--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuKlocki hamulcowe
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
-
switek3
- Użytkownik
- Posty: 219
- Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XER
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Klocki hamulcowe
No właśnie, bo ja mam mniejsze. I ciekawe czy też będzie dobrze hamować ten zestaw
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Klocki hamulcowe
Mylę, że do normalnej jazdy wystarczy każdy zestaw w miarę uznanego producenta. Nie ma co przeżywać ani inwestować w jakieś sportowe cuda co zaczynają hamować dopiero po rozgrzaniu.
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
A propos .
Moje tylne się kwalifikują do wymiany i tak się rozglądam .
Jeden kolo GM sprzedaje w ciekawej cenie , pytanie czy są warte cokolwiek ?
Osobiście to wolę Brembo tarcze 300 zł za kpl i klocki brembo 150 zł kpl.
Te ori GM to czasem nie w Chinach robione ?
Cos , ktoś wie ?
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Moje tylne się kwalifikują do wymiany i tak się rozglądam .
Jeden kolo GM sprzedaje w ciekawej cenie , pytanie czy są warte cokolwiek ?
Osobiście to wolę Brembo tarcze 300 zł za kpl i klocki brembo 150 zł kpl.
Te ori GM to czasem nie w Chinach robione ?
Cos , ktoś wie ?
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, o 17:37 przez Bodex, łącznie zmieniany 1 raz.
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
A , to nie wielka pociecha
Wy biorę jednak brembo z uwagi na jakość materiału jak w opisie .
Diabli wiedzą z jakiej góry przyjdzie mi zjeżdżać w CRO, a załadowana bedzie do Maxa z boksem włacznie .
Produkcja w większości w fabryce w Dābrowie Górniczej , to przynajmniej miejsca pracy w kraju będę wspierał, a nie we indiach

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Wy biorę jednak brembo z uwagi na jakość materiału jak w opisie .
Diabli wiedzą z jakiej góry przyjdzie mi zjeżdżać w CRO, a załadowana bedzie do Maxa z boksem włacznie .
Produkcja w większości w fabryce w Dābrowie Górniczej , to przynajmniej miejsca pracy w kraju będę wspierał, a nie we indiach

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
-
Bodex
Re: Klocki hamulcowe
Na tyle nie sa wentylowane wiec HC nie ma .
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
gzandar
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Klocki hamulcowe
Potrzebowałem testu żeby się upewnić ale już wiem... po 3000 km moje standardowe Zimmermany biją.
Co ciekawe tylko w zakresie prędkości 90-60 na godzinę. Max jest przy 80 i wtedy telepią kierownicą. O dziwo powyżej tego nic nie bije ... dziwna sprawa jak dla mnie. Poprzednio w Mondeo biło w prawie całym zakresie prędkości, przynajmniej tak mi się wydaje. Do tego po rozgrzaniu jest lepiej niż na zimnych.
Wiem także chyba gdzie się to pojawiło. Zjazd z przełęczy 1300 na 600 metrów nad poziomem morza , samochód na dwójce łapał 60 a z przodu wlekł się autobus który przed każdym zakrętem zwalniał do 40 oraz na nawrotach do 20... pod koniec zjazdu na bardziej płaskim rozpędziłem się do 80 i przy hamowaniu poczułem lekkie drgania... dopiero dziś mogłem coś protestować i się potwierdziło. Bo tak jeżdżąc albo w zabudowanym albo po autostradzie jakoś nie bardzo to czułem.
Co ciekawe tylko w zakresie prędkości 90-60 na godzinę. Max jest przy 80 i wtedy telepią kierownicą. O dziwo powyżej tego nic nie bije ... dziwna sprawa jak dla mnie. Poprzednio w Mondeo biło w prawie całym zakresie prędkości, przynajmniej tak mi się wydaje. Do tego po rozgrzaniu jest lepiej niż na zimnych.
Wiem także chyba gdzie się to pojawiło. Zjazd z przełęczy 1300 na 600 metrów nad poziomem morza , samochód na dwójce łapał 60 a z przodu wlekł się autobus który przed każdym zakrętem zwalniał do 40 oraz na nawrotach do 20... pod koniec zjazdu na bardziej płaskim rozpędziłem się do 80 i przy hamowaniu poczułem lekkie drgania... dopiero dziś mogłem coś protestować i się potwierdziło. Bo tak jeżdżąc albo w zabudowanym albo po autostradzie jakoś nie bardzo to czułem.
-
Misiewicz
Re: Klocki hamulcowe
Ja już mam łeb kwadratowy 
sam nie wiem co wybrać.
Tarcze biorę zimmermanna Sport Coat Z, ale jaki do tego klocek?
Howk nie jest produkowany, Galfer będzie dostępny dopiero w połowie maja, ebc Yellow trochę za agresywne,
nie jeżdżę jak wariat, ale nie chciał bym co chwilę czuć bicia na kierownicy...
Co stanowi jeszcze jakieś sensowne rozwiązanie w tej sytuacji?
sam nie wiem co wybrać.
Tarcze biorę zimmermanna Sport Coat Z, ale jaki do tego klocek?
Howk nie jest produkowany, Galfer będzie dostępny dopiero w połowie maja, ebc Yellow trochę za agresywne,
nie jeżdżę jak wariat, ale nie chciał bym co chwilę czuć bicia na kierownicy...
