--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lusterka składane elektrycznie

ODPOWIEDZ
switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: switek3 » 19 sty 2016, o 12:22

Ale nie we wszystkich modelach. u mnie Isia z 2011 a nie da się nic z pilota

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 19 sty 2016, o 13:24

norbi333 pisze:Z pilota rozłożysz razem z otwieraniem szyb również we wcześniejszych rocznikach
Tak ale w samochodach >2011 jest rozkładanie tylko z jednoczesnym otwieraniem szyb. W 2011> lusterka rozkładają się chwilę wcześniej niż otwieranie szyb. Jeśli puścisz przycisk tuż po ruszeniu lusterek to lusterka się rozłożą, ale szyby pozostaną zamknięte.

Nie wiem czy nie jest to też jakoś powiązane z pamięcią foteli.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: norbi333 » 21 sty 2016, o 19:11

Ok.Dzięki za wyjaśnienie

joszka

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: joszka » 28 sty 2016, o 11:23

Jak sobie radzicie z przymarźnietymi złożonymi lustrekami?Przy użyciu przycisku mam za krótkie ręce aby jednocześnie z dwóch stron " pomoc" w rozłożeniu.Może można zastosować jakiś smar?

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 28 sty 2016, o 19:39

Ja po prostu nie składam gdy jest poniżej 0. ;)

joszka

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: joszka » 28 sty 2016, o 20:12

Składam bo muszem - parafrazujac klasyka - ale jak złożę to muszę rozłożyć - stąd pytanie o smar

klimatolog
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 7 cze 2015, o 21:06
Auto: Insignia Elite
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: klimatolog » 5 lut 2016, o 20:20

kolego użyj wazeliny... przechodziłem to samo w audi po przesmarowaniu problem znika...

sulim000

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: sulim000 » 12 kwie 2016, o 18:16

Mój problem wygląda następująco, po wrzuceniu wstecznego biegu prawe lusterko zamiast pochylić się do dołu idzie do góry i zamiast widzieć gdzie cofam mogę podziwiać niebo. Dodam, że samochód kupiłem z taką usterką więc nie wiem czy było przy tym coś kombinowane. Przy użyciu joysticka lusterko działa poprawnie. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: morfeo11 » 12 kwie 2016, o 18:52

Odłącz aku na 10-15 min. Zresetuje to moduły i może pomoże.

Andrzej

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Andrzej » 12 kwie 2016, o 19:27

może ktoś grzebał i zamienił kabelki góra -dół, nie wiem czy sygnał sterowania ręcznego a automatu idzie tymi samymi kablami

sulim000

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: sulim000 » 12 kwie 2016, o 20:01

Dzięki spróbuję z aku.
Mógł ktoś grzebać bo śruba od lusterka jest nie oryginalna tak mi się wydaje bo zardzewiała. Ale czy jest możliwość żeby tam coś źle podłączyć?

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 13 kwie 2016, o 00:10

U mnie też lusterko prawe idzie w górę zamiast w dół...
Lustra składane elektrycznie + pamięć ustawień foteli.
Wyłączyłem tę opcję w ustawieniach i nie zmienia się w ogóle.
Do dzisiaj nie wiem co jest przyczyną odwrotnego działania.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

sulim000

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: sulim000 » 20 cze 2016, o 09:16

Mi odłączenie aku nic nie pomogło. Sprawa nie rozwiązana.

-- 27 cze 2016, o 17:52 --

Znalazłem przyczynę. Przy montażu diody wypalania DPF okazało się, że lusterko od kierowcy ma 13 pinów natomiast od pasażera 7 pinów. Więc chyb a tylko wymiana na 13-pinowe mnie ratuje.

PSlowik

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: PSlowik » 21 lip 2016, o 07:49

u mnie lusterka rozkładają się bez otwierania szyb oczywiście z pilota :)

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: radkor » 13 sie 2016, o 21:06

I co to wnosi do dyskusji, skoro od dawna już wiadomo, że tak jest w rocznikach 2011 wzwyż a w starszych nie?
Masz 2014 więc logiczne, że u Ciebie działa...

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Fede » 13 sie 2016, o 23:39

Ma ktoś z Was może jakiś tutorial jak rozebrać lusterko?
Mam problem, bo lusterko pasażera nie składa się do końca, tak jakby coś je blokowało w mniej więcej połowie ruchu. Po dopchnięciu go ręcznie do pozycji złożonej rozkłada się bez problemu w całości, w 90% przypadków kolejnym razem złoży się do końca, jednak później znowu tylko do połowy.
Dodatkowo oba lusterka po pochyleniu się do cofania później nie wracają do końca do pozycji wyjściowej (nie zawsze), brakuje im (głównie prawemu) po dosłownie kilka %. Pomaga ręczne naciśnięcie przycisku pamięci fotela, wtedy ustawiają się jak trzeba - ale to trochę irytujące w sumie :)
Auto z 2009, może coś tam się zasyfiło i ciężko chodzi zwyczajnie.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: yerry » 14 sie 2016, o 00:26

Czy użycie wyszukiwarki na forum to jest jakiś skomplikowany wyczyn? Przecież demontaż jest dokładnie opisany http://insignia-club.pl/viewtopic.php?t=1790
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: norbi333 » 18 sie 2016, o 14:56

Auto 2013 rok i lusterka składają się oraz rozkładają z pilota

Andrzej

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Andrzej » 18 sie 2016, o 16:37

Wszystko odnośnie Twojej usterki opisałem wcześniej, mam ten sam problem od nowości obudowa która się składa obciera o dolne uszczelnienie i nic z tym nie zrobisz.
Rozwiązaniem jest popsikać w miejscach składania WD 40 przez 2-3 miesiące będzie spokój.

Arczi1978

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Arczi1978 » 19 wrz 2016, o 07:26

Witam, mam problem z wrednie piszczącymi lusterkami przy składaniu, przesmarowałem WD40 ale nic nie dało, ma ktoś pomysł jak ogarnąć to piszczenie, bo trochę wstyd nie ukrywam jak składam/rozkładam pod marketem i się ludzie oglądają :lol:

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”