--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

ODPOWIEDZ
CraZy
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 lip 2017, o 09:39
Auto: Insi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: M-ce
Postawił piwo: 1 raz

INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: CraZy » 16 lis 2017, o 23:52

Witam
to i na mnie przyszła pora pochwalić się Isią ;) Po 6 letniej przygodzie w audi a3 (autko nadal w rodzinie) przyszła pora na coś większego. Po 5 miesięcznych poszukiwaniach Audi A4 zdecydowaliśmy się na Insignię :D :D . Biorąc pod uwagę cenę i chodliwość A4, szybko stwierdziliśmy że Opel jest dobry rozwiązaniem w stosunku ceny do jakości. W decyzji pomogła mi "opieka" nad 130 konną Isią rodziców. Pomijając małe problemy jesteśmy zadowoleni :D

Trochę o aucie:
Autko krajowe
Data produkcji: 12.04.2011
Przebieg: 137000
Kod silnika: A20DTH
Po zakupie w aucie zostało wymienione:
rozrząd z pompą wody, pasek
napinacz, pasek
I oby to była ostatnia napraw w ASO bo ceny z kosmosu mają.

Co planuję:
Wymiana przedniej szyby, z uwagi na pęknięcie(jak i inne ryski/zadrapania parkingowe) udało mi się zbić z ceny, ale ubezpieczenie pokryje koszty więc pełen chill 8-)
Montaż diody wypalania dpf, w sumie dioda już jest i świeci ale tylko gdy ją podepnę na krótko :lol: , nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, bezpiecznik i przekaźnik działa więc w weekend biorę się za demontaż tapicerki i zacznę szukać od przycisku ogrzewania.
Flex Organizer zacznę niewinnie jedna szyna, boczna siatka z 2 haczyki.
Spoiler:
https://prnt.sc/hbg6qi
http://prntscr.com/hbg7w0
http://prntscr.com/hbg83u
http://prntscr.com/hbg8bl
http://prntscr.com/hbg8i3

-- 18 lis 2017, o 23:49 --

Pracowity dzień chciałem zrobić ogrzewanie tylnej szyby i lusterek a skończyło się na przelutowaniu wszystkich diod w zegarach bo świeciły kiedy chciały
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: Sebuś » 21 lis 2017, o 22:12

Ja również będę musiał wziąć się za te migające diody ]:-<. Jak wygląda sytuacja z demontażem zegarów, pracochłonny zabieg? Gdzie zakupiłeś diody?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: Alex » 21 lis 2017, o 22:22

Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

CraZy
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 lip 2017, o 09:39
Auto: Insi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: M-ce
Postawił piwo: 1 raz

Re: INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: CraZy » 21 lis 2017, o 23:48

@Sebuś jutro ogarnę więcej czasu i założę temat ale sam demontaż zegarów jest opisany na forum ktoś nawet wrzucił filmik, najwięcej czasu zajmuje lutowanie tam jest 20 diod

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: Sebuś » 22 lis 2017, o 18:58

Wielkie dzięki za link ;). Zależy mi głównie w jakie diody się zaopatrzyć, czy muszą być to konkretne diody...?

CraZy
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 lip 2017, o 09:39
Auto: Insi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: M-ce
Postawił piwo: 1 raz

Re: INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: CraZy » 4 mar 2018, o 22:32

no i w końcu dopadła mnie wymiana uszczelki smoka, dzięki pomocy kolegi volf_2006 wszystko poszło gładko, filtry olej + olej przekładniowy zrobione spokój do września, zapomniałem o wycieraczkach denso hybrid no i założone ramki + naklejki, zdjęcia wstawię jak umyje auto :D

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: INSIGNIA ST 2.0cdti 160KM

Post autor: Krznnn » 19 mar 2018, o 22:33

Miałem ten sam dylemat. Szukałem audi a4 b8 z racji że miałem b7. Ale za tą cenę co masz isie w dobrej opcji I roczniku to audi nie znajdziesz. Zegary pięknie świecą ja z racji że jestem gościem w domu zlecę to odpowiedniej osobie heh..gratuluję zakupu .ładna bestia ładny kolor no i kombi 8-)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”