--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: zubek » 18 mar 2017, o 09:02

Ja mam J61 - 17 calowy układ więc chyba większe.

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 18 mar 2017, o 12:22

No właśnie, bo ja mam mniejsze. I ciekawe czy też będzie dobrze hamować ten zestaw

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: zubek » 18 mar 2017, o 14:34

Mylę, że do normalnej jazdy wystarczy każdy zestaw w miarę uznanego producenta. Nie ma co przeżywać ani inwestować w jakieś sportowe cuda co zaczynają hamować dopiero po rozgrzaniu.

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 20 mar 2017, o 17:19

A propos .
Moje tylne się kwalifikują do wymiany i tak się rozglądam .
Jeden kolo GM sprzedaje w ciekawej cenie , pytanie czy są warte cokolwiek ?

Osobiście to wolę Brembo tarcze 300 zł za kpl i klocki brembo 150 zł kpl.

Te ori GM to czasem nie w Chinach robione ?
Cos , ktoś wie ?

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, o 17:37 przez Bodex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: takisobie » 20 mar 2017, o 17:29

co się orientuje klocki przód Textar tyl TRW

R1985
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 16 cze 2016, o 22:49
Auto: ST 2.0T 4x4 Cosmo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: SKMKraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: R1985 » 20 mar 2017, o 18:18

@Bodex - Nie w chinach... W indiach wg opakowań

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 20 mar 2017, o 20:53

A , to nie wielka pociecha

Wy biorę jednak brembo z uwagi na jakość materiału jak w opisie .
Diabli wiedzą z jakiej góry przyjdzie mi zjeżdżać w CRO, a załadowana bedzie do Maxa z boksem włacznie .

Produkcja w większości w fabryce w Dābrowie Górniczej , to przynajmniej miejsca pracy w kraju będę wspierał, a nie we indiach

Obrazek

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: marcin.1987 » 21 mar 2017, o 07:39

HC może i będzie. Ale PVT na bank nie.

Bodex

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bodex » 21 mar 2017, o 16:39

Na tyle nie sa wentylowane wiec HC nie ma .

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

gzandar
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 5 gru 2016, o 09:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gzandar » 28 mar 2017, o 18:36

Potrzebowałem testu żeby się upewnić ale już wiem... po 3000 km moje standardowe Zimmermany biją.

Co ciekawe tylko w zakresie prędkości 90-60 na godzinę. Max jest przy 80 i wtedy telepią kierownicą. O dziwo powyżej tego nic nie bije ... dziwna sprawa jak dla mnie. Poprzednio w Mondeo biło w prawie całym zakresie prędkości, przynajmniej tak mi się wydaje. Do tego po rozgrzaniu jest lepiej niż