--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGłośny dźwięk podczas rozruchu silnika
-
gostek_71
- Forumowicz
- Posty: 53
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Gostynin
Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Witam,
Mam problem podczas rozruchu slinika. Umieściłem na YouTube film który dokładnie obrazuje mój przypadek. https://youtu.be/nO7L4mzalTw
Co robiłem:
Sprawdzony rozrusznik. Wymienione koło dwumasowe. Mechanik który naprawia rozruszniki od 20 lat twierdzi że to nie wina rozrusznika. Wymontował i sprawdził. Choć nie jest na 100% pewny.
Proszę o wskazówki.
Mam problem podczas rozruchu slinika. Umieściłem na YouTube film który dokładnie obrazuje mój przypadek. https://youtu.be/nO7L4mzalTw
Co robiłem:
Sprawdzony rozrusznik. Wymienione koło dwumasowe. Mechanik który naprawia rozruszniki od 20 lat twierdzi że to nie wina rozrusznika. Wymontował i sprawdził. Choć nie jest na 100% pewny.
Proszę o wskazówki.
- Fede
- Użytkownik
- Posty: 227
- Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
- Auto: czarny sedan, 205KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Miałem identyczny dźwięk. U mnie to był rozrusznik.
U mnie dźwięk nie pojawiał się z początku przy każdym rozruchu, jeździłem z tym kilka miesięcy. Po regeneracji rozrusznika cisza.
U mnie dźwięk nie pojawiał się z początku przy każdym rozruchu, jeździłem z tym kilka miesięcy. Po regeneracji rozrusznika cisza.
-
gostek_71
- Forumowicz
- Posty: 53
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Gostynin
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Fede ile masz przebiegu
U mnie aktualnie 173tys.
Rozumiem że regeneracja rozrusznika w 100% załatwiła sprawę
Rozumiem że regeneracja rozrusznika w 100% załatwiła sprawę
- Fede
- Użytkownik
- Posty: 227
- Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
- Auto: czarny sedan, 205KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
U mnie regeneracja była przy około 220 kkm przebiegu. Z tym, że w moim aucie dźwięki przy odpalaniu były pod koniec znacznie intensywniejsze
Po naprawie cisza.
-
Pawel33
- Nowicjusz
- Posty: 6
- Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:23
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Witam. Od jakiegoś czasu moja insignia przy odpalaniu raczy mnie dziwnym rzegotem. Dźwięk ten występuje jedynie na ciepłym silniku, jest on identyczny jak na filmiku u tego gościa https://www.youtube.com/watch?v=nO7L4mzalTw . Spotkał ktoś się z czymś takim ? Czy dźwięk może dochodzić od rozrusznika ? Dwumasa wraz z kompletnym sprzęgłem nowa sachsa. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
-
el_guapo
- Forumowicz
- Posty: 67
- Rejestracja: 14 kwie 2017, o 16:51
- Auto: IB Soorts Tourer AT8
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Warszawa
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Mam to samo. Pojawiło się po wymianie DKZ+sprzęgło właśnie na SACHSa. Wcześniej nie odnotowalem, ale nie wykluczam że było a ja po prostu nie wsłuchiwałem się.
-
ivo
- Forumowicz
- Posty: 70
- Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
U mnie po wyciszenie rozrusznika cisza .
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
-
Pawel33
- Nowicjusz
- Posty: 6
- Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:23
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Dzięki za odpowiedzi, oddam auto do mechanika, dam znać czy to rozrusznik.
-
Lepek
- Nowicjusz
- Posty: 28
- Rejestracja: 17 cze 2017, o 03:18
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
U mnie jest to samo. Tyle, że raz jest a raz nie
Nie przywiązywałem do tego większej uwagi. Aktualnie moja stoi u mechanika z pompą paliwa ściągnięta lawetą, ale to raczej nie to. Sam jestem ciekawy co powie Twój mechanik
-
Fraps900
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Ja wymieniłem rozrusznik i problemu nie ma.gostek_71 pisze:Witam,
Mam problem podczas rozruchu slinika. Umieściłem na YouTube film który dokładnie obrazuje mój przypadek. https://youtu.be/nO7L4mzalTw
Co robiłem:
Sprawdzony rozrusznik. Wymienione koło dwumasowe. Mechanik który naprawia rozruszniki od 20 lat twierdzi że to nie wina rozrusznika. Wymontował i sprawdził. Choć nie jest na 100% pewny.
Proszę o wskazówki.
Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka
-
gostek_71
- Forumowicz
- Posty: 53
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Gostynin
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Ja też 
Apropo to ja zamieściłem ten film na YT bo nikt na forum konkretnie nie podpowiadał na temat.
Apropo to ja zamieściłem ten film na YT bo nikt na forum konkretnie nie podpowiadał na temat.
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Gostek czy ten problem pojawił się u Ciebie po wymianie dwumasy? Ja mam podobnie ale tylko na ciepłym i to praktycznie dzień po wymianie dwumasy, wrzucam swój filmik:
https://www.youtube.com/channel/UCwGnaF ... h5R-vJ26Yw
A reszta z was też miała taki problem, jaka była przyczyna??
https://www.youtube.com/channel/UCwGnaF ... h5R-vJ26Yw
A reszta z was też miała taki problem, jaka była przyczyna??
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Dwumasa oryginalna i nowa czy może sztywna "jednomasa"? Bo odgłos wygląda jakby była "jednomasa"...
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Oryginalna Sachsa i nowa. Ze sklepu. Błąd, że nie kupiłem wszystkiego u mechanika.
-
gostek_71
- Forumowicz
- Posty: 53
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 11:20
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Gostynin
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Paweł dźwięk się nasilił po wymianie 2-masy. Regeneracja rozrusznika załatwiła temat.
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Tylko jak to byłby u mnie rozrusznik to chyba na zimnym też by głośno odpalał... A on cicho odpala na zimnym, a im bardziej rozgrzany tym głośniej...
-
ivo
- Forumowicz
- Posty: 70
- Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
U mnie było tak samo pomogło wyczyszczenie rozrusznika .
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Kolego ale równiez po wymianie dwumasy? Sorry że tak pytam, ale wymieniax dwumase po raz kolejny to ostatnia rzecz jak chce zrobić, a byłem u 3mechanikow i mówią że dwumas... Czasem słychać delikatne tąpnięcie przy gaszeniu.
-
ivo
- Forumowicz
- Posty: 70
- Rejestracja: 19 lut 2015, o 16:36
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Głośny dźwięk podczas rozruchu silnika
Tak po wymianie dwumasie .
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

