--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia by ble

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia by ble

Post autor: kuba89 » 14 lut 2017, o 11:26

Olej haldex ~360zl
Most ~250-300
Uszczelka, filtr ~250zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mariuszmarysia
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 15:18
Auto: Insignia ST 2.0 T
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Częstochowa
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Insignia by ble

Post autor: mariuszmarysia » 14 lut 2017, o 11:40


ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 14 lut 2017, o 12:13

ale u Ciebie wykres nie przypomina morza podczas sztormu ;)
@kuba cyli kolejna rzecz bardziej opłaca się wysłać z niemiec niż kupować w polsce

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia by ble

Post autor: kuba89 » 14 lut 2017, o 13:39

Tak jakby. Ale olej Np. Lepiej kupic od VW. Kosztuje polowe. Za butelkę płaciłem ~40€. Jest nawet w dwóch wydaniach, stary i lepszy/udoskonalony. Uszczelka z filtrem kupowałem od DURKOP(taka sieć ASO) 61.9€. A do mostu Hmm tez cos około 70€


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 21 lut 2017, o 12:41

Insignia w ASO do jutra, wymiana olejów filtru z uszczelką + jeszcze jednej uszczelki w moście.
Zastępcza astra v 1.4t bardzo przyjemne auto

-- 23 lut 2017, o 09:47 --

Wczoraj telefon z ASO:
oleje w moście i haldexie wymienione, wszystkie uszczelki zrobione uszczelnione wszystko działa ok po testach. Mówię dobra to dziś przyjadę. Na to ASO że jest problem bo mechanik się pomylił i wymienił olej silnikowy.... Ja mówię że nie chciałem takiej usługi, bo mam kupiony olej i leży w domu.... koniec taki że za wymianę oleju w silniku wyszło jakieś 30 zł ;)
Dodatkowo zamówione nowe opony na lato, Pirelli Pzero Nero GT. Zastanawiałem się na Uniroyalami ale jak przyszły do auta żony i zobaczyłem jak miękkie ścianki mają to ja skreśliłem od razu.

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 25 lut 2017, o 18:04

Kupiony dziś wideorejestrator Xiaomi YI :) jakość całkiem ok jak na tą cenę.
Chce puścić przewód zasilający pod podsufitką potem słupkiem do zapalniczki.
Dodatkowa zapalniczka, zamontowana w wywierconej dziurze w schowku.
Jutro podłączę pod zapalniczkę i przeciągnę przewody. Wrzucę jutro zdjęcia jak to wyszło

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia by ble

Post autor: kuba89 » 25 lut 2017, o 18:15

O jakie Uniroyale chodzi?
O jakich uszczelkach mowisz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 27 lut 2017, o 13:27

Kuba
13334078 nr tych uszczelek z faktury

Uni to Rainexpert 3 są bardzo miekkie w porownaniu do takiego samego rozmiaru od nokiana.

-- 28 lut 2017, o 20:15 --

Goodyeary przyszly, jutro jade zmieniac
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 8 mar 2017, o 17:29

Dystanse sa. W tym tygodniu zakładam i czekam na sprężyny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Insignia by ble

Post autor: Sebuś » 8 mar 2017, o 18:35

Ja zamontowałem w ten sposób rejestrator:
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?p=66683#p66683
Wtyk zapalniczki mam schowany kolo bezpieczników.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Insignia by ble

Post autor: Engine » 8 mar 2017, o 21:02

No widzę że powoli auto nabiera wyglądu ;)

Wysłano przez Tapatalk z Samsung Galaxy S7 Edge

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 12 mar 2017, o 21:14

Edit
Powoli ;)
Dzis dystanse założone. Średnio zadowolony jestem. Czekam na sprężyny i zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2017, o 21:57 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin

Awatar użytkownika
michalm83
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 20 paź 2016, o 19:51
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: michalm83 » 12 mar 2017, o 21:18

Oj nie wiem czy jak siądzie to nie będzie ocierać o rant.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia by ble

Post autor: kuba89 » 12 mar 2017, o 21:38

Sa na forum autka ze sprężynami i dystansami :) to podpatrz :) ps. Nic nie obciera, miałem ja TUV to sprawdzane, tj. Pod przeciwległe kola podkładane klocki i auto opuszczane na podnośniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Insignia by ble

Post autor: Engine » 12 mar 2017, o 22:05

Z tyłu masz dystanse 20mm? U mnie było podobnie, też wystawała opona, dlatego po kupnie 19" felg, na lato kupiłem opony 235/40/19 i ładnie się wszystko zrównało :) niestety przy rozmiarze opony 245/45/18 i szerokości felgi 8", opona wyłazi poza felgę i robi się balon :/ tak czy siak, jak założysz sprężyny na pewno będzie lepiej wyglądało ;)

Wysłano przez Tapatalk z Samsung Galaxy S7 Edge

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia by ble

Post autor: mxw » 13 mar 2017, o 00:11

To są dystanse 20mm?
To więcej fot pojazdu poproszę w takim setupie, jak masz obecnie (z dystansami, ale na standardowych sprężynach). 8-)
Pytam o to, bo sam myślę o poszerzeniu, a nie mogę obniżać... :oops:

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Insignia by ble

Post autor: Engine » 13 mar 2017, o 08:17

U mnie jest fotka w temacie mojego auta po założeniu dystansów, a jeszcze przed założeniem sprężyn - słabo to wyglądało Obrazek

Wysłano przez Tapatalk z Samsung Galaxy S7 Edge

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 14 mar 2017, o 19:20

Tak 20mm
Błąd zrobiłem ze kupiłem 245/45/18 teraz bym brak 19 albo 20"....
Zobaczymy jak ze sprężynami będzie wyglądać. Teraz troche bez sensu sprzedawać felgi 18" z nowymi oponami za grosze i kupować 19/20....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia by ble

Post autor: mxw » 14 mar 2017, o 21:36

Dzięki za fotki, z przodu i z tyłu wygląda ok, możesz jeszcze wrzucic coś z boku albo po skosie? :-)

Musiałeś ścinać szpilki przy tych felgach?

@Engine: znam Twoje zdjęcie, dzięki, wiem jak to wyglądało, ale jeszcze mam nadzieję, że może jednak będzie mieć to sens.

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia by ble

Post autor: ble » 14 mar 2017, o 22:38

Wrzucę jutro;)
Tsk trzeba bylo obcisc ok 2-3mm... Ale tam akurat jest z pol cm bez gwintu wiec spokojnie można mimo ze niechętnie taka ingerencje w suto robiłem...m
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”