--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCzujnik poziomu oleju - wyciek
-
Bodex
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Nie można zastosować miedzianej podkładki odkształcalnej ?
Tak jak w noromalna aucie ?
Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Tak jak w noromalna aucie ?
Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
-
sychie
- Użytkownik
- Posty: 432
- Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
U mnie nie cieknie, przy wymianie uszczelki chce to zrobić aby nie zaczęło cieknąc np za miesiąc.
Miedziana? Tam oring jest więc miedziana nie wejdzie
Miedziana? Tam oring jest więc miedziana nie wejdzie
- maciejdm1
- Użytkownik
- Posty: 124
- Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
- Auto: Insignia fl
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Głogów
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Ja kupiłem dwie uszczelki gumowe, śr. zewn. 28mm wewn. 25mm oraz troszkę mniejszą, gr. ok 3mm. Niestety innych nie mieli. Zobaczę czy któraś podejdzie. Będę w poniedziałek wymieniał uszczelkę smoka to przy okazji chcę temat czujnika załatwić.
-
sychie
- Użytkownik
- Posty: 432
- Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
u mnie mechanik stwierdził że ta uszczelka z vc pasowała i była ok.
-
Cyb
- Forumowicz
- Posty: 63
- Rejestracja: 2 maja 2015, o 20:22
- Auto: insignia 2.0 CD
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: okolice Wawy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Witam,
Silnik diesel A20DTL, z tyłu silnika jest jakiś czujnik spod którego mocno już poci się olej (patrz załacznik).
Pytania:
1. Co to za czujnik?
2. Zna ktoś oznaczenie tego oringu, tak żeby wiedzieć co muszę zamówić w ASO?
Silnik diesel A20DTL, z tyłu silnika jest jakiś czujnik spod którego mocno już poci się olej (patrz załacznik).
Pytania:
1. Co to za czujnik?
2. Zna ktoś oznaczenie tego oringu, tak żeby wiedzieć co muszę zamówić w ASO?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Witam, a jak uszczelnić to wejście rurki powrotu oleju z turbiny? Od zewnątrz czy też od wewn?
- maciejdm1
- Użytkownik
- Posty: 124
- Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
- Auto: Insignia fl
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Głogów
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Witam. Tak jak pisałem wcześniej planowałem wymianę oringu czujnika poziomu. Okazało się, że w moim aucie on nie występuje.
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Hej, nie występuje? Mam ten sam silnik A20DTH ale 2011r. i ten sam problem - to w jaki sposób realizowane jest uszczelnienie?
- maciejdm1
- Użytkownik
- Posty: 124
- Rejestracja: 25 paź 2018, o 18:27
- Auto: Insignia fl
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Głogów
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
W odlewie miski jest miejsce , gdzie znajduje sie czujnik :
U mnie nie ma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Asser
- Forumowicz
- Posty: 55
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 13:50
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
To masz z jednej strony szczęście, a z drugiej musisz częściej patrzeć na bagnet... 
Sam pewnie też go usunę i zaślepię, bo to koszmar -kapie na wydech i zadymia wnętrze samochodu -można się zaczadzić
Sam pewnie też go usunę i zaślepię, bo to koszmar -kapie na wydech i zadymia wnętrze samochodu -można się zaczadzić
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
A w ogóle w insigni jest czujnik poziomu oleju ? Czy tylko jak za niskie ciśnienie?
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Ty żartujesz czy poważnie piszesz o tym zaślepieniu czujnika?
Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
@norbi333, ciśnienie oleju to jedno, a poziom oleju to zupełnie inna sprawa.
W przypadku niskiego poziomu powinien pojawić się komunikat "Code 79 Uzupełnić poziom oleju silnikowego".
Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
@norbi333, ciśnienie oleju to jedno, a poziom oleju to zupełnie inna sprawa.
W przypadku niskiego poziomu powinien pojawić się komunikat "Code 79 Uzupełnić poziom oleju silnikowego".
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Czyli rozumiem,ze jest czujnik i nie muszę sprawdzać poziomu oleju ?
