--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuZasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Tutaj masz dokładnie pokazane z jaką łatwością demontuje się dekory oraz jak dostać się do zapalniczki.
https://www.youtube.com/watch?v=7VGfZ7UlEPw
https://www.youtube.com/watch?v=7VGfZ7UlEPw
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- rs79
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Putridum, a jak zamykasz schowek, to lampka Ci nie gaśnie?
Wysłane z Windows Phone
Wysłane z Windows Phone
-
Niedzwiedz
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Lampka każdemu gaśnie ale zasilanie jest na przewodach to oczywiste. Gdy zamykasz schowek obwód jest przerywany.edit.
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, o 09:36 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5
- Putridum
- Użytkownik
- Posty: 648
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Obwód zasilania lampki i owszem jest przerwany jak się zamyka schowek ale zasilanie na przewodzie jest, sam mam tak zrobione zasilanie CB, zasilanie na przewodzie ustaje dopiero po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki po paru minutach.
- rs79
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Czyli zasilanie na przewodzie jest cały czas? To jak działa wyłącznik lampki? Gdzie przerwany jest obwód po zamknięciu schowka?
-
Pruski
- Użytkownik
- Posty: 132
- Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
- Auto: Insignia 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Wyłącznik lampki odcina masę żarówki najprawdopodobniej 
- rs79
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
To byłoby bez sensu. Odcinać się powinno chyba plus, ale skoro tak, to sprawdzę i może podłączę się do lampki schowka.
Wysłane z Windows Phone
Wysłane z Windows Phone
- Luki
- Użytkownik
- Posty: 606
- Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
- Auto: Insignia 1.6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Ten przycisk w schowku wchodzi bezpośrednio do żarówki i odcina jej dopływ prądu więc prąd jest tam stałe. Poza tym wyjąć lamkpę to dwie sekundy roboty.
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
- rs79
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Dzięki za sugestię. Looknę na to w weekend i dam znać.
-- 16 gru 2015, o 11:12 --
Po jakim czasie schowek wyłącza się? Ostatnio specjalnie otworzyłem schowek, zamknąłem samochód, zablokowałem drzwi i.... schowek cały czas się świecił.
Jak podłączę GPS pod niego, to aku nie wytrzyma zbyt długo, chyba, że komputer odcina prąd po jakimś czasie?
R
-- 16 gru 2015, o 11:12 --
Po jakim czasie schowek wyłącza się? Ostatnio specjalnie otworzyłem schowek, zamknąłem samochód, zablokowałem drzwi i.... schowek cały czas się świecił.
Jak podłączę GPS pod niego, to aku nie wytrzyma zbyt długo, chyba, że komputer odcina prąd po jakimś czasie?
R
- rs79
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2015
- Miasto:
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Póki co zamontowałem wszystko po prostu podłączając tracker do zapalniczki. Tracker używam jedynie do rejestracja trasy i analizy potem na mapie. Jak będę miał więcej czasu to pomyślę o podpięciu się do schowka. Pytanie nadal po jakim czasie schowek wyłącza się.
Wesołych Świąt.

Wysłane z Windows Phone
Wesołych Świąt.

Wysłane z Windows Phone
- GOTI
- Nowicjusz
- Posty: 41
- Rejestracja: 13 wrz 2015, o 14:45
- Auto: Vauxhall Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: UK
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
witam,
gdzie w okolicy bagażnika znajdę zasilanie na zapłonie?

gdzie w okolicy bagażnika znajdę zasilanie na zapłonie?
- GOTI
- Nowicjusz
- Posty: 41
- Rejestracja: 13 wrz 2015, o 14:45
- Auto: Vauxhall Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: UK
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Potrzebuję +12V po zapłonie do zasilania czujników parkowania 
Niestety w skrzynce w bagażniku wszystkie bezpieczniki (jakie posiadam) mają stałe +12
P.S. A oświetlenie wnętrza nie ma czasem stałego napięcia?
Niestety w skrzynce w bagażniku wszystkie bezpieczniki (jakie posiadam) mają stałe +12
P.S. A oświetlenie wnętrza nie ma czasem stałego napięcia?
-
Luk
- Użytkownik
- Posty: 911
- Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
A nie lepiej czujniki parkowania podłączyć pod wsteczne oświetlenie. Jak włączysz wsteczny to wtedy zaczną wraz z oświetleniem działać czujniki.
-
maciej87-m1
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
- Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Z tego co wiem, to do czujników parkowania musi być jeden plus po stacyjce i jeden wzbudzający od światła wstecznego. (jeśli podłączysz oba pod światło cofania mogą wariować) Na pewno masz w bagażniku bezpiecznik w którym masz prąd po stacyjce, bo ja u siebie właśnie pod taki mam podłączone czujniki parkowania. Teraz nie mam możliwości sprawdzenia który to bezpiecznik. Wieczorem postaram się napisać jaki ma numer.
-
Luk
- Użytkownik
- Posty: 911
- Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Jeżeli czujniki mają być ori to może być problem z tym by to działało jak należy.
Ale jeżeli nie, to zasilane są tylko z oświetlenia wstecznego.
Ale jeżeli nie, to zasilane są tylko z oświetlenia wstecznego.
-
maciej87-m1
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
- Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Montowałem w kilku samochodach czujniki i za każdym razem były tam 2 plusy tak jak opisywałem to wyżej. Nie piszę o oryginalnych, bo takich nie montowałem.
-
Luk
- Użytkownik
- Posty: 911
- Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Ja też montowałem najzwyklejszy zestaw, w którym + podłączało się tylko do świateł cofania. Nie wiem czemu i w jakim celu ma służyć dodatkowy + po stacyjce? Gdybyś mógł to wyjaśnić to będę wdzięczny.
@GOTI poczytaj ten temat na forum elektroda:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1648447.html
@GOTI poczytaj ten temat na forum elektroda:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1648447.html
-
maciej87-m1
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
- Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)
Re: Zasilanie 12V dla dodatkowego urządzenia
Niewiem dlaczego. Ja sobie to tłumaczyłem tym, że jest to podtrzymanie. Jak podłączyłem oba plusy pod wsteczny to czujniki bardzo często nie widziały przeszkody.

