnie gwizda przez pierwsze 2-3 minuty. Przebieg 89tys.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Luk » 13 lut 2014, o 09:36

Panowie byłem, w www.turbo-tec.eu/, posłuchali i stwierdzili że na 100% turbina jest OK. Nie wiedzieli jaki mam przebieg, facet tylko posłuchał ja gwiżdże i stwierdził że turbina jest ok. Powiedział że na jego oko jest to rolka od alternatora.

kiego

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: kiego » 13 lut 2014, o 10:20

U mnie cisza na zimnym,cieplym czy letnim ;)
Btw dolalem w koncu millersa 2T,i po ok 100 km zrobilo sie jeszcze ciszej(lagodniej,delikatniej nie wiem dokladnie jak to okreslic ale dziala :) )

macsik

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: macsik » 13 lut 2014, o 10:35

U mnie również cisza - przebieg 92 tys.

Awatar użytkownika
Kali
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
Auto: 2.0T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Kali » 13 lut 2014, o 11:05

Wedlug mnie tez nie ma prawa gwizdac. TTTM - ten typ tak ma do mnie w ogole nie przemawia. Czyli co padające maty grzewcze czy mikrostyk bagażnika tez można tlumaczyc TTTM? To sa usterki i tyle. I przebieg w ogole nie ma tu nic do rzeczy. Te części mogą być już wadliwe od wyjazdu z fabryki.

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Cinek » 13 lut 2014, o 11:27

Kali pisze:Wedlug mnie tez nie ma prawa gwizdac. TTTM - ten typ tak ma do mnie w ogole nie przemawia. Czyli co padające maty grzewcze czy mikrostyk bagażnika tez można tlumaczyc TTTM? To sa usterki i tyle. I przebieg w ogole nie ma tu nic do rzeczy. Te części mogą być już wadliwe od wyjazdu z fabryki.
Wytlumacz to serwisowi.Tak jak pisalem wyzej w postach, ze czekam na reakcje GM Belgia.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: Luk » 13 lut 2014, o 12:43

u mnie gwiżdże tak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L4D7OrU7 ... e=youtu.be[/youtube]

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: skarga,opinia na temat Insigni

Post autor: tomkod » 13 lut 2014, o 12:54

U mnie tez nie ma gwizdu (110kkm) - przynajmniej ja go nie słyszę. Czy ten typ tak ma? Ciężko powiedzieć bo nie wszystkim gwiżdże - ale znowu jeśli jedynym problemem jest gwizdanie i nie niesie to jakichś poważniejszych konsekwencji - to niech tak ma.
Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”