--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuKlocki hamulcowe
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Nie ma sie co bawić w taniochę !
Bierze sie najlepsze to sie ma , mój zestaw ma ponad 50 tyś przebiegu i klocki są na połowie nic nie bije, otwory w tarczy tylko czyszczę co jakiś czas z resztek rdzy i brudu .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Bierze sie najlepsze to sie ma , mój zestaw ma ponad 50 tyś przebiegu i klocki są na połowie nic nie bije, otwory w tarczy tylko czyszczę co jakiś czas z resztek rdzy i brudu .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Przy takich założeniach to powinienem mieć Audi A6 albo BMW 5 , a nie Insignie 
Nie przesadzajmy ATE czy Zimmermann to taniocha nie jest ... jak np. to coś
http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-kloc ... 50469.html
Nie przesadzajmy ATE czy Zimmermann to taniocha nie jest ... jak np. to coś
http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-kloc ... 50469.html
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Miałem w Mondeo , były ok... co więcej można napisać
mogłby być troche bardziej miękie bo po 40 tys. miałem pół klocka i mały rant na tarczy.
Ktoś się orientuje czy klocki załóżmy standard Zimmermanna może się różnić mieszankami w zależności od modelu klocka czy wszystko leci z takiej samej tylko kształty różne ?
Ktoś się orientuje czy klocki załóżmy standard Zimmermanna może się różnić mieszankami w zależności od modelu klocka czy wszystko leci z takiej samej tylko kształty różne ?
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Klocki hamulcowe
Mam tarcze sport i klocki zimmermann. Po dotarciu żadnych problemów. Najechane ok. 20k km.
-
switek3
- Użytkownik
- Posty: 219
- Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
To jeszcze poradźcie mi co będzie lepsze do typowej jazdy miejskiej i sporadycznej "trasowe" (prędkości 20-30 większe od dopuszczalnych):
1) zwykłe tarcze Zimmermanny+zwykłe klocki Zimmermann,
2) zwykłe tarcze Zimmermanny+EBC Green,
3) zwykłe tarcze Zimmermanny+Galfer Sport
??
1) zwykłe tarcze Zimmermanny+zwykłe klocki Zimmermann,
2) zwykłe tarcze Zimmermanny+EBC Green,
3) zwykłe tarcze Zimmermanny+Galfer Sport
??
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Klocki hamulcowe
Ja w Vectrze miałem pełen komplet Zimmermann (pełne tarcze CoatZ) i klocki zwykłe Zimmermann. Wolałem od ATE. Sprawdzały się dobrze, przeżyły awaryjne hamowanie z okolic 200 km/h, wzięły równo i mocno i do końca bez fadingu.
W Octavii II też mam taki komplet i jeździ po mieście i czasem dookoła - zupełnie poprawnie. Tyle że byłem rozczarowany widząc tarcze po 2-dniowym postoju po trasie w zimie (sól) - wyglądały jak po 50 latach wyjęte z dna morza. Ale oczyściły się.
Tyle że Insignia jest ciężka i jeśli masz układ 16" (tarcze przód 296 mm), to tarcze mogą się wichrować, na to rady nie ma poza wymianą układu.
M.
W Octavii II też mam taki komplet i jeździ po mieście i czasem dookoła - zupełnie poprawnie. Tyle że byłem rozczarowany widząc tarcze po 2-dniowym postoju po trasie w zimie (sól) - wyglądały jak po 50 latach wyjęte z dna morza. Ale oczyściły się.
Tyle że Insignia jest ciężka i jeśli masz układ 16" (tarcze przód 296 mm), to tarcze mogą się wichrować, na to rady nie ma poza wymianą układu.
M.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Klocki hamulcowe
Mam Zimmermann Sport na przedniej osi, na tylnej zwykłe pełne tarcze z klockami Galfer Sport FDT 1055 przy układzie hamulcowym 296 mm/292 mm i zero problemów czy innego wichrowania. A lekko nie miały przez ostatnie 40 tyś km.
switek3, na Twoim miejscu wybrałbym zestaw 1. Nie ma sensu przepłacać za "wyczynowe" klocki do Twojej jazdy miejskiej.
switek3, na Twoim miejscu wybrałbym zestaw 1. Nie ma sensu przepłacać za "wyczynowe" klocki do Twojej jazdy miejskiej.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Klocki hamulcowe
Do normalnej jazdy możesz wybrać jeszcze komplet TRW.
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Na pewno coatz na zimmermanie lepiej trzyma niż warstwa ochronna na tarczach ATE - 2 lata bez korozji, ATE po roku z tego co kojarzę złapało jakiś rdzawy nalot, tylko że to był Passat w 2014 roku a pamięć bywa zawodna.
