--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

VW Golf GTI performance

sonnenberg

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: sonnenberg » 1 sie 2015, o 06:32

DSG 6-biegów, nie dali 7 biegów bo nie wytrzymuje przeniesienia takiego momentu - 350Nm. W 1.4 TSI jest 7 biegów np :)

-- 2 sie 2015, o 12:27 --

Obrazek

Obrazek

czerwony zacisk to +50km do mocy :)

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: tomkod » 3 sie 2015, o 08:45

Koń jaki jest każdy widzi, na pewno fajnie jeździ i ogólnie ok, ale golf to golf :D
Obrazek

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: KaMYk » 3 sie 2015, o 09:10

Jak na GTI to wysoko siedzi, mogli go niżej opuścić.
Dobrze, że to 2.0 a nie mniejszy. Ogólnie ładny.

sonnenberg

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: sonnenberg » 3 sie 2015, o 16:56

i tak jest 1cm niżej niż zwykły golf. Ale sprężyna będzie :) tylko muszę doczytać czy gryzie się z DCC czy nie....
a golf to golf - to prawda - wezmę mocną astrę 5 ja już będą w salonach i obaczymy w face2face :)

pablosss123

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: pablosss123 » 5 sie 2015, o 12:30

Nooo piękne cacko, musisz się pokazać na spocie koniecznie. Hej.

Awatar użytkownika
Popek_Insignia
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 26 lis 2014, o 02:40
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Birmingham/Gdynia

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: Popek_Insignia » 5 sie 2015, o 12:51

Piękny Golfik, teraz tylko czerpać radość z jazdy


Wysłane z Ipada

sonnenberg

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: sonnenberg » 8 sie 2015, o 16:30

czas na malutkie podsumowanie:
1. auto ma już/dopiero 1000km (niecofane:)) przebiegu. 2 tankowania za mną - zwraca uwagę niewielki bak - 50L. Spodziewałem się spalania w okolicach 9-10L/100km a oscyluje w 7,5L/100km na tej samej trasie co robiłem insignią - tutaj jestem mile zaskoczony.
2. auto-start-stop - masakra jakaś, dobrze, że to można wyłączyć - w mieście gasi silnik przy każdym zatrzymaniu, kilka razy miałem już sytuację, że dojeżdżam do skrzyżowania, czerwone światło, auto hold w skrzyni powoduje, że nie muszę trzymać hamulca więc się bawię wyświetlaczem, silnik gaśnie, światło robi się zielone to ja na gaz a on nie jedzie :) Więc odruchowo wciskam gaz mocniej a wtedy dsg daje takiego kopa w plecy, że się można śliną zakrztusić...muszę to wypracować :).
3. DCC - fajne te tryby jazdy, wydaje mi się, że bardziej się utwardza zawieszenie niż to było w Isi na sporcie. Dodatkowo niesamowity jest ten progresywny układ kierowniczy - na parkingu 1,5 obrotu do pełnego skrętu kół.
4. Dostęp bezkluczykowy jest dziwny...można otworzyć golfa albo oba drzwi przednie albo bagażnik, ale już tylne drzwi nie reagują...głupio jest zwłaszcza z dzieckiem - musisz najpierw podejść do przednich drzwi, otworzyć auto a potem dopiero do tyłu...no chyba, że z pilota ale pilot gdzieś w torbie :)
5. białe auto jest fajne :) zdecydowanie dłużej jest czyste niż czarne...chociaż nawet w 1/10 nie miażdzy tak wyglądem jak czysta czerń.
6. przyciemnienie seryjne tylnych szyb to jakaś komedia...myślałem, że będzie przynajmniej 70% a tam jest 35%, ledwo widać, że są ciemniejsze.
7. Fotele wygodne, chociaż Isia miała więcej regulacji i chyba bardziej twarde w pozytywnym znaczeniu.
8. cały czas czekam na test xenonów z doświetlaniem - do tej pory tylko w dzień jeździłem...
Stay tuned

-- 9 paź 2015, o 19:06 --

gonimy króliczka dalej :) 30mm Eibach wjechał, gofer siadł równo...
Obrazek

-- 5 kwi 2016, o 20:37 --

nowe koło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

sonnenberg

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: sonnenberg » 10 lis 2016, o 19:45

mały updejt:
po modyfikacjach - dolot plus wydech i program wyskoczyła 3 z przodu - 317km i 444Nm momentu ]:->
w sam raz na zimę o:o

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: profek » 10 lis 2016, o 20:00

No to trzeba koniecznie zrobić spot i ocenić te mody wreszcie,coś długo każecie czekać :oops:
Gdzie robiłeś program?

sonnenberg

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: sonnenberg » 10 lis 2016, o 20:05

compsport

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: profek » 10 lis 2016, o 20:12

Troszkę oszczędny jesteś w słowach,czy to jest ten tuner na wylocie z Łodzi do Zgierza?Byłem pytać o program do Iski.Ile kosztowało jeśli to nie tajemnica.Masz jakiś wydruk z hamowni?

sonnenberg

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: sonnenberg » 10 lis 2016, o 20:16

compsport na poziomkowej, na wysokości zajezdni tramwajowej na Helenówku, tuż obok jest jeszcze jeden tuner ale tam głównie BMW robią.
koszt programu, 2x hamownia, koszt programu skrzyni dsg - 3,5k
Obrazek

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: profek » 10 lis 2016, o 20:30

Hm to ja byłem tam gdzie dłubią w BMW.Wysoko cię ocenili ale to pewnie ze względu na skrzynkę.Pozostaje życzyć gratki z jazdy.

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: k.olix » 10 lis 2016, o 20:30

Gratki. ;) Coś pięknego, ale się zrobiła teraz fajna zabawka. :D Super.
Krzysztof

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: VW Golf GTI performance

Post autor: kuba89 » 10 lis 2016, o 22:02

Lepiej? Jakieś video?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”