--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: dare50 » 31 maja 2021, o 13:29

No właśnie przecież to nierealne przy 6% powinno być od zera, nieskasowało się

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mazmarcin » 31 maja 2021, o 17:31

To masz wszystko popsute bo to tylko opel 🤦

Michał1983
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jarocin
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Michał1983 » 31 maja 2021, o 18:38

Chciałbym taki wynik Ja mam na granicy 17-23 % przy przebiegu około 500-600 km

Awatar użytkownika
Sothis87
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
Auto: Opel Insignia 2.0 CD
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kalety
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Sothis87 » 31 maja 2021, o 18:44

Hee? Ja na cyklu między wypalaniem robię od 600 do 1200 km.... ????

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 2 cze 2021, o 15:25

Panowie i panie już mnie krew zalewa, od jakiegoś czasu konkretnie trzy ostatnie wypalania coś się dzieje nie tak jak powinno być. Ale do rzeczy tak jak wspomniałem trzy ostatnie wypalania inicjują się na zimnym silniku, z niskim stopniem zapylenia filtra np. dzisiaj było znowu , wypalanie z poziomu 54% i 290km zaraz po rozpoczęciu jazdy nastąpiła regeneracja, wypaliło się do 21% (miasto). Wspomnę tylko że w apce Pinga nie zawsze są wyświetlane wskazania z EGR-a. Komputer nie pokazuje żadnych błędów ,gdzie szukać przyczyny problemu?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mazmarcin » 2 cze 2021, o 17:43

Czujnik różnicy ciśnień pewnie. Ja tak miałem kiedyś.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 2 cze 2021, o 21:30

Tego nie próbowałem może reset (ponowna adaptacja) coś pomoże?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: mazmarcin » 2 cze 2021, o 21:43

Czy pomoże zobaczysz jak zrobisz. Nie jest drogie w zakupie jak by nie pomogła adaptacja.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: spiryt4 » 2 cze 2021, o 21:46

Miałem to właśnie na myśli ponowną adaptację lub wymianę na nowy, ale osioł ze mnie że w ferworze walki o tym zapomniałem przecież tyle się o tym pisało a sam się naczytałem. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź :)

Kamdus1991
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2 lut 2021, o 19:39
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Chrzanów

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Kamdus1991 » 12 cze 2021, o 14:08

Witam ,panowie mam problem z dpf , wypala mi się co 100km. Trasa codziennie 15 km. tam i z powrotem ,Wczesniej wypalanie co 1000km. po za tym żadnych innych objawów,proszę o rade
Insignia 2.0.160

Awatar użytkownika
Sothis87
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
Auto: Opel Insignia 2.0 CD
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kalety
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Sothis87 » 12 cze 2021, o 14:38

Zobacz sobie czy odma Ci nie puszcza oleju. Ja miałem w układzie olej 1 procent wchodził na 10 km

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Kamdus1991
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2 lut 2021, o 19:39
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Chrzanów

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Kamdus1991 » 12 cze 2021, o 15:57

A w jaki sposób to sprawdzic?

Awatar użytkownika
Sothis87
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
Auto: Opel Insignia 2.0 CD
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kalety
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Sothis87 » 12 cze 2021, o 16:08

Jak na zdjęciach.
20210612_170401.jpg
20210612_170445.jpg
20210612_170459.jpg
Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
Cd
20210612_170459.jpg
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sothis87
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 10 mar 2019, o 23:29
Auto: Opel Insignia 2.0 CD
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kalety
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Sothis87 » 12 cze 2021, o 16:11

Cd
20210612_170459.jpg
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kamdus1991
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2 lut 2021, o 19:39
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Chrzanów

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Kamdus1991 » 13 cze 2021, o 08:42

Patrzyli ,sucho i stan oleju bez zmian

Robert Krk
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2021, o 06:18
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Robert Krk » 2 lip 2021, o 12:05

Witam

Mam problem w mojej Insigni polegający na niskiej temperaturze przy wypalaniu filtra. Autostrada, 5 bieg, obroty 2300-2400 (tempomat). Temperatura jest do 555 stopni z chwilowymi skokami 565, jak złapie powyżej 570 to jest szansa że zainicjowane wypalanie się utrzyma a temperatura osiąga 590 - 620 stopni lub spada pod 500 - 550

Niestety wypalanie filtra wypala też i mnie ponieważ czasami jazda (specjalnie nocą) zajmuje nawet do dwóch godzin i nie ma gwarancji że się uda.

Silnik A20DTH przebieg ok 190 tys.

Przy ok 185 tys filtr + EGR czyszczony w serwisie.
Pytanie czy jest nadzieja dla tego auta...

Michał1983
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jarocin
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Michał1983 » 3 lip 2021, o 19:55

Hej mam pytanie co się mogło0 stać że nagle wypalanie mam co około 300 km wcześniej miałem około 500-600 km teraz mam co 280 do 320 km czy może być wina na paliwa? Dodam ze trasy robię codziennie takie same około 25 km do pracy w jedną stronę.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: kecraminsignia » 3 lip 2021, o 20:00

Przy ilu % Ci wypala i do ilu. Kiedyś to doprecyzuje kiedy. Zima, wiosna, lato?

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka



Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Radek84 » 3 lip 2021, o 20:38

U mnie lato 300km, wiosna, jesień, zima 800-1200.
Nie wiem czy to normalne w silniku b20dth ale żadko kiedy widzę żeby napełnienie filtra doszło do 50%. Zazwyczaj 30 parę 40% filtr się wypala i potrafi to robić według wskazań z apki pinga przy 400-450°C.

Michał1983
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 mar 2021, o 21:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jarocin
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wypalanie filtra cząstek stałych DPF

Post autor: Michał1983 » 4 lip 2021, o 09:56

kecraminsignia pisze:
3 lip 2021, o 20:00
Przy ilu % Ci wypala i do ilu. Kiedyś to doprecyzuje kiedy. Zima, wiosna, lato?

Wysłane z mojego Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Proces wypalania załącza się przy 82 % a wypala do około 20 % a auto mam od marca wiec ciężko ocenić czy w innych warunkach pogodowych jest inaczej

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”