Pamiętam że wtedy byłem w szoku ile może zmienić przesiadka z jakiejś tarczy z rantem i shitowych klocków RoadHouse na pełen zestaw ATE , naprawdę było czuć że samochód dużo lepiej hamuje.
Przy przesiadkach z ori zetawów forda i opla na full zimmermann i teraz zimmermann + klocki ATE różnicy w sile hamowania raczej nie odczułem. Jedyne co w obu przypadkach się zmieniło to brak bicia
Od TRW to już wołałbym chyba Textara.
Pamiętam że wtedy byłem w szoku ile może zmienić przesiadka z jakiejś tarczy z rantem i shitowych klocków RoadHouse na pełen zestaw ATE , naprawdę było czuć że samochód dużo lepiej hamuje.
Przy przesiadkach z ori zetawów forda i opla na full zimmermann i teraz zimmermann + klocki ATE różnicy w sile hamowania raczej nie odczułem. Jedyne co w obu przypadkach się zmieniło to brak bicia
Od TRW to już wołałbym chyba Textara.
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Panowie temat morze...
Insignia jest ciężka, a hamulce raczej ma słabe , w czasie ostrego hamowania klocki wydają gazy , te dziórki pomagają odprowadzić gaz i klocki jeszcze lepiej przylegają i mocniej hamujà .
Tu nie no co polemizować do spokojnej jazdy , bedziesz jechał 80 i wyskoczy ci dziecko ten 1 metr w drodze hamowania uratuje dziecku życie ! A wam nieprzyjemności.
Bierze sie najlepsze .
Dziwię się jak niektórzy mody robią i na pierwszy ogień idzie chip i dpf , a hamulce ?
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Insignia jest ciężka, a hamulce raczej ma słabe , w czasie ostrego hamowania klocki wydają gazy , te dziórki pomagają odprowadzić gaz i klocki jeszcze lepiej przylegają i mocniej hamujà .
Tu nie no co polemizować do spokojnej jazdy , bedziesz jechał 80 i wyskoczy ci dziecko ten 1 metr w drodze hamowania uratuje dziecku życie ! A wam nieprzyjemności.
Bierze sie najlepsze .
Dziwię się jak niektórzy mody robią i na pierwszy ogień idzie chip i dpf , a hamulce ?
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
- lcr
- Użytkownik
- Posty: 900
- Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ruda Śląska
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Klocki hamulcowe
Jak rzadko Bodex ma rację, hamulce i opony i mnie na pierwszy ogień. Nie ma co oszczędzać, bo chodzi tutaj o te detale.
-
switek3
- Użytkownik
- Posty: 219
- Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
Ja też nie mam zamiaru oszczędzać - ani na oponach, ani na hamulcach. Czyli według Wad lepsze będą tarcze sport Zimmermanna? Nie będzie im przeszkadzał fakt miejskiej jazdy?
-- 17 mar 2017, o 09:35 --
PS. Niestety mam układ 16" z najmniejszymi średnicami tarcz
-- 17 mar 2017, o 09:35 --
PS. Niestety mam układ 16" z najmniejszymi średnicami tarcz
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Tylko chyba w sportach trzeba pamiętać żeby czasem przeczyścić otwory żeby nie pękały tarcze ?
Mam kumpla co upala starego civica na torze to tam wszyscy twierdzą żeby tarcze brać tanią (normalną) bo i tak się zwichruje za to klocki najlepszena jaki Cię stać. Tylko ciężko porównać upalanie gdzie po 2 kółkach standardowe hamulce w civicu są zagotowane do zwykłej jazdy Insignią.
Mam kumpla co upala starego civica na torze to tam wszyscy twierdzą żeby tarcze brać tanią (normalną) bo i tak się zwichruje za to klocki najlepszena jaki Cię stać. Tylko ciężko porównać upalanie gdzie po 2 kółkach standardowe hamulce w civicu są zagotowane do zwykłej jazdy Insignią.
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Klocki hamulcowe
Pewnie poleciliby Ci klocki Hawk HPS, ale do 16" układu ich nie robią
jak nie jedziesz od świateł do świateł na pełnym gazie i nie hamujesz na ostatnią chwilę to pełny zestaw zimmermann będzie wystarczający.
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Klocki hamulcowe
Ja mam taki zestaw z przodu (przejechane ok 8 tys. od wrześna). Nie mam zastrzeżeń - jeszcze w nic nie przywaliłemswitek3 pisze:A czy ma ktoś zestaw: tarcze zwykłe Zimmermann i klocki zwykłe Zimmermann?

