--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 15 mar 2017, o 12:05

Pewnie tak, ale ja mówię o takich standardowych w granicach 200 PLN :)

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 15 mar 2017, o 12:46

Nie ma sie co bawić w taniochę !
Bierze sie najlepsze to sie ma , mój zestaw ma ponad 50 tyś przebiegu i klocki są na połowie nic nie bije, otwory w tarczy tylko czyszczę co jakiś czas z resztek rdzy i brudu .

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 15 mar 2017, o 14:33

Przy takich założeniach to powinienem mieć Audi A6 albo BMW 5 , a nie Insignie :P

Nie przesadzajmy ATE czy Zimmermann to taniocha nie jest ... jak np. to coś :)

http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-kloc ... 50469.html

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 16 mar 2017, o 07:37

A czy ma ktoś zestaw: tarcze zwykłe Zimmermann i klocki zwykłe Zimmermann?

gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 16 mar 2017, o 07:49

Miałem w Mondeo , były ok... co więcej można napisać :) mogłby być troche bardziej miękie bo po 40 tys. miałem pół klocka i mały rant na tarczy.

Ktoś się orientuje czy klocki załóżmy standard Zimmermanna może się różnić mieszankami w zależności od modelu klocka czy wszystko leci z takiej samej tylko kształty różne ?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 16 mar 2017, o 14:11

Mam tarcze sport i klocki zimmermann. Po dotarciu żadnych problemów. Najechane ok. 20k km.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 16 mar 2017, o 20:43

To jeszcze poradźcie mi co będzie lepsze do typowej jazdy miejskiej i sporadycznej "trasowe" (prędkości 20-30 większe od dopuszczalnych):
1) zwykłe tarcze Zimmermanny+zwykłe klocki Zimmermann,
2) zwykłe tarcze Zimmermanny+EBC Green,
3) zwykłe tarcze Zimmermanny+Galfer Sport
??

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: wassermann » 16 mar 2017, o 21:03

Ja w Vectrze miałem pełen komplet Zimmermann (pełne tarcze CoatZ) i klocki zwykłe Zimmermann. Wolałem od ATE. Sprawdzały się dobrze, przeżyły awaryjne hamowanie z okolic 200 km/h, wzięły równo i mocno i do końca bez fadingu.
W Octavii II też mam taki komplet i jeździ po mieście i czasem dookoła - zupełnie poprawnie. Tyle że byłem rozczarowany widząc tarcze po 2-dniowym postoju po trasie w zimie (sól) - wyglądały jak po 50 latach wyjęte z dna morza. Ale oczyściły się.
Tyle że Insignia jest ciężka i jeśli masz układ 16" (tarcze przód 296 mm), to tarcze mogą się wichrować, na to rady nie ma poza wymianą układu.

M.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Alex » 16 mar 2017, o 21:41

Mam Zimmermann Sport na przedniej osi, na tylnej zwykłe pełne tarcze z klockami Galfer Sport FDT 1055 przy układzie hamulcowym 296 mm/292 mm i zero problemów czy innego wichrowania. A lekko nie miały przez ostatnie 40 tyś km.
switek3, na Twoim miejscu wybrałbym zestaw 1. Nie ma sensu przepłacać za "wyczynowe" klocki do Twojej jazdy miejskiej.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: P405 » 16 mar 2017, o 21:46

Do normalnej jazdy możesz wybrać jeszcze komplet TRW.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 16 mar 2017, o 22:19

Na pewno coatz na zimmermanie lepiej trzyma niż warstwa ochronna na tarczach ATE - 2 lata bez korozji, ATE po roku z tego co kojarzę złapało jakiś rdzawy nalot, tylko że to był Passat w 2014 roku a pamięć bywa zawodna.

Pamiętam że wtedy byłem w szoku ile może zmienić przesiadka z jakiejś tarczy z rantem i shitowych klocków RoadHouse na pełen zestaw ATE , naprawdę było czuć że samochód dużo lepiej hamuje.

Przy przesiadkach z ori zetawów forda i opla na full zimmermann i teraz zimmermann + klocki ATE różnicy w sile hamowania raczej nie odczułem. Jedyne co w obu przypadkach się zmieniło to brak bicia :)

Od TRW to już wołałbym chyba Textara.

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 16 mar 2017, o 23:19

Panowie temat morze...
Insignia jest ciężka, a hamulce raczej ma słabe , w czasie ostrego hamowania klocki wydają gazy , te dziórki pomagają odprowadzić gaz i klocki jeszcze lepiej przylegają i mocniej hamujà .
Tu nie no co polemizować do spokojnej jazdy , bedziesz jechał 80 i wyskoczy ci dziecko ten 1 metr w drodze hamowania uratuje dziecku życie ! A wam nieprzyjemności.
Bierze sie najlepsze .
Dziwię się jak niektórzy mody robią i na pierwszy ogień idzie chip i dpf , a hamulce ?


Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: lcr » 16 mar 2017, o 23:55

Jak rzadko Bodex ma rację, hamulce i opony i mnie na pierwszy ogień. Nie ma co oszczędzać, bo chodzi tutaj o te detale.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 17 mar 2017, o 08:35

Ja też nie mam zamiaru oszczędzać - ani na oponach, ani na hamulcach. Czyli według Wad lepsze będą tarcze sport Zimmermanna? Nie będzie im przeszkadzał fakt miejskiej jazdy?

-- 17 mar 2017, o 09:35 --

PS. Niestety mam układ 16" z najmniejszymi średnicami tarcz

gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 17 mar 2017, o 08:47

Tylko chyba w sportach trzeba pamiętać żeby czasem przeczyścić otwory żeby nie pękały tarcze ?

Mam kumpla co upala starego civica na torze to tam wszyscy twierdzą żeby tarcze brać tanią (normalną) bo i tak się zwichruje za to klocki najlepszena jaki Cię stać. Tylko ciężko porównać upalanie gdzie po 2 kółkach standardowe hamulce w civicu są zagotowane do zwykłej jazdy Insignią.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 17 mar 2017, o 10:39

Brakeparts poleca zestaw trzeci

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 17 mar 2017, o 19:01

Pewnie poleciliby Ci klocki Hawk HPS, ale do 16" układu ich nie robią ;) jak nie jedziesz od świateł do świateł na pełnym gazie i nie hamujesz na ostatnią chwilę to pełny zestaw zimmermann będzie wystarczający.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 17 mar 2017, o 19:53

No nie jeżdżę... :lol:

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: zubek » 17 mar 2017, o 21:31

switek3 pisze:A czy ma ktoś zestaw: tarcze zwykłe Zimmermann i klocki zwykłe Zimmermann?
Ja mam taki zestaw z przodu (przejechane ok 8 tys. od wrześna). Nie mam zastrzeżeń - jeszcze w nic nie przywaliłem ;) a na rajdy się nie wybieram.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 17 mar 2017, o 21:41

Ja bym chciał taki na przód i na tył. Zubek, a układ też 16" i 296 i 292mm?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”