Witam Panowie.Mam pytanie dotyczące pokrywy wałków.Czy jest ona z czystego aluminium czy jest to jakis stop?Może ktoś miał przyjemność to ocenić podczas ściągania?Chodzi mi o to czy da się ją pospawać.Pękł mi jeden uchwyt,do którego jest przykręcona listwa z wtyczkami od wtrysków i chciałbym to pospawać bo sączy mi tam lekko olej.Nie chce kupować drugiej bo cena kosmiczna.No chyba że ktoś z was ma taką bez wałków za rozsądną kwotę.Była na allegro za 150zł ale uwalony był wałek wydechowy i cholera wie co z tą pokrywa.Nie chcę kupować takiej a potem ja bede miał jaja.
-- 5 wrz 2017, o 16:25 --
Na bloku pisze SI9Cu1,czyli 9% krzem i 1% miedz.I teraz pytanie czy pokrywa jest z tego samego materiału co blok?Napewno jest spawalne tylko czy jest to ten sam stop co blok?
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuPokrywa zaworów (wałków rozrządu)
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Pokrywa zaworów(wałków rozrządu) Insignia cdti
To napewno nie te same stopy metali
Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
robertino86
Re: Pokrywa zaworów (wałków rozrządu)
A jednak.Dziś udało mi się to pospawać tigiem.Pokrywa jest z aluminium z dodatkiem krzemu.Zwykłym ALMg5 nie szło pospawać bo porowało.Drut ALSi5Cu1 tylko i dobrze oczyszczony materiał.Na koniec penetrant do sprawdzania szczelności i gitara.Dzieki za odpowiedz.
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Pokrywa zaworów (wałków rozrządu)
No to robota wykonana na 5+ 
Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
-
robertino86
Re: Pokrywa zaworów (wałków rozrządu)
Spawanie to pestka,najgorzej było wtryski wyciągnąć
3 godziny walki z własnoręcznym przyżądem.
-
tehation
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 22 maja 2019, o 16:11
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
Re: Pokrywa zaworów (wałków rozrządu)
Witam
Czy ktoś z was się orientuje czy w pokrywie zaworów 55565668 (insignia CDTI 2.0 96KW 2010) są łożyska igiełkowe czy ślizgowe? Mechanik bez rozbierania stwierdził, że są to łożyska igiełkowe i nie można wymienić samych wałków, tylko trzeba kupić całość (pokrywa z wałkami - koszt ok 3300zł). I czy rzeczywiście nie można w takich pokrywach wymieniać samych wałków?
Czy ktoś z was się orientuje czy w pokrywie zaworów 55565668 (insignia CDTI 2.0 96KW 2010) są łożyska igiełkowe czy ślizgowe? Mechanik bez rozbierania stwierdził, że są to łożyska igiełkowe i nie można wymienić samych wałków, tylko trzeba kupić całość (pokrywa z wałkami - koszt ok 3300zł). I czy rzeczywiście nie można w takich pokrywach wymieniać samych wałków?

