--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
Adam1003
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, o 18:05
Auto: 1.8 T
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Adam1003 » 12 sie 2016, o 08:47

No dokładnie jest jak piszesz dlatego też najwięcej problemu jest w przypadku tarcz 296mm, 321mm już nieco mniej choć i tak zdarzają się przy słabszych tarczach i klockach.

krajes

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krajes » 12 sie 2016, o 09:06

Za te tarcze 296mm do Insigni to ktoś powinien w oplu robotę stracić. 321mm to za mało a 296mm to zbrodnia.

Patryk
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Patryk » 12 sie 2016, o 15:17

Nie możemy porównywać astry do insigni oraz tarcz i klocków z opc do zwykłych hamulców. W insigni jest problem z biciem kierownicy spowodowany budową zacisku i cały układ przegrzewa
się.

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: k.olix » 12 sie 2016, o 18:58

W Astrze J podobno jest ten sam problem z hamulcami. :(
Krzysztof

Gizd

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Gizd » 12 sie 2016, o 20:53

A wiecie cos więcej o tym zacisku?
Wiele porównywalnych aut ma porównywalne hamulce a bicie tarcz jakby rzadziej występowało. Wiec może te zaciski cos nie tego.

evo

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: evo » 15 sie 2016, o 10:27

U mnie jest bicie na kierownicy jak temperaturę załapie . Klocki nowe tarcze przetoczone na zimnym tego nie ma . Co robic ?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 15 sie 2016, o 10:46

Na rozgrzanych hamulcach? Ja bym obstawił, że powodem są tarcze. Po przetoczeniu miejscami tokarz zebrał więcej materiału i jak tarcza się nagrzewa to materiał rozszerza się nierównomiernie i tarcza się wypacza. Jak ostygnie to kurczy się i wraca do normy.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: wassermann » 15 sie 2016, o 11:04

Na tokarce można sobie przejechać tarcze do Łady, taka prawda. W ostateczności tylne, ale nie przednie. To się wymienia w komplecie, a już zwłaszcza w Insignii, w której tarcze mają ciężki żywot i często kończą się wcześniej niż klocki. Teraz okaże się, że musisz jednak dać nowe tarcze. I co, wyrzucisz prawie nowe klocki? Bo tak właśnie powinieneś zrobić - klocek układa się do tarczy, szczególnie, że Twoje równe nie są.

M.

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 15 sie 2016, o 11:33

KAMYK masz lżejsze auto,

Tarcze toczy się wyłącznie na piaście , sa do tego specjalne maszynki z diamentem .
Oczywiście po uprzednim sprawdzeniu czy nie biją wam.piasty !!!!! Sa tak skromne że gumiarz jeśli nie dociąga dynamometrycznym, to pneumatykiem łatwo je powygina .

Zaczynamy od oczyszczenia piast i tarcz do "białego" i pomiaru bicia piast , potem osadzenie tarcz i znowu pomiar bicia tarcz.

Do czego to doszło .... w Uno młotkiem osadzałem i nic nie biło :)

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

evo

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: evo » 15 sie 2016, o 12:53

Tarcze sa dobrze zrobione bo już nie raz wożone są i w innych autach nie było problemu . a po 2 mówiłem ze minimalnie toczył bo nie było trzeba tylko tym mocno toczył i nie ma pulsującego pedału

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 15 sie 2016, o 20:58

Czy po toczeniu został zrobiony pomiar bicia tarcz ?
Bo to ze toczył to jeszcze nic nie oznacza.

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

evo

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: evo » 16 sie 2016, o 16:54

1 tarczy nawet nie ruszył bo była prosta a 2 delikatnie toczył

krajes

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krajes » 22 sie 2016, o 09:00

Kupiłem zestaw na 4 koła tarcze Zimermann Sport Coat Z (nawiercane) + klocki ATE zwykłe. Mam układ hamulcowy 17".

No i mam dylemat, bo facet z brakeparts twierdzi, że te klocki nie dadzą rady w naszym autach i za 10 tys. znów będę miał bicie na tarczach. Nie uważacie, że to przesada? Testował ktoś podobny zestaw jak mój i ma jakieś odczucia?

Poleca klocki EBC yellow - ale różnica w cenie jest prawie podwójna..

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: kuba89 » 22 sie 2016, o 09:08

Ja bym go posłuchał. Nie zapomnij, ze auto prawie 2 tony waży :) na tańszych może być loteria a on chce sprzedać Ci pewnie 100% pewności zamiast 50/50. Weź te tarcze i klocki HAWK PERFORMANCE HPS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krajes

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krajes » 22 sie 2016, o 09:19

Tyle, że aktualnie mój portfel nie za bardzo chce go słuchać... Wyjazd wakacyjny, ubezpieczenia, komplety tarcz i klocków, oleje, płyny etc a chłopaki jeżdzą na zwykłych tarczach ATE i ich klockach i chyba nie narzekają.

Co do klocków Zimermann to pamiętajcie, że Zimermann nie produkuje klocków tylko same tarcze. Klocki jedynie pakuje w swoje pudełka.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: kuba89 » 22 sie 2016, o 09:42

Szkoda, żeby były problemy za jakiś czas tylko dlatego, ze oszczędziłeś pare złotych... No ale nie powiedziane, ze na 100% beda problemy! Także ja trzymam kciuki żeby było wszystko ok ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

all35

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: all35 » 30 sie 2016, o 07:25

witam,jako,że nie mam szalonego stylu jazdy wybrałem już tarcze:

http://www.onlinecarparts.co.uk/zimmermann-7586228.html

mam obecnie problem z zakupieniem klocków zimmermann w UK.
Co wybrać z dostepnych?-BREMBO ,JURID, EBC GREEN STUFF?

http://www.onlinecarparts.co.uk/car-bra ... d%5B%5D=48

http://www.onlinecarparts.co.uk/brembo-1661550.html

https://ebcbrakesdirect.com/automotive/ ... 008-/13954

crejzus
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:38
Auto: Insignia A ST 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Trzebinia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: crejzus » 31 sie 2016, o 19:47

550 dni (1,5 roku) temu i po przejechaniu ok 40tys. km.
założyłem komplet (przód/tył) tarcz Zimmerman i klocków EBC Green Stuff które polecił mi BrakeParts

od samego początku aż do teraz nie było żadnych negatywnych zachowań - po prostu hamulce robiły swoje, bez bicia, piszczenia, grzania - dzisiaj nadal nie biją i są równie skuteczne w hamowaniu ale pojawiło się popiskiwanie i to w głównej mierze po odpuszczeniu hamulca i skręcaniu w prawo, najgłośniej po nocnym postoju - im bardziej rozgrzane tym popiskują mniej - efekt taki jakby się zapiekały i nie wracały po odpuszczeniu i ocierają delikatnie o tarcze..

O ile tylne tarcze nadal wyglądają jak nowe to na przednich pojawił się już delikatny rant i sporo rowków w obszarze roboczym. Zanim rozbiorę chciałbym zapytać jakie robicie przebiegi i co ile wymieniacie klocki? Czy wymiana samych klocków jeśli są zużyte pomoże czy trzeba inwestować w komplet bo być może tarcze zostały przegrzane?

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mxw » 1 wrz 2016, o 01:19

Jak masz popiskiwanie po odpuszczeniu hamulca to przede wszystkim sprawdź stan prowadnic zacisków i wszystkich gumek.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 1 wrz 2016, o 06:08

Tak jak wyżej kolega napisał. Do przejrzenia, oczyszczenia i ewentualnie przesmarowania prowadnice, bo po takim przebiegu mogło się tam zebrać sporo brudu i on powoduje piszczenie. Poza tym skoro piszesz, że na tarczach masz rowki to szkoda montować nowe klocki do zjechanych tarcz. Oczywiście klocki się ułożą, ale jeśli te bruzdy są dość duże i mocno wyczuwalne pod palcami to raczej wymieniaj komplet.

U mnie auto wg historii serwisowej zaliczało wymiany klocków co ok. 45 tysięcy i tarcz co ok. 80-85 tysięcy km, czyli 2 komplety klocków na 1 komplet tarcz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”