--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

pawelus668
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: pawelus668 » 12 paź 2016, o 19:42

Dodam że tylko na zimnym po nocy szarpie w przedziale 2000-3000. Więc jak na ciepłym będzie pod kompem sprawdzane to może nie pokazać?

pawel55

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: pawel55 » 12 paź 2016, o 20:00

IBZI pisze:Zauważ tylko, że w tym wątku mowa jest o silniku benzynowym, a w nim świec żarowych nie ma :o
Tak wiem, ale zauważ, że teraz napisałem na swoim obecnym przykładzie ale dodałem wcześniejszy objaw CEWKI w benzyniaku A4 ;)

Bardziej chodziło mi o to, że wychodzi to na kompie

pawelus668
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: pawelus668 » 12 paź 2016, o 22:18

Op-Comem idzie podglądnąc parametry czy musi byc Tech2?

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: huciap » 5 mar 2017, o 13:49

U mnie na zimnym silniku też daję sie zauważyć lekkie szarpniecie 2 tys obrotow jest ok a ok 2.5tys lekko szarpnie tak jakbym gaz odpuścił. Autko z 2013 1.6T 180km. Jak silnik się zagrzeje to wszystko wraca do normy.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: kuba89 » 5 mar 2017, o 14:13

Ja miałem taki objaw w 2.0T. Najgorzej było na zimnym przy płynnym przyspieszaniu. Pomogła aktualizacja sterownika silnika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: huciap » 5 mar 2017, o 14:28

Ile Cię to kosztowało? I ciekawe czy u mnie to samo może być.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: kuba89 » 5 mar 2017, o 15:25

170zl. Błędów żadnych nie było, poprostu przerywało delikatnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: MiszaElk » 5 mar 2017, o 17:22

huciap pisze:U mnie na zimnym silniku też daję sie zauważyć lekkie szarpniecie 2 tys obrotow jest ok a ok 2.5tys lekko szarpnie tak jakbym gaz odpuścił. Autko z 2013 1.6T 180km. Jak silnik się zagrzeje to wszystko wraca do normy.
Jak wygląda sytuacja z cewką i świecami, kiedy wymieniane? U mnie było podobnie. Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu. A po jakimś czasie cewka się zes..ła

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: lcr » 5 mar 2017, o 17:47

Miałem taką sytuację, ale w drugim samochodzie i tam winne były świece. Warto sprawdzić.

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: huciap » 5 mar 2017, o 20:29

MiszaElk pisze:
huciap pisze:U mnie na zimnym silniku też daję sie zauważyć lekkie szarpniecie 2 tys obrotow jest ok a ok 2.5tys lekko szarpnie tak jakbym gaz odpuścił. Autko z 2013 1.6T 180km. Jak silnik się zagrzeje to wszystko wraca do normy.
Jak wygląda sytuacja z cewką i świecami, kiedy wymieniane? U mnie było podobnie. Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu. A po jakimś czasie cewka się zes..ła
Auto mam od grudnia 2016 ja nic nie wymieniłem, w książce serwisowej nie ma żadnej adnotacjii na temat wymiany świec bądź cewki. Przebieg auta 63tys.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: MiszaElk » 5 mar 2017, o 20:58

Może na cewkę za wcześnie ale świece przydałoby się wymienić.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: kuba89 » 5 mar 2017, o 21:13

Świece
W 1.6 co 60tys km
W 2.0 co 120tys km


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: huciap » 5 mar 2017, o 21:31

Świece polecacie.z G.M czy jakieś inne?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: MiszaElk » 5 mar 2017, o 22:57

Poszukaj NGK - kasa ta sama, jakościowo niby lepsze. Ostatnio zakładałem jakieś Bosch - nie miałem czasu szukać NGK. Przyjechałem jakieś 5000 km. Tańsze, na razie nie narzekam.

