--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWypalanie filtra cząstek stałych DPF
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
No właśnie przecież to nierealne przy 6% powinno być od zera, nieskasowało się
-
Michał1983
- Użytkownik
- Posty: 113
- Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
- Auto: Opel Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Jarocin
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Chciałbym taki wynik Ja mam na granicy 17-23 % przy przebiegu około 500-600 km
- Sothis87
- Forumowicz
- Posty: 85
- Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
- Auto: Opel Insignia 2.0 CD
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kalety
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Hee? Ja na cyklu między wypalaniem robię od 600 do 1200 km.... ????
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Panowie i panie już mnie krew zalewa, od jakiegoś czasu konkretnie trzy ostatnie wypalania coś się dzieje nie tak jak powinno być. Ale do rzeczy tak jak wspomniałem trzy ostatnie wypalania inicjują się na zimnym silniku, z niskim stopniem zapylenia filtra np. dzisiaj było znowu , wypalanie z poziomu 54% i 290km zaraz po rozpoczęciu jazdy nastąpiła regeneracja, wypaliło się do 21% (miasto). Wspomnę tylko że w apce Pinga nie zawsze są wyświetlane wskazania z EGR-a. Komputer nie pokazuje żadnych błędów ,gdzie szukać przyczyny problemu?
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Tego nie próbowałem może reset (ponowna adaptacja) coś pomoże?
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Czy pomoże zobaczysz jak zrobisz. Nie jest drogie w zakupie jak by nie pomogła adaptacja.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Miałem to właśnie na myśli ponowną adaptację lub wymianę na nowy, ale osioł ze mnie że w ferworze walki o tym zapomniałem przecież tyle się o tym pisało a sam się naczytałem. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź 
-
Kamdus1991
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 2 lut 2021, o 19:39
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Chrzanów
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Witam ,panowie mam problem z dpf , wypala mi się co 100km. Trasa codziennie 15 km. tam i z powrotem ,Wczesniej wypalanie co 1000km. po za tym żadnych innych objawów,proszę o rade
Insignia 2.0.160
Insignia 2.0.160
- Sothis87
- Forumowicz
- Posty: 85
- Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
- Auto: Opel Insignia 2.0 CD
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kalety
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Zobacz sobie czy odma Ci nie puszcza oleju. Ja miałem w układzie olej 1 procent wchodził na 10 km
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
-
Kamdus1991
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 2 lut 2021, o 19:39
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Chrzanów
- Sothis87
- Forumowicz
- Posty: 85
- Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
- Auto: Opel Insignia 2.0 CD
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kalety
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Jak na zdjęciach.
Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
Cd Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Cd Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Sothis87
- Forumowicz
- Posty: 85
- Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
- Auto: Opel Insignia 2.0 CD
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kalety
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Cd
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Kamdus1991
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 2 lut 2021, o 19:39
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Chrzanów
-
Robert Krk
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 2 lip 2021, o 06:18
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Kraków
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Witam
Mam problem w mojej Insigni polegający na niskiej temperaturze przy wypalaniu filtra. Autostrada, 5 bieg, obroty 2300-2400 (tempomat). Temperatura jest do 555 stopni z chwilowymi skokami 565, jak złapie powyżej 570 to jest szansa że zainicjowane wypalanie się utrzyma a temperatura osiąga 590 - 620 stopni lub spada pod 500 - 550
Niestety wypalanie filtra wypala też i mnie ponieważ czasami jazda (specjalnie nocą) zajmuje nawet do dwóch godzin i nie ma gwarancji że się uda.
Silnik A20DTH przebieg ok 190 tys.
Przy ok 185 tys filtr + EGR czyszczony w serwisie.
Pytanie czy jest nadzieja dla tego auta...
Mam problem w mojej Insigni polegający na niskiej temperaturze przy wypalaniu filtra. Autostrada, 5 bieg, obroty 2300-2400 (tempomat). Temperatura jest do 555 stopni z chwilowymi skokami 565, jak złapie powyżej 570 to jest szansa że zainicjowane wypalanie się utrzyma a temperatura osiąga 590 - 620 stopni lub spada pod 500 - 550
Niestety wypalanie filtra wypala też i mnie ponieważ czasami jazda (specjalnie nocą) zajmuje nawet do dwóch godzin i nie ma gwarancji że się uda.
Silnik A20DTH przebieg ok 190 tys.
Przy ok 185 tys filtr + EGR czyszczony w serwisie.
Pytanie czy jest nadzieja dla tego auta...
-
Michał1983
- Użytkownik
- Posty: 113
- Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
- Auto: Opel Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Jarocin
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Hej mam pytanie co się mogło0 stać że nagle wypalanie mam co około 300 km wcześniej miałem około 500-600 km teraz mam co 280 do 320 km czy może być wina na paliwa? Dodam ze trasy robię codziennie takie same około 25 km do pracy w jedną stronę.
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Przy ilu % Ci wypala i do ilu. Kiedyś to doprecyzuje kiedy. Zima, wiosna, lato?
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
-
Radek84
- Użytkownik
- Posty: 372
- Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Bełchatów
- Postawił piwo: 11 razy
- Otrzymał piwo: 15 razy
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
U mnie lato 300km, wiosna, jesień, zima 800-1200.
Nie wiem czy to normalne w silniku b20dth ale żadko kiedy widzę żeby napełnienie filtra doszło do 50%. Zazwyczaj 30 parę 40% filtr się wypala i potrafi to robić według wskazań z apki pinga przy 400-450°C.
Nie wiem czy to normalne w silniku b20dth ale żadko kiedy widzę żeby napełnienie filtra doszło do 50%. Zazwyczaj 30 parę 40% filtr się wypala i potrafi to robić według wskazań z apki pinga przy 400-450°C.
-
Michał1983
- Użytkownik
- Posty: 113
- Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
- Auto: Opel Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Jarocin
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF
Proces wypalania załącza się przy 82 % a wypala do około 20 % a auto mam od marca wiec ciężko ocenić czy w innych warunkach pogodowych jest inaczejkecraminsignia pisze: ↑3 lip 2021, o 20:00Przy ilu % Ci wypala i do ilu. Kiedyś to doprecyzuje kiedy. Zima, wiosna, lato?
Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka

