--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

ODPOWIEDZ
robert j
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 09:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: robert j » 16 maja 2019, o 11:35

Odepnij wtyczke od czujnika temp spalin. Auto powinno odpalic. Wykręć czujnik przemyj z sadzy, wkręć, podłącz wtyczkę, wykasuj błędy i możesz jeździć jak wcześniej. Błąd znowu prędzej czy później sie pojawi wiec kup nowy czujnik. Podczas wypalania dpf lub w okolicach tego momentu komputer otrzymuje nieprawdziwe zbyt wysokie info o temp spalin, wyskakuje blad i silnik sie telepie i klekocze bo jest w trybie awaryjnym. Ot, cała filozofia, nic sie nie zatarło

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka


siema66
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lis 2017, o 12:22
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: siema66 » 16 maja 2019, o 11:58

robert j a skąd taka pewność że to to o czym piszesz

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


robert j
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 09:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: robert j » 16 maja 2019, o 12:23

Bo przechodzilem przez to wiele razy.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka



Dodano po 5 minutach 40 sekundach:
I dokładnie poznalem przez te wszystkie sytuacje schemat dzialania tej awarii jeżdżąc z podlaczonym kompem i apką pokazujace przebieg wypalania dpf i temperaturę spalin.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Panek » 16 maja 2019, o 13:39

Tylko że w tym przypadku auto w ogóle nie kręci, gdyby to był czujnik to by zakręcił chociaż. O czujniku była już mowa wcześniej i o tym że kolega nie ma żadnych błędów.
Nie czytałeś wątku pewnie.

P.s

Tak przy okazji, autorze - czym skanowaliscie auto, jakim interfejem?

Sent from my K10 using Tapatalk


robert j
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 09:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: robert j » 16 maja 2019, o 15:05

No fakt, całości nie przeczytalem, przyznaje sie bez bicia. Dziwny ten brak błędów, albo kiepski program. Sciagnij, pokrywę rozrządu i zobacz czy wszystko na swoim miejscu, to sa dwie minuty roboty. Załóż grzechotkę z nasadką na wał i pokręć i bedzie wiadomo czy kase zbierać czy nie

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mcrace
Użytkownik
Posty: 947
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: mcrace » 17 maja 2019, o 05:44

Autor chyba po diagnozie u mechanika, stracił ochotę na dalszy opis swoich przygód ;)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: IBZI » 17 maja 2019, o 15:37

Stanął pewnie przed problemem czy sprzedać samochód w takim stanie jak jest, czy bawić się w remont (wymianę) silnika. Przy ograniczonych możliwościach finansowych może to być trudna decyzja. Może kolega się jeszcze odezwie. Zobaczymy. Tematu na razie nie zamykam.

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Panek » 17 maja 2019, o 17:41

A co wychodzi taniej, i co się opłaca bardziej. Remont czy wymiana silnika, może 1.9cdti. i tak z ciekawości, jakie koszta to są, bo chyba czas zacząć zbierać pieniądze w razie czego

Sent from my K10 using Tapatalk


Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: dare50 » 17 maja 2019, o 19:24

praktycznie od 5 tysi w górę

gpawel

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: gpawel » 17 maja 2019, o 19:32

Za Insignie z uszkodzonym motorem dostanie 18-20 tysięcy. Jeśli nie ma wolnych 6-7 tysięcy na naprawę to nie ma się co zastanawiać.
Ja będąc przed takim wyborem sprzedałbym "jak stoi".

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Fede » 20 maja 2019, o 07:36

Za 18-20k to teraz można kupić Insignię z 2009/10/11 roku i to w pełni sprawną, jeżdżącą, nawet bez przeszłości wypadkowej, nieraz nawet trochę więcej jak bieda-wersję; wystarczy przejrzeć portale aukcyjne.
Ja stojąc przed takim wyborem szukałbym silnika z anglika/rozbitka, przekładał jak jest bez wymiany czegokolwiek i jeździł aż znowu padnie.

piter410
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 18:07
Auto: opel insignia 2014
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pruszków

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: piter410 » 31 maja 2019, o 21:12

Autor tematu się nie odzywa i nie wiadomo czy naprawił i co było przyczyną ???

megam
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2019, o 09:24
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: megam » 1 cze 2019, o 23:52

Odzywam się silnik zatarty złapała panewka i zerwalo korbe.. silnik wymieniony moderator może zamknąć temat bo muszę otworzyć kolejny tym razem związany z dpf

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Panek » 2 cze 2019, o 00:14

Ile wymiana kosztowała?

Sent from my K10 using Tapatalk


megam
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2019, o 09:24
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Głogów
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: megam » 3 cze 2019, o 16:56

5 tyś silnik
Rozrząd oleje filtry 1200
Robocizna 1400

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: dare50 » 3 cze 2019, o 17:29

cena standard

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Panek » 3 cze 2019, o 18:19

Taa, I tylko czekać aż nowy używany silnik znowu padnie. I zbierać kasę na kolejny już można.

Sent from my K10 using Tapatalk


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”