--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

ODPOWIEDZ
gostek_71
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gostynin

Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: gostek_71 » 4 lip 2017, o 18:48

Witam,
Mam problem podczas rozruchu slinika. Umieściłem na YouTube film który dokładnie obrazuje mój przypadek. https://youtu.be/nO7L4mzalTw

Co robiłem:
Sprawdzony rozrusznik. Wymienione koło dwumasowe. Mechanik który naprawia rozruszniki od 20 lat twierdzi że to nie wina rozrusznika. Wymontował i sprawdził. Choć nie jest na 100% pewny.

Proszę o wskazówki.

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Fede » 5 lip 2017, o 08:06

Miałem identyczny dźwięk. U mnie to był rozrusznik.

U mnie dźwięk nie pojawiał się z początku przy każdym rozruchu, jeździłem z tym kilka miesięcy. Po regeneracji rozrusznika cisza.

gostek_71
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gostynin

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: gostek_71 » 5 lip 2017, o 13:25

Fede ile masz przebiegu :?: U mnie aktualnie 173tys.
Rozumiem że regeneracja rozrusznika w 100% załatwiła sprawę :?:

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Rooff_ » 5 lip 2017, o 14:18

A może napinacz paska wielorowkowego?

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Fede » 6 lip 2017, o 06:36

U mnie regeneracja była przy około 220 kkm przebiegu. Z tym, że w moim aucie dźwięki przy odpalaniu były pod koniec znacznie intensywniejsze :D Po naprawie cisza.

Pawel33
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Pawel33 » 28 paź 2017, o 08:59

Witam. Od jakiegoś czasu moja insignia przy odpalaniu raczy mnie dziwnym rzegotem. Dźwięk ten występuje jedynie na ciepłym silniku, jest on identyczny jak na filmiku u tego gościa https://www.youtube.com/watch?v=nO7L4mzalTw . Spotkał ktoś się z czymś takim ? Czy dźwięk może dochodzić od rozrusznika ? Dwumasa wraz z kompletnym sprzęgłem nowa sachsa. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

el_guapo
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 16:51
Auto: IB Soorts Tourer AT8
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: el_guapo » 28 paź 2017, o 20:30

Mam to samo. Pojawiło się po wymianie DKZ+sprzęgło właśnie na SACHSa. Wcześniej nie odnotowalem, ale nie wykluczam że było a ja po prostu nie wsłuchiwałem się.

ivo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: ivo » 29 paź 2017, o 07:49

U mnie po wyciszenie rozrusznika cisza .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Pawel33
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Pawel33 » 29 paź 2017, o 17:01

Dzięki za odpowiedzi, oddam auto do mechanika, dam znać czy to rozrusznik.

Lepek
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 17 cze 2017, o 03:18
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Lepek » 30 paź 2017, o 01:13

U mnie jest to samo. Tyle, że raz jest a raz nie :P Nie przywiązywałem do tego większej uwagi. Aktualnie moja stoi u mechanika z pompą paliwa ściągnięta lawetą, ale to raczej nie to. Sam jestem ciekawy co powie Twój mechanik

Fraps900

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Fraps900 » 5 lis 2017, o 09:02

gostek_71 pisze:Witam,
Mam problem podczas rozruchu slinika. Umieściłem na YouTube film który dokładnie obrazuje mój przypadek. https://youtu.be/nO7L4mzalTw

Co robiłem:
Sprawdzony rozrusznik. Wymienione koło dwumasowe. Mechanik który naprawia rozruszniki od 20 lat twierdzi że to nie wina rozrusznika. Wymontował i sprawdził. Choć nie jest na 100% pewny.

Proszę o wskazówki.
Ja wymieniłem rozrusznik i problemu nie ma.

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

gostek_71
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gostynin

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: gostek_71 » 15 lis 2017, o 11:28

Ja też :)
Apropo to ja zamieściłem ten film na YT bo nikt na forum konkretnie nie podpowiadał na temat.

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: pawel_insignia » 21 lis 2017, o 19:10

Gostek czy ten problem pojawił się u Ciebie po wymianie dwumasy? Ja mam podobnie ale tylko na ciepłym i to praktycznie dzień po wymianie dwumasy, wrzucam swój filmik:
https://www.youtube.com/channel/UCwGnaF ... h5R-vJ26Yw

A reszta z was też miała taki problem, jaka była przyczyna??

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: Rooff_ » 21 lis 2017, o 20:04

Dwumasa oryginalna i nowa czy może sztywna "jednomasa"? Bo odgłos wygląda jakby była "jednomasa"...

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: pawel_insignia » 22 lis 2017, o 15:53

Oryginalna Sachsa i nowa. Ze sklepu. Błąd, że nie kupiłem wszystkiego u mechanika.

gostek_71
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gostynin

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: gostek_71 » 23 lis 2017, o 12:48

Paweł dźwięk się nasilił po wymianie 2-masy. Regeneracja rozrusznika załatwiła temat.

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: pawel_insignia » 23 lis 2017, o 19:00

Tylko jak to byłby u mnie rozrusznik to chyba na zimnym też by głośno odpalał... A on cicho odpala na zimnym, a im bardziej rozgrzany tym głośniej...

ivo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: ivo » 23 lis 2017, o 20:31

U mnie było tak samo pomogło wyczyszczenie rozrusznika .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: pawel_insignia » 23 lis 2017, o 21:32

Kolego ale równiez po wymianie dwumasy? Sorry że tak pytam, ale wymieniax dwumase po raz kolejny to ostatnia rzecz jak chce zrobić, a byłem u 3mechanikow i mówią że dwumas... Czasem słychać delikatne tąpnięcie przy gaszeniu.

ivo
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika

Post autor: ivo » 23 lis 2017, o 21:46

Tak po wymianie dwumasie .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”