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: huciap » 11 mar 2017, o 08:25

Dzisiaj jadę świece wymieniać, kupiłem z NGK zobaczymy czy problem minie czy coś innego. Dam znać potem.
EDIT:
Stare swiece tak wygladaly. Obrazek

Akurat takie same kupiłem jak były.
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
krystiano
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2017, o 11:46
Auto: Astra J 1.6T 211KM
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: krystiano » 18 maja 2017, o 19:21

Witam koledzy.
Od pewnego czasu próbuję rozwikłać problem z szarpaniem podczas przyspiesznia w zakresie obrotów między 2 a 3 tyś.
Na początku wymieniłem cewkę i świece - pokazało błąd związany z wypadaniem zapłonów. Lecz nie pomogło. Przerywa dalej w podanym zakresie obrotów. Błędów brak. Wymieniłem map sensor na oryginał - nie pomogło. Potraktowałem wd 40 wszystkie wtyczki dostępne po otwarciu maski i tu zaskoczenie, przez tydzień auto śmigało jak złe. Później znów zaczęło przerywać/szarpać. A dziś dodatkowo po skanowaniu wywaliło błędy: P0121 oraz P1101.
Ktoś ma jakieś pomysły? Myślę nad przeczyszczeniem przepustnicy, a później zostaje mi przepływka do sprawdzenia.
Czy dobrze kombinuje?

Awatar użytkownika
barzyk55@gmail.com
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2016, o 09:13
Auto: opel
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kluczbork

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: barzyk55@gmail.com » 23 maja 2017, o 17:33

Brawo :D

-- 23 maja 2017, o 18:38 --

Witaj
ja po wymianie świec miałem ten sam objaw. być może ze mam LPG po kolejnej zmianie świec rzekomo dedykowanej do instalacji LPG problem znikł .Sprawdzę jakie świecę i dama znać .

Awatar użytkownika
krystiano
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 3 lut 2017, o 11:46
Auto: Astra J 1.6T 211KM
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: krystiano » 24 maja 2017, o 14:56

Tak ale ja nie mam gazu, a świece kupiłem NGK takie jak w oryginale były z fabtyki.
Przepustnica wyczyszczona - było dużo syfu, starego, czarnego oleju...
Przy okazji przepływomierz także wyczyściłem. Użyłem do tego turbo cleaner valvoline. Błędy wykasowałem i już więcej się nie pokazały - jak narazie :? Auto zaczęło normalnie przyspieszać, ale momentalnie wyskoczyły dwa inne błędy: p0131 oraz p0171 - wstępna diagnoza to sonda lambda przed katalizatorem. Zamówiona. Jak wymienię zobaczymy co będzie dalej... :(

e420
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2017, o 22:49
Auto: insignia 1.6 turbo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: e420 » 6 cze 2017, o 18:48

posiadam od miesiąca insignie 1.6 turbo. pali ok.pracuje cichutko.przy ruszaniu na 1wszym biegu podszarpuje jak polonez caro gaznikowy przy ruszaniu. Potem wszystko płynnie ale mocy 132kw nie czuję. przebieg 207tys. przy 130 zmieniana cewka i świece. sprzęgło przy 190tys. na wyższych biegach pracuje cicho i płynnie. nie faluja obroty. czy wymiana cewki coś zmieni? kilka razy przy ruszaniu dosłownie zgasł. jak już jedzie to ok.

-- 6 cze 2017, o 21:57 --

dodam że swiece ngk olej i filtry świeżo zmienione...

-- 10 cze 2017, o 15:04 --

zmieniłem także cewke. był GM a teraz delphi. jeszcze ciszej i równiej pracuje. zrywu niemal brak. nie gaśnie przy ruszaniu. Ma na to wpływ sposób puszczania sprzęgła przy jednoczesnym dodawaniu gazu. jak ktoś jeździł rodnikami to tak bywa.

-- 10 cze 2017, o 15:06 --

ropniakami .)

adi2u

Re: Szarpanie podczas przyspieszania A16LET 1.6T

Post autor: adi2u » 8 lip 2017, o 15:58

Witam. Jako nowy użytkownik forum jak i samochodu na początku wszystkich witam. Samochód posiadam od tygodnia, silnik jak w temacie. W samochodzie jest instalacja gazowa i na początku myślałem że winą za szarpanie ponosi właśnie zła regulacja jednak jadąc na benzynie problem jest ten sam jak zresztą tutaj opisujecie. Auto było na przeglądzie w Oplu i nic nie stwierdzili , zauważyłem to dopiero jeżdżąc. Co jest tego powodem ? z jakimi kosztami trzeba się liczyć i od czego zacząć ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”