--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuBłąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Czyścił kolega, ale chodzi o 37 i 39 na załączonym rysunku.
U mnie wyczyszczono tylko 37 (dolot) i jest bardzo dobrze.
Pozdro.,
MxW.
U mnie wyczyszczono tylko 37 (dolot) i jest bardzo dobrze.
Pozdro.,
MxW.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Oznaczenie kodowe silnika 
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Acha, no to na tym rysunku LTG to jest numer 35 - choć w tabelce i dolot i wylot ma 35
Mi chodzi o dolot, a na rysunku jest w ogóle drugi?
Pozdro.,
MxW.
Mi chodzi o dolot, a na rysunku jest w ogóle drugi?
Pozdro.,
MxW.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Nie, ale w Realu są 2. I tak sobie to można wyjąć wyczyścić?
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
No tak.
Dać trochę ostygnąć, żeby olej spłynął i nie było gorące - jedna śrubka, wydłubać całość - i tyle. To taka duża strzykawka z siateczkami.
Pozdro.,
MxW.
Dać trochę ostygnąć, żeby olej spłynął i nie było gorące - jedna śrubka, wydłubać całość - i tyle. To taka duża strzykawka z siateczkami.
Pozdro.,
MxW.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
A to mam weekend to może popatrzę na to
Dzięki
Dzięki
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Wyciągnąłem oba i mają różne końcówki. Ale siatek na nich nie widziałem. Może zmieniły się. W sumie nie było z czego czyścić. Przed i po nie zauważyłem żadnej różnicy, ale fakt, e tylko na około garażu przejechałem się
-
WaldekP
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 28 lip 2020, o 22:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Chróstnik
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Dzień dobry.
Jestem na forum od niedawna bo dotychczas nic nie nawalało. Teraz też mam ten błąd P0010. Jakie ceny, gdzie i jak już wiem. Ciekawy jestem czy wyczyszczenie pomogło w dłuższej perspektywie (np. do dzisiaj włącznie). Inaczej pewnie muszę kupić pewnie PIERBURG-a (x2 ???) bo ASO cenowo to jakiś kosmos. Zastanawiam się równocześnie czy można "stary" po odkręceniu dobrze i szczelnie ponownie wkręcić bo przecież jest tam uszczelka i po 65 tys. km raczej dostała już swoje.
Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
Jestem na forum od niedawna bo dotychczas nic nie nawalało. Teraz też mam ten błąd P0010. Jakie ceny, gdzie i jak już wiem. Ciekawy jestem czy wyczyszczenie pomogło w dłuższej perspektywie (np. do dzisiaj włącznie). Inaczej pewnie muszę kupić pewnie PIERBURG-a (x2 ???) bo ASO cenowo to jakiś kosmos. Zastanawiam się równocześnie czy można "stary" po odkręceniu dobrze i szczelnie ponownie wkręcić bo przecież jest tam uszczelka i po 65 tys. km raczej dostała już swoje.
Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Jeśli zawór się przytarł, a taka jest najczęstsza przyczyna jego uszkodzenia, to czyszczenie za wiele nie zdziała. Wg mnie jedyne rozsądne rozwiązanie problemu to zakup nowej części, nie jest to duży koszt.
Czy musisz wymieniać oba? Jeśli chcesz obniżyć koszty to tylko ten uszkodzony ponieważ nie ma wytycznych by wymieniać zawory parami.
Jeśli przy demontażu części nie uszkodzisz o-ringu to nie widzę powodów żeby ponownie nie montować zaworu. U siebie w 1.8 demontowałem oba w celu usunięcia sitek i nic się nie dzieje. Musiałem użyć klucza do rur, bo nawet po odkręceniu śrub ciężko ruszyć te zaworki.
Czy musisz wymieniać oba? Jeśli chcesz obniżyć koszty to tylko ten uszkodzony ponieważ nie ma wytycznych by wymieniać zawory parami.
Jeśli przy demontażu części nie uszkodzisz o-ringu to nie widzę powodów żeby ponownie nie montować zaworu. U siebie w 1.8 demontowałem oba w celu usunięcia sitek i nic się nie dzieje. Musiałem użyć klucza do rur, bo nawet po odkręceniu śrub ciężko ruszyć te zaworki.
-
WaldekP
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 28 lip 2020, o 22:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Chróstnik
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Dzięki za odpowiedź.
Faktycznie trzeba się trochę (delikatnie) napracować żeby je wyciągnąć. Dzisiaj czyściłem ale błąd jest nadal czyli trzeba kupić nowe. Przy okazji znalazłem numery 53372248 (szary) i 25672248 (czarny). Nie znalazłem w Internecie danych co to jest, jaka firma.... Sprawdzam czy proponowane do A20NFT 250kM firmy PIERBURG będą pasowały.
Pozdrawiam.
Faktycznie trzeba się trochę (delikatnie) napracować żeby je wyciągnąć. Dzisiaj czyściłem ale błąd jest nadal czyli trzeba kupić nowe. Przy okazji znalazłem numery 53372248 (szary) i 25672248 (czarny). Nie znalazłem w Internecie danych co to jest, jaka firma.... Sprawdzam czy proponowane do A20NFT 250kM firmy PIERBURG będą pasowały.
Pozdrawiam.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Jest kilka tematów dotyczących silników 2.0t. Poszukaj, a znajdziesz pomocne informacje.
np. https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=13&t=7993
np. https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=13&t=7993
-
WaldekP
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 28 lip 2020, o 22:11
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Chróstnik
Re: Błąd P0010 obwód siłownika położenia wałka rozrządu
Dzięki. Przeczytałem. Mam nadzieję, że na tych w/w problemach tymczasem się skończy. Samochodem się nieźle jeździ i tymczasem nie chcę go zmieniać. Pozdrawiam

