--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 16 maja 2013, o 19:19

Witam,
przyszedł czas i na moja Insie.
Z racji wagi nazwana pieszczotliwe "PANSITA" z hiszp. "brzuszek, oponka" :P
Nie jet to mój pierwszy Opel, wcześniej była Vectra B - bardzo niezawodna Vectra B z '96. Mimo dobrych doświadczeń z Oplem na początku postanowiłem zmienić markę i miałem wiele pomysłów - i napewno nie Diesla - jednak stało się - jest Opel i jest w Dieslu :P
Auto z 2009r, poleasingowe. Przebieg w dniu kupna 90500km, SportsTourer 160KM w wersji Sport. Niestety brak Xenonów co jest największym minusem, ale stan auta był na tyle dobry, że odpuściłem.
Poza tym reszta wyposażenia mi wystarcza. Auto kupione na oryginalnych 18 calowych alu od Opla.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2014, o 13:10 przez tomkod, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

kiego

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: kiego » 16 maja 2013, o 21:32

Fotki wymiatają, a bez xenonów można żyć :D

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 17 maja 2013, o 07:22

Hej, fotografem nie jest co najwyżej fotografem amatorem - hobby. Czasem uda się ustrzelić coś fajnego :) Co do programów to nie używam Photoshopa, jedynie Adobe Lightroom do wywołania RAWow i tuningu :)
Obrazek

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 17 maja 2013, o 09:41

Fakt, mam "pelna klatke" Canon 6D jak również typowo amatorski 550D ale jeśli chodzi o fotografie samochodu w dobrym świetle to nie ma znaczenia którego używam. Jak to mówią - aparat sam zdjęć nie robi, a najlepszy aparat to ten który jest aktualnie pod ręka. :)
Obrazek

picky

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: picky » 17 maja 2013, o 15:33

Zazdroszczę umiejętności, foty wypasione. Nic tylko się szkolić. Za jakiś czas będę miał pytanka z Ligthroom'a :lol:
Pozdrowienia dla pasażera ;)

steq

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: steq » 17 maja 2013, o 18:57

fotki rzeczywiście fajne ale przeróbka graficzna była na 100 % ;)

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 17 maja 2013, o 19:37

Hej, jasne ze kazde zdjecie jest poddane obrobce. Zreszta kazde zdjecie cyfrowe jest juz poddane obrobce w aparacie i nie wazne czy robione telefonem czy bardziej zaawansowanym.
Kolory produkowane przez aparaty maja sie nijak do rzeczywistosci, o ile jeszcze np z czarnym samochodem nie ma wiekszego problemu to jasne kolory bez obrobki moga miec setki odcieni w zaleznosci od pory dnia. A ustawienie balansu bieli to podstawowa sprawa.
Zreszta o fotografi i postprocesie ludzie ksiazki pisza.
Generalnie zalozenie jest takie zeby zdjecia sie podobaly.
Przerobek typu upiekszanie i odchudzanie nie stosuje :)
Obrazek

steq

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: steq » 17 maja 2013, o 20:33

Fura pokazana w naprawdę świetny sposób :twisted: M :twisted: m tylko zastrzeżenie co do jednego:
nie chce wywoływać burzy - naprawdę - ale uważam że zdjęcie które wystawiłeś do konkursu jest nie zgodne z regulaminem - nie znam się na tyle by operować odpowiednimi określeniami co to za bajery ale napewno nie jest to zdjęcie zrobione tylko aparatem. Wiem co to przysłona, ogniskowa, naświetlanie czy np ISO - i uważam że takich (nie naturalnych ) kolorów nie uzyska się bez wspomagaczy (np filtru, programu do obróbki). Ogólnie zdjęcie super - no ale bądź co bądź zasady miały jakieś być :?

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 18 maja 2013, o 09:57

Coż mogę powiedzieć, kolory są podciągnięte to fakt, ale barwa jest naturalna. Ciągnięty kontrast lokalny tzw. Clarity plus doświetlane cienie w programie. Specjalnie wybrałem taka pore dnia aby uzyskać taki efekt.
Nie uszykujmy się - zdjęcia maja sie podobać i jeśli ktoś uważna ze jest nie naturalne, przegiete itp. to poprostu wybiera inne.
Tyle z mojej strony co do konkursu.
Obrazek

bolek

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: bolek » 22 paź 2013, o 17:54

Bardzo ładny sport tourer.Najwazniejszy Stan techniczny a później gadżety.Ja mam golasa z AFL i grzanymi stołkami,nawet navi ni ma ale wole takie niż umęczone cosmo na fullu ;) Zdjęcia mistrzostwo świata!

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 26 paź 2013, o 08:59

Fakt stan najwazniejszy, i jak na razie odpukac ale od kupna oprocz maty kierowca wszystko chodzi tak jak przy zakupie. Teraz po glowie chodzi mi tylko Chip bo jak czytam posty kolegow ktorzy juz wirusowali swoje auta to nie moge spokojnie spac :P
Obrazek

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 23 gru 2013, o 09:59

No i dzieje sie.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2014, o 16:50 przez tomkod, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: alex_k » 23 gru 2013, o 10:10

Prezent gwiazdkowy? :-D

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 23 gru 2013, o 10:13

Jasne, grubas tez musi miec cos od zycia :P
Obrazek

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: peja-1991 » 23 gru 2013, o 10:31

prawidłowo ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

steq

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: steq » 23 gru 2013, o 10:44

Gdzie robisz? w Krakowie u heko?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: peja-1991 » 23 gru 2013, o 10:45

jak u Grześka - to raczej u heko ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

yarek82

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: yarek82 » 23 gru 2013, o 14:37

graty z chipa
widziałem wykres na forum VU ;)
204KM i 455Nm ;)

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: tomkod » 23 gru 2013, o 22:35

Czeka mnie wymiana hamulców bo z ta seria to Opel przesadzil :(
Ostatnio zmieniony 8 mar 2014, o 13:51 przez tomkod, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

kiego

Re: Insignia ST CDTI 160KM by tomkod "PANSITA"

Post autor: kiego » 24 gru 2013, o 10:00

Gratulacje z powodu moda,oraz witaj w klubie 200+ ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”