--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSzarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
-
pawelus668
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Dodam że tylko na zimnym po nocy szarpie w przedziale 2000-3000. Więc jak na ciepłym będzie pod kompem sprawdzane to może nie pokazać?
-
pawel55
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Tak wiem, ale zauważ, że teraz napisałem na swoim obecnym przykładzie ale dodałem wcześniejszy objaw CEWKI w benzyniaku A4IBZI pisze:Zauważ tylko, że w tym wątku mowa jest o silniku benzynowym, a w nim świec żarowych nie ma
Bardziej chodziło mi o to, że wychodzi to na kompie
-
pawelus668
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Op-Comem idzie podglądnąc parametry czy musi byc Tech2?
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
U mnie na zimnym silniku też daję sie zauważyć lekkie szarpniecie 2 tys obrotow jest ok a ok 2.5tys lekko szarpnie tak jakbym gaz odpuścił. Autko z 2013 1.6T 180km. Jak silnik się zagrzeje to wszystko wraca do normy.
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Ja miałem taki objaw w 2.0T. Najgorzej było na zimnym przy płynnym przyspieszaniu. Pomogła aktualizacja sterownika silnika
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Ile Cię to kosztowało? I ciekawe czy u mnie to samo może być.
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
170zl. Błędów żadnych nie było, poprostu przerywało delikatnie
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Jak wygląda sytuacja z cewką i świecami, kiedy wymieniane? U mnie było podobnie. Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu. A po jakimś czasie cewka się zes..łahuciap pisze:U mnie na zimnym silniku też daję sie zauważyć lekkie szarpniecie 2 tys obrotow jest ok a ok 2.5tys lekko szarpnie tak jakbym gaz odpuścił. Autko z 2013 1.6T 180km. Jak silnik się zagrzeje to wszystko wraca do normy.
- lcr
- Użytkownik
- Posty: 900
- Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ruda Śląska
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Miałem taką sytuację, ale w drugim samochodzie i tam winne były świece. Warto sprawdzić.
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Auto mam od grudnia 2016 ja nic nie wymieniłem, w książce serwisowej nie ma żadnej adnotacjii na temat wymiany świec bądź cewki. Przebieg auta 63tys.MiszaElk pisze:Jak wygląda sytuacja z cewką i świecami, kiedy wymieniane? U mnie było podobnie. Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu. A po jakimś czasie cewka się zes..łahuciap pisze:U mnie na zimnym silniku też daję sie zauważyć lekkie szarpniecie 2 tys obrotow jest ok a ok 2.5tys lekko szarpnie tak jakbym gaz odpuścił. Autko z 2013 1.6T 180km. Jak silnik się zagrzeje to wszystko wraca do normy.
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Może na cewkę za wcześnie ale świece przydałoby się wymienić.
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Świece
W 1.6 co 60tys km
W 2.0 co 120tys km
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W 1.6 co 60tys km
W 2.0 co 120tys km
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Świece polecacie.z G.M czy jakieś inne?
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Poszukaj NGK - kasa ta sama, jakościowo niby lepsze. Ostatnio zakładałem jakieś Bosch - nie miałem czasu szukać NGK. Przyjechałem jakieś 5000 km. Tańsze, na razie nie narzekam.
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Dzisiaj jadę świece wymieniać, kupiłem z NGK zobaczymy czy problem minie czy coś innego. Dam znać potem.
EDIT:
Stare swiece tak wygladaly.
Akurat takie same kupiłem jak były.
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
EDIT:
Stare swiece tak wygladaly.

Akurat takie same kupiłem jak były.
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
- krystiano
- Nowicjusz
- Posty: 15
- Rejestracja: 3 lut 2017, o 11:46
- Auto: Astra J 1.6T 211KM
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Witam koledzy.
Od pewnego czasu próbuję rozwikłać problem z szarpaniem podczas przyspiesznia w zakresie obrotów między 2 a 3 tyś.
Na początku wymieniłem cewkę i świece - pokazało błąd związany z wypadaniem zapłonów. Lecz nie pomogło. Przerywa dalej w podanym zakresie obrotów. Błędów brak. Wymieniłem map sensor na oryginał - nie pomogło. Potraktowałem wd 40 wszystkie wtyczki dostępne po otwarciu maski i tu zaskoczenie, przez tydzień auto śmigało jak złe. Później znów zaczęło przerywać/szarpać. A dziś dodatkowo po skanowaniu wywaliło błędy: P0121 oraz P1101.
Ktoś ma jakieś pomysły? Myślę nad przeczyszczeniem przepustnicy, a później zostaje mi przepływka do sprawdzenia.
Czy dobrze kombinuje?
Od pewnego czasu próbuję rozwikłać problem z szarpaniem podczas przyspiesznia w zakresie obrotów między 2 a 3 tyś.
Na początku wymieniłem cewkę i świece - pokazało błąd związany z wypadaniem zapłonów. Lecz nie pomogło. Przerywa dalej w podanym zakresie obrotów. Błędów brak. Wymieniłem map sensor na oryginał - nie pomogło. Potraktowałem wd 40 wszystkie wtyczki dostępne po otwarciu maski i tu zaskoczenie, przez tydzień auto śmigało jak złe. Później znów zaczęło przerywać/szarpać. A dziś dodatkowo po skanowaniu wywaliło błędy: P0121 oraz P1101.
Ktoś ma jakieś pomysły? Myślę nad przeczyszczeniem przepustnicy, a później zostaje mi przepływka do sprawdzenia.
Czy dobrze kombinuje?
- barzyk55@gmail.com
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 24 paź 2016, o 09:13
- Auto: opel
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Kluczbork
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Brawo 
-- 23 maja 2017, o 18:38 --
Witaj
ja po wymianie świec miałem ten sam objaw. być może ze mam LPG po kolejnej zmianie świec rzekomo dedykowanej do instalacji LPG problem znikł .Sprawdzę jakie świecę i dama znać .
-- 23 maja 2017, o 18:38 --
Witaj
ja po wymianie świec miałem ten sam objaw. być może ze mam LPG po kolejnej zmianie świec rzekomo dedykowanej do instalacji LPG problem znikł .Sprawdzę jakie świecę i dama znać .
- krystiano
- Nowicjusz
- Posty: 15
- Rejestracja: 3 lut 2017, o 11:46
- Auto: Astra J 1.6T 211KM
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Tak ale ja nie mam gazu, a świece kupiłem NGK takie jak w oryginale były z fabtyki.
Przepustnica wyczyszczona - było dużo syfu, starego, czarnego oleju...
Przy okazji przepływomierz także wyczyściłem. Użyłem do tego turbo cleaner valvoline. Błędy wykasowałem i już więcej się nie pokazały - jak narazie
Auto zaczęło normalnie przyspieszać, ale momentalnie wyskoczyły dwa inne błędy: p0131 oraz p0171 - wstępna diagnoza to sonda lambda przed katalizatorem. Zamówiona. Jak wymienię zobaczymy co będzie dalej... 
Przepustnica wyczyszczona - było dużo syfu, starego, czarnego oleju...
Przy okazji przepływomierz także wyczyściłem. Użyłem do tego turbo cleaner valvoline. Błędy wykasowałem i już więcej się nie pokazały - jak narazie
-
e420
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 29 maja 2017, o 22:49
- Auto: insignia 1.6 turbo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto:
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
posiadam od miesiąca insignie 1.6 turbo. pali ok.pracuje cichutko.przy ruszaniu na 1wszym biegu podszarpuje jak polonez caro gaznikowy przy ruszaniu. Potem wszystko płynnie ale mocy 132kw nie czuję. przebieg 207tys. przy 130 zmieniana cewka i świece. sprzęgło przy 190tys. na wyższych biegach pracuje cicho i płynnie. nie faluja obroty. czy wymiana cewki coś zmieni? kilka razy przy ruszaniu dosłownie zgasł. jak już jedzie to ok.
-- 6 cze 2017, o 21:57 --
dodam że swiece ngk olej i filtry świeżo zmienione...
-- 10 cze 2017, o 15:04 --
zmieniłem także cewke. był GM a teraz delphi. jeszcze ciszej i równiej pracuje. zrywu niemal brak. nie gaśnie przy ruszaniu. Ma na to wpływ sposób puszczania sprzęgła przy jednoczesnym dodawaniu gazu. jak ktoś jeździł rodnikami to tak bywa.
-- 10 cze 2017, o 15:06 --
ropniakami .)
-- 6 cze 2017, o 21:57 --
dodam że swiece ngk olej i filtry świeżo zmienione...
-- 10 cze 2017, o 15:04 --
zmieniłem także cewke. był GM a teraz delphi. jeszcze ciszej i równiej pracuje. zrywu niemal brak. nie gaśnie przy ruszaniu. Ma na to wpływ sposób puszczania sprzęgła przy jednoczesnym dodawaniu gazu. jak ktoś jeździł rodnikami to tak bywa.
-- 10 cze 2017, o 15:06 --
ropniakami .)
-
adi2u
Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T
Witam. Jako nowy użytkownik forum jak i samochodu na początku wszystkich witam. Samochód posiadam od tygodnia, silnik jak w temacie. W samochodzie jest instalacja gazowa i na początku myślałem że winą za szarpanie ponosi właśnie zła regulacja jednak jadąc na benzynie problem jest ten sam jak zresztą tutaj opisujecie. Auto było na przeglądzie w Oplu i nic nie stwierdzili , zauważyłem to dopiero jeżdżąc. Co jest tego powodem ? z jakimi kosztami trzeba się liczyć i od czego zacząć ?