Pewnie głupie pytanie,ale nigdy nie miałem takiego komunikatu o niskim poziomie oleju,a i sporadycznie sprawdzam,żeby nie powiedzieć ,że prawie wcale
Pewnie głupie pytanie,ale nigdy nie miałem takiego komunikatu o niskim poziomie oleju,a i sporadycznie sprawdzam,żeby nie powiedzieć ,że prawie wcale
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Komunikat się pojawi, ale jak masz na bagnecie maksymakny poziom to musi spaść o litr, wtedy jest poziom minimalny i jeszcze niżej czyli łącznie może z 1,5l. Przy przeglądach rocznych raczej jest to nie realne.
Znajomemu komunikat uratował silnik, gdy jego żonka wjeżdżając na chodnik jedną stroną samochodu rozwaliła misę olejową o wystający krawężnik.
Gdyby nie komunikat to po silniku.
Znajomemu komunikat uratował silnik, gdy jego żonka wjeżdżając na chodnik jedną stroną samochodu rozwaliła misę olejową o wystający krawężnik.
Gdyby nie komunikat to po silniku.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Czyli w sumie nie ma co za bardzo sprawdzać.Poza tym pewnie szybciej na zakręcie mignie.
-
gingop
- Użytkownik
- Posty: 334
- Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
- Auto: Insignia A20DTH
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Nie wiem, czy chodzi o to.
Rura powrotu od turbo.
Oring od zewnątrz w linku który poniżej pozycja 14
https://opel.7zap.com/pl/car/w13/e/4/23-1/#5
GM 55588013 - USZCZELNIENIE,SEPARATOR OLEJU
A w środku miski oring pozycja 5 w linku który podałem
GM 55575125 - USZCZELNIENIE,RURA,WENTYLACJA SILNIKA
Wygląda na zwyczajne oringi i da się dopasować.
Pozostają tylko wymiary tych dwóch oringów i w pięciu zeta pewnie by się zamknął
Rura powrotu od turbo.
Oring od zewnątrz w linku który poniżej pozycja 14
https://opel.7zap.com/pl/car/w13/e/4/23-1/#5
GM 55588013 - USZCZELNIENIE,SEPARATOR OLEJU
A w środku miski oring pozycja 5 w linku który podałem
GM 55575125 - USZCZELNIENIE,RURA,WENTYLACJA SILNIKA
Wygląda na zwyczajne oringi i da się dopasować.
Pozostają tylko wymiary tych dwóch oringów i w pięciu zeta pewnie by się zamknął
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Te oringi są do dostania bez problemu w ASO. Robiłem je przy okazji wymiany uszczelki smoka. Niestety nie zrobiłem wtedy oringu na czujniku poziomu oleju (nie znałem wymiarów, żeby kupić odpowiedni, a w ASO wiadomo - kompletny czujnik za kilka stów) i mi się sączy. Przy okazji jednej z wizyt w ASO usłyszałem, że po wymianie samego oringu na czujniku i tak po krótkim czasie zaczyna się znowu pocić. Robili już tak u kilku klientów na ich życzenie i problem powracał. Prawda to?
- mcrace
- Użytkownik
- Posty: 947
- Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kórnik / Poznań
- Postawił piwo: 7 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Ja mialem wymieniany oring zaraz po zakupie, czyli jakies 30kkm temu i mi sie nie sączy. Ale oring dobierał mechanik. Byłem miesiąc temu na przeglądzie i nie ciekło. W sobote podnoszę auto więc z ciekawości zajrzę 
-
rossi_86
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 9 wrz 2017, o 20:05
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Bytom
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Czujnik poziomu oleju - wyciek
Witam odgrzeję trochę temat. Czy ktoś zna wymiary oringów GM 55588013 oraz GM 55575125 o których mowa nieco wyżej. Będę niedługo odstawiał auto na wymianę oringu czujnika poziomu oleju, oczywiście przy okazji uszczelka smoka ale pomyślałem też o tych 2 czy ktoś już może zna dokładne wymiary aby dopasować nowe uszczelki. Pozdrawiam

