--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Naprawa silnika - gdzie ?

ODPOWIEDZ
Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 21 gru 2017, o 19:15

Witam.

Czy wymieniał ktoś z Was silnik lub naprawiał ale w przyzwoitych pieniądzach .
Chodzi mi o koszt powiedzmy 5-6 tys .
Tradycyjnie padła uszczelka na pompie oleju, obróciło panewki . Mechanik zaproponował mi 10 tys za naprawę.
Na allegro można znaleźć warsztat który za 5500 ty wymieni cały silnik po naprawie.
Ktoś z Was wymieniał może , macie jakieś doświadczenia?
Możecie coś doradzić, pilnie musze zrobić auto . Szukam warsztatu najchętniej w łódzkim.

A miałem go sprzedać we wrześniu :-)......

Pozdrawiam.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: kecraminsignia » 21 gru 2017, o 19:39

Wysłałem Ci na prv

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: hubertus » 21 gru 2017, o 21:24

Przyzwoitość ceny zależy od tego jak zniszczony jest twój silnik. Jakie panewki się obróciły itd. Czy turbo jest ok czy na skutek niskiego ciśnienia oleju np przytarte.

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 15 sty 2018, o 21:28

Witam.

Wreszcei silnik zrobiony , niestety nie było tanio.
Wymiana silnika 6500 , stary musiałem zdać , gwarancja na rok czasu.
Wał nominalny, panewki Glyco, nowa pompa Pierburg, uszczelki Reinz.
Oczywiście przy okazji założony nowy rozrząd + dwumasa.


Została mi jeszcze niestety turbina do naprawy.
Możecie polecić jakiś serwis gdzie można podjechać aby zdiagnozowali na miejscu i naprawili ? Oczywiście gdzieś blisko mnie..:-) - łódzkie. Cały czas wyskakuje mi bład P003A

Pozdrawiam.

gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: gongi » 19 sty 2018, o 22:03

A jakie masz objawy turbiny? Ja po regeneracji silnika nie ruszałem turbiny, ale tak się zastanawiam od 1,5r, czy może faktycznie nie dostała trochę.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Dan » 19 sty 2018, o 22:54

Gongi ja tak samo ale sprawdziłem ja palcami to luzy symboliczne ma, kręci się lekko. U kumpla tak samo (on nie robił jeszcze silnika :) ) więc obstawiam ze jest ok choć bez rozbierania 100% pewności nie mam.

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 22 sty 2018, o 21:59

Cześć.

Problem z turbinka pojawił się przed naprawą silnika.Przy dużych prędkościach wchodził w tyb awaryjny, obecnie wyświetla sie bład :
Wynik skanowania
P0234-11-19
Powertrain
Stan przeładowania /nadmiernego ładowania/ silnika
High Input

P003A-00-3D
Powertrain
Turbocharger (TC)/supercharger (SC) boost pressure control A - learning limit exceeded


Wg mnie padło turbo, przewody sprawdzone , czujnik podciśnienia również.

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: wojtekski » 22 sty 2018, o 22:08

Pewnie tak może być niestety.

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 23 sty 2018, o 00:10

Macie jakiś sprawdzony warsztat do Naprawy turbinki.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: hubertus » 23 sty 2018, o 06:47

Jeszcze nie widziałem by padnięta turbina przeładowywała. Zaczął bym od sprawdzenia gruchy i zaworu n 75.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: P405 » 23 sty 2018, o 07:09

Zobacz jeszcze zawór w gruszce.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 23 sty 2018, o 08:57

Zawór sprawdzony działa.. .n75 założony nowy....poprawy nie ma....

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Rooff_ » 23 sty 2018, o 13:40

A grucha się rucha? ;)
Drugim tropem może być błędna regulacja gruszki - konkretnie podaje za dużo powera trochę za wcześnie. Może wystarczyłaby regulacja?

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 23 sty 2018, o 18:03

Grucha się "rucha" :-) to też sprawdzałem...
A możecie polecić jakiś warsztat, aby mogli mi to zdiagnozować i zrobić.
Chciałbym aby podpięli kompa sprawdzili parametry i zrobili co trzeba.
Najgorsze jest to ze nie mogę przez najbliższe 3000 km przekraczać obrotów powyżej 2500. :(

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: pawel_insignia » 24 sty 2018, o 07:29

hubertus pisze:Jeszcze nie widziałem by padnięta turbina przeładowywała. Zaczął bym od sprawdzenia gruchy i zaworu n 75.
Jeżeli w turbinie uszkodzone są łopatki wirnika części gorącej, to jak najbardziej może przeładowywać. Miałem tak w passacie 1.9. Kawałek zaworu uszkodził mi turbine, po naprawie silnika (nie spojrzeli w turbo). Po rozebraniu okazało się, że uszkodzony jest wirnik części gorącej. Auto przyspieszało do pewnego momentu, potem było przeładowanie i tryb awaryjny (aż do ponownego uruchomienia silnika).
Damiano pisze: Najgorsze jest to ze nie mogę przez najbliższe 3000 km przekraczać obrotów powyżej 2500. :(
A jeżeli bez ostrego ciśnięcia będziesz próbował przekroczyć 2,5tys obrotów, to tak samo?
W pasku miałem tak, że jak pedał w ziemię to przeładowywało, ale jak wolniej się rozpędzałem, to dało radę jechać...

Bodex

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Bodex » 24 sty 2018, o 07:36

A czesem turbine nie wyje gdy sa uszkodzone ?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

kjk12
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: kjk12 » 24 sty 2018, o 07:57

Damiano pisze:Witam.

Wreszcei silnik zrobiony , niestety nie było tanio.
Wymiana silnika 6500 , stary musiałem zdać , gwarancja na rok czasu.
Wał nominalny, panewki Glyco, nowa pompa Pierburg, uszczelki Reinz.
Oczywiście przy okazji założony nowy rozrząd + dwumasa.
Pozdrawiam.
6500 ? to bardzo tanio w to masz wliczoną nową dwumasę za około 2500 ?
jaką masz pewność że dostałeś nominalny blok i wał ? z tego co wiem oddaje się swoje bloki bo są regenerowane i zakładane do nowego auta

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 24 sty 2018, o 23:33

Nie ,nie , za wszystko wyszło 9300. Dostałem gwarancję na rok.

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: wojtekski » 25 sty 2018, o 08:09

hubertus pisze:Jeszcze nie widziałem by padnięta turbina przeładowywała. Zaczął bym od sprawdzenia gruchy i zaworu n 75.
Tak może być jak turbina padła może przeładowywać zmienna geometria nie działa prawidłowo niestety też tak miałem ale za to moc jaka była :D .

Damiano
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 8 gru 2014, o 22:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: PT
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Naprawa silnika - gdzie ?

Post autor: Damiano » 2 lut 2018, o 22:07

Turbinka naprawiona, niestety cos do niej wpadło :D :D .
Żeby już był komplet wymieniam jeszcze kolektor dolotowy na ten zmodyfikowany aby już mnie nic nie zaskoczyło ;) .

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”