--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs VXDIAG

ODPOWIEDZ
marekpriv
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 6 mar 2018, o 22:07
Auto: Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: marekpriv » 2 kwie 2018, o 11:52

Na VirtualBox, gdy zaczyna się uruchamiać system to za chwilę jest "niebieski ekran" i ponowny rozruch.
GDS2 instalowałem zgodnie z tą instrukcją
https://www.youtube.com/watch?v=aKg_LVM5DH0
z tym, że plik z wirtualnym dyskiem który znajduje się na CD, który dostałem razem z VXDIAG nazywa się GMEN i system na tym wirtualnym dysku to WIN7 x86, a nie WIN XP.
Po każdym uruchomieniu wirtualnego systemu muszę z każdym razem ustawić połączenie USB, a po odpaleniu GDS2 język, montować pakiety diagnostyczne dla Opel/Vauxhall.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 2 kwie 2018, o 11:54

/edit: szczegóły via PW/

Tylko nie podłącza VM do internetu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2018, o 15:46 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edit

marekpriv
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 6 mar 2018, o 22:07
Auto: Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: marekpriv » 2 kwie 2018, o 20:31

Masz na myśli pobranie i zamontowanie wirtualnego dysku z linku ?
Jeśli tak, to jest tam mowa o odinstalowaniu mdi managera i ponownym zainstalowaniu go.
Chodzi o zainstalowanie Autoinstall.exe z dołączonego CD, które instaluje m.i. mdi managera ?
Czy VX Manager też trzeba zainstalować w tym Przypadku ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 2 kwie 2018, o 22:08

Mam na myśli to żebyś pobrał, zainstalował i powinno chodzić. VX Manager pobierz sobie najnowszy z z netu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


marekpriv
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 6 mar 2018, o 22:07
Auto: Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: marekpriv » 2 kwie 2018, o 22:51

Ok ale tego mdi manager mam odinstalować i później uruchomić autoinstall.exe

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 2 kwie 2018, o 23:06

Zainstaluj i zostaw, potem. Vxdiag

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
arek103
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bieszczady
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: arek103 » 6 cze 2018, o 18:50

Panowie, czy VXDIAG'iem zmienię rozmiar opon w polifcie?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 6 cze 2018, o 19:16

Vxdiag iem przez gds

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
arek103
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bieszczady
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: arek103 » 6 cze 2018, o 19:26

W takim razie będę musiał się zaopatrzyć w VXDIAG'a. Czy jako laik poradzę sobie z obsługą?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 6 cze 2018, o 19:54

Najpierw sobie ściągnij GDS2


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
arek103
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bieszczady
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: arek103 » 6 cze 2018, o 20:08

Można go odpalić bez interfejsu?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 6 cze 2018, o 20:28

Można.
arek103 pisze:Można go odpalić bez interfejsu?
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
arek103
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bieszczady
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: arek103 » 6 cze 2018, o 20:53

Mogę liczyć na jakieś namiary gdzie znajdę potrzebne programy i sterowniki?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: IBZI » 6 cze 2018, o 20:58

Szukaj na własną rękę. Na Forum jest zabronione podawanie linków do nielegalnych wersji oprogramowania.

Awatar użytkownika
arek103
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 18 mar 2018, o 17:44
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bieszczady
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: arek103 » 7 cze 2018, o 22:25

Który VXDIAG lepszy z kablem czy WIFI?

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: tetar » 12 cze 2018, o 08:33

ten z WIFI też jest z kablem - tzn. jest możliwość podłączenia kablem lub WIFI.

mateoboss

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: mateoboss » 17 cze 2018, o 10:26

Cześć,
Mam Astrę J z 2013 roku, z silnikiem A14NET i fabryczną instalacją gazową landi renzo, co ma sterownik zintegrowany z ECU. Czy (i którym interfejsem) będzie możliwość diagnostyki parametrów LPG?
Walczę obecnie z gaśnięciem auta przy wchodzeniu na obroty jałowe będąc na LPG. MaxiECU pokazuje sporadyczne wypadanie zapłonu gdy delikatnie gazuję na luzie i auto gaśnie, lub wibruje próbując gasnąć. Świece były rzekomo wymieniane w ASO 15 tys. km temu, ale jeszcze będę się im przyglądał. Dodatkowo mam problem z kontrolką LPG - gdy skończy się gaz, auto samo przełącza się na benzynę, ale wskaźnik LPG cały czas świeci, a wskazówka paliwa pokazuje zero, zamiast się przestawić na benzynę. Jak manualnie kliknę LPG, to wskazania zaczynają być prawidłowe, ale chyba powinno się to robić samo, no nie? :/
Dodatkowo chciałbym poszerzyć możliwości wyświetlacza o spalanie, itp. Wiem, że można to zrobić OP-COMem, czy VXDIAG też to potrafi?
Jakby jeszcze dało się zmienić obroty jałowe z zaprogramowanych 800 na powiedzmy 900-1000, to byłoby o wiele łatwiej ruszać tym autem, nie martwiąc się dodatkowo o to, że na jałowych zgaśnie. Czy którymś z interfejsów da się to zrobić?

Poradzicie, w który interfejs warto zainwestować, który da najwięcej możliwości przy jednoczesnym bezpieczeństwie nie uwalenia sterownika? MaxiECU pozwala na odczyt błędów, lecz niestety ma biedę, jeśli chodzi o programowanie...

Pozdrawiam,
Mateusz

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: Ping » 17 cze 2018, o 12:22

Żeby uwalic sterownik to na prawdę trzeba być zdolnym i kompletnie nie wiedzieć co się robi.

VXDIAG ma większe możliwości niż opcom. Patrzyłem w GDS to jest niby opcja regulacji obrotów jalowych.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


marcin27061979
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
Auto: Astra J SPORT 140KM
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: marcin27061979 » 21 cze 2018, o 13:52

Czy takim VXDIAG, tu dla przykładu http://allegro.pl/najtaniej-vxdiag-vcx- ... etargeting
jestem w stanie samodzielnie zaprogramować moduł BCM, który po programowaniu kluczyków clonem op-coma wywala następujący błąd:
B101E-48 electronic control unit software - no security code programmed

Czy trzeba oprócz tego urządzenia wykupywać jeszcze dostęp do GDS ?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2018, o 17:13 przez marcin27061979, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Interfejs VXDIAG

Post autor: dare50 » 21 cze 2018, o 16:38

tylko zauważ że to jest przesyłka z chin a niby z Allegro

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”