Co stanowi jeszcze jakieś sensowne rozwiązanie w tej sytuacji?
-
brakeparts
- Nowicjusz
- Posty: 36
- Rejestracja: 28 cze 2013, o 11:22
- Auto: Alfa 159 2.4 JTDm
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Kraków
- Kontakt:
Re: Klocki hamulcowe
Niestety nic innego się nie znajdzie. Można zaryzykować z EBC Green, ale tutaj nie ma gwarancji, że nie będzie problemów
-
Robert KOTYCKI
Re: Klocki hamulcowe
O jakich problemach kolega mówi i o jakim ryzyku z EBC Green?
Uważam to za bardzo dobry zestaw zarówno na tył i przód do takiego kloca jakim jest Insignia . Klocki EBC Green to średniak w dość przyzwoitej cenie uważam , to za kompromis cena /jakość.
Sam planuję zakup takiego zestawu na tył: Zimmerman Sport Coat + EBC Green. przód:same EBC Green na ori tarcze od GM . Więcej grzechów nie pamiętam.
PS.
Lepiej zapłacić cenę wstydu i upokorzenia, niż brnąć dalej w głębokim w grzechu jeżeli jest ktoś w stanie naprowadzić mnie owieczkę która zbłądziła na drogę światła będę się za niego modlił .
Uważam to za bardzo dobry zestaw zarówno na tył i przód do takiego kloca jakim jest Insignia . Klocki EBC Green to średniak w dość przyzwoitej cenie uważam , to za kompromis cena /jakość.
Sam planuję zakup takiego zestawu na tył: Zimmerman Sport Coat + EBC Green. przód:same EBC Green na ori tarcze od GM . Więcej grzechów nie pamiętam.
PS.
Lepiej zapłacić cenę wstydu i upokorzenia, niż brnąć dalej w głębokim w grzechu jeżeli jest ktoś w stanie naprowadzić mnie owieczkę która zbłądziła na drogę światła będę się za niego modlił .
- elfiasty
- Użytkownik
- Posty: 522
- Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Olsztyn
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Klocki hamulcowe
A nie lepiej cały zestaw zimmer~ ?Misiewicz pisze:Ja już mam łeb kwadratowy
sam nie wiem co wybrać.
Tarcze biorę zimmermanna Sport Coat Z, ale jaki do tego klocek?
-
Misiewicz
Re: Klocki hamulcowe
chyba będzie zestaw tarcze Zimmermann Sport Coat Z do tego klocek ATE Ceramic (mowa o przedniej osi) mam nadzieję, że nie będzie nic biło.
-
Robert KOTYCKI
Re: Klocki hamulcowe
Nie sprawdzi się zestaw Zimermany Sporty są wiercone ATE Ceramik to do gładkich tarczy .
-
Misiewicz
Re: Klocki hamulcowe
czyli lipa?
to co do wierconych zimmermanów?
black daimond? galfer będzie dopiero w połowie maja...
edit:
Podobno: "Klocków z domieszką ceramiki nie wolno stosować z tarczami nacinanymi ponieważ mieszanka transferowa jaką takie klocki nanoszą na powierzchnię tarczy celem podniesienia skuteczności zapycha nacięcia. W przypadku tarcz wierconych nie ma z tym problemu i można stosować takie połączenia."
Czy jest to prawdą? Może ktoś to potwierdzić? Jeśli to prawda to jest to dobre połączenie.
to co do wierconych zimmermanów?
black daimond? galfer będzie dopiero w połowie maja...
edit:
Podobno: "Klocków z domieszką ceramiki nie wolno stosować z tarczami nacinanymi ponieważ mieszanka transferowa jaką takie klocki nanoszą na powierzchnię tarczy celem podniesienia skuteczności zapycha nacięcia. W przypadku tarcz wierconych nie ma z tym problemu i można stosować takie połączenia."
Czy jest to prawdą? Może ktoś to potwierdzić? Jeśli to prawda to jest to dobre połączenie.
- lcr
- Użytkownik
- Posty: 900
- Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ruda Śląska
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Klocki hamulcowe
Kupiłem komplet tarcz zimmermann sport, klocki zimmermann i nie mam najmniejszego problemu. Żadnego bicia, z układu jestem zadowolony. Procedura docierania była wykonana.
-
Robert KOTYCKI
Re: Klocki hamulcowe
Kolego @Misiewicz tak jak wcześniej ci napisałem to nie jest dobre połączenie nie stosuje się tych pseudo ceramikow (tak naprawde to one sa tylko z domieszka ceramidu)pełne ceramiczne sa 10 x droższe do tarcz: zużytych , nacinanych i nawiercany itp. Jedyny plus półceramida ATE mniej brudzi felgę bardziej odporne na fading,do spokojnej i miejskiej jazdy Ok nie zalecane do agresywnej lub jak kto woli sportowej jazdy.
Jak chcesz hamulce dobre do Inzi to musisz wydać niestety kwotę 2 x wyższą niż proponowane zestawy. Albo częsciej zmieniac klocek +tarcza przy stylu jazdy który preferujesz.
Jak chcesz hamulce dobre do Inzi to musisz wydać niestety kwotę 2 x wyższą niż proponowane zestawy. Albo częsciej zmieniac klocek +tarcza przy stylu jazdy który preferujesz.

