--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Problem po wywaleniu dpf'a

ODPOWIEDZ
marcoon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Auto: Astra J 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: marcoon » 7 lut 2019, o 23:26

Cześć.
Nie znalazłem podobnego problemu jak mój, a więc postanowiłem zapytać.

Przebieg 290 000, rok 2011, silnik A20DTH, 165 km, automat.
Przed całą akcją silnik igła, tylko co chwile wypalał dpf'a a poziom oleju rósł dość szybko.
Zapadła decyzja o usunięciu filtra dpf. No i się zaczęło.

Pierwsza jazda super, idzie jak burza. Po 20 km komputer sam wrócił do ustawień fabrycznych, wywalił błąd o tym, że filtr jest full i mam kontynuować jazdę itd. Dodam, że wcześniej pomimo tego, że filtr się wypalał nigdy nie wyświetliła się żadna kontrolka czy coś, wiedziałem po obrotach i specyficznym zapachu.
Wizyta w warsztacie, wgranie nowego softu i OK, jakoś poszło. Jednak silnik już nie pracuje na wolnych obrotach tak cicho. Jest głośniejszy i jego praca przenosi się na resztę auta. Wcześniej tego nie było. Pracuje cały czas tak, jak wcześniej kiedy wypalał filtr.
Jako, że ustaliłem również z panami, że egr ma być wyprogramowany postanowiłem go zaślepić. I tu kolejna niespodzianka - egr otwarty, wali spalinami aż miło. Zaślepiłem i od razu wywaliło błąd. Kolejna wizyta w warsztacie, wyprogramowanie egr, błędu brak ale za to pojawił się bardzo dziwny objaw jak podwyższone obroty do 1100. Czy zimny czy ciepły to samo. Jak spadną do 850 po dodaniu gazu zostają na 1000- 1100. Ale dziś zauważyłem jedną ciekawą zależność. Kiedy obroty wiszą na 1100, ustawiając minimalna temp na klimatroniku obroty spadają do 850.
Od remontu zrobiłem 11 tys km. Nie mam już siły, koledzy pomóżcie.
Czy kultura pracy zmienia się po usunięciu dpfa? Co z tymi obrotami?
Czy na Śląsku jest ktoś, kto mógł by zerknąć na to auto? :(


Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: mcrace » 8 lut 2019, o 00:13

Twoim problemem z częstym wypa laniem DPF nie był on sam, lecz właśnie walnięty EGR, który to powodował.

Podwyższone obroty przy temp poniżej 0 to norma w tych autach - dużo o tym już pisano. ECU robi tak by:
1. Dogrzać silnik
2. Dogrzać wnętrze
3. Doładować akumulator

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: jar-231 » 8 lut 2019, o 00:15

Z tego co gdzieś wcześniej czytałem to po wywaleniu dpf jest troszkę głośniej ponieważ pusta puszka po dpf przenosi delikatny rezonans nawet po wspawaniu w środek rury i z tego co chłopaki pisali to powstaje taki lekki szum. Ja osobiście wyprogramowałem tylko egr i żadnych zmian nie mam. Wszystko jest tak jak wcześniej. Obroty się nie zmieniły. Więc być może coś skopali w sofcie. Dobrze żebyś się skonsultował z jakąś inną firmą która robi takie rzeczy i ma już na koncie takie przeróbki na tym silniku to by może się wypowiedzieli czy tak jak jest to jest dobrze.
Dziwne jest tylko to że przy otwartym cały czas egr nie wywalało błędu. U mnie jak się zaciął na 56 % to nawet obrotów nie dał rady utrzymać nie mówiąc o braku błędów. Od razu wywaliło kilka.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Rooff_ » 8 lut 2019, o 03:07

Trafiłeś na jakiś partaczy, wymieniaczy i miłośników druciarstwa :o
Nie wiem czy teraz uda Ci się znaleźć jakiś warsztat, co poprawi błędy poprzedników. Najpewniej skończy się tym, że trzeba będzie wgrać ponownie czysty soft do sterownika silnika i dopiero od nowa wyprogramować DPF i EGR. Z tego co piszesz, to obie te czynności zrobiono nieudolnie, skoro auto dalej ma problemy z ww. podzespołami.

Z tymi obrotami i innymi problemami chyba warto zacząć od diagnostyki. Może są jeszcze inne problemy poza DPF i EGR, które na to wpływają.
Jeśli chcesz pomocy od kogoś na śląsku, to podaj bardziej dokładną lokalizację - będzie łatwiej ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: P405 » 8 lut 2019, o 07:18

Koszt regeneracji DPF to 650 zł i jest jak nowy. Wszelkie problemy z nim to niesprawny silnik i osprzęt. Najpierw trzeba usunąć wszystkie usterki, a później zastanowić się czy warto usuwać DPF.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rafi3040
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Rafi3040 » 8 lut 2019, o 08:03

Pełno jest partaczy, którzy się nie znają i wyciągają kasę nie usuwał bym dpfa można go przecież wyczyścić i jest prawie jak nowy najpierw trzeba dobrze zlokalizować usterkę a nie odrazu usuwać dpfa gdzie i tak to nie rozwiązało twojego problemu.

marcoon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Auto: Astra J 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: marcoon » 8 lut 2019, o 08:19

mcrace pisze:
8 lut 2019, o 00:13
Twoim problemem z częstym wypa laniem DPF nie był on sam, lecz właśnie walnięty EGR, który to powodował.

Podwyższone obroty przy temp poniżej 0 to norma w tych autach - dużo o tym już pisano. ECU robi tak by:
1. Dogrzać silnik
2. Dogrzać wnętrze
3. Doładować akumulator
Nie, to nie jest norma. Wiem, jak było poprzedniej zimy. Obroty owszem wzrastały ale na moment, a nie na cały czas.
Akumulator nówka, wymieniony kilka dni temu.
Rooff_ pisze:
8 lut 2019, o 03:07
Jeśli chcesz pomocy od kogoś na śląsku, to podaj bardziej dokładną lokalizację - będzie łatwiej ;)
Gliwice, Rybnik.

Dzięki koledzy za pomoc!

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: fuli » 8 lut 2019, o 08:38

Sprobuj zadzwonić do Marcina z Gorilla Electronics w Wodzisławiu. Znajdziesz na fb i na necie kontakt. Opisz mu problem, może coś doradzi. On modzi różne auta w tym insignie, a także usuwa/wyprogramowuje DPF, EGR czyści także DPF. Na FB ma nawet filmiki jak czyści dpf. Może akurat coś ci pomoże. Ja robiłem u niego chipa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: mcrace » 8 lut 2019, o 08:45

Jeżeli masz porównanie do zeszłej zimy to ok.

Wielu nowych użytkowników insigni doszukuje się usterki w podwyższonych obrotach zimą - a te, jak wspomniałem są jednak normą w tych autach.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: norbi333 » 8 lut 2019, o 08:45

Tylko kłopot w tym ,że po kimś nikt nie chce grzebać,bo nie wiadomo co ktoś mógł zmienić

Dodano po 47 sekundach:
mcrace pisze:
8 lut 2019, o 00:13
Twoim problemem z częstym wypa laniem DPF nie był on sam, lecz właśnie walnięty EGR, który to powodował.
Od razu wyrzuciłoby błąd egr

Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: mcrace » 8 lut 2019, o 08:54

Niekoniecznie - u mnie było dokładnie to samo (częste wypalanie) wymiana DPF'a nie pomogła - dopiero odłączenie EGR.
I zero błędów... nie licząc tych z częstym wypalaniem DPF.
Podejrzewam, że zakres tolerancji błędu pomiarowego, jest za duży.

marcoon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Auto: Astra J 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: marcoon » 8 lut 2019, o 09:03

Ok dzięki Panowie.
Muszę tylko podjechać do tego warsztatu po oryginał softu.

Dodam także, że po całej operacji kilka razy przeładowało mi turbo. Dopiero wyzerowanie ustawień pomogło.
Nie wiem, czy to miało również coś wspólnego z tym dpf'em.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Rooff_ » 8 lut 2019, o 16:52

Podrzuć gdzie ten zakład, żeby inni omijali go szerokim łukiem!
Co do pomocy to może faktycznie lepiej podjechać do kogoś, kto się tym zajmuje na codzień. Jeśli nie będzie chciał pomóc, to wtedy może ktoś z forum pomoże Ci przynajmniej w zrobieniu diagnostyki - odczytanie błędów, podgląd parametrów live.
Jesy parę osób z Twojej okolicy z interfejsami, które takie coś ogarną. Ale nie będę ich wywoływał do tablicy - będą chcieli to się odezwą.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
Arkadius3
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
Auto: Insignia Fl bi-t AT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Sępólno Krajeńskie

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Arkadius3 » 8 lut 2019, o 17:58

Do mnie masz daleko ale jak chcesz możesz mi wysłać samo ecu to ogarnę wysyłkowo.

Awatar użytkownika
markogl
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 20 sty 2017, o 22:12
Auto: insignia ST
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: SRC

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: markogl » 10 lut 2019, o 15:33

https://www.auto-krak.pl tylko oni Ci pomogą jedz tam naprawdę warto.

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Panek » 13 lut 2019, o 23:09

No i przeglądu legalnie teraz auto nie przejdzie.

Marek2504
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2018, o 20:01
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Namysłów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Marek2504 » 14 lut 2019, o 07:28

U mnie był taki problem z częstym wypalaniem DPF wypalał się co 30 km wypalał do 56 procent i w 30 km zabijał się do 98 a powodem tego była zaśniedziałe kostka od klap wirowych odpięcie wyczyszczenie i gotowe auto wypaliło DPF do 16 procent zrobione jest teraz 210 km i poziom zapełnienia 23 procent

Kamil1252
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2021, o 12:54
Auto: Insignia a
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kartuzy

Re: Problem po wywaleniu dpf'a

Post autor: Kamil1252 » 24 cze 2021, o 15:32

Witam kolegów .mam problem po chemicznym DPF silnik nie może utrzymać temperatury spalin 550stopni nawet ..ktoś może wie co jest tego przyczyną ? Przepraszam jeśli to nie ten post

Dodano po 47 sekundach:
Witam kolegów .mam problem po chemicznym czyszczeniu DPF silnik nie może utrzymać temperatury spalin 550stopni nawet ..ktoś może wie co jest tego przyczyną ? Przepraszam jeśli to nie ten post .Insignia 20.160km rok 2009

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
Przy wypalaniu oczywiście mi chodzi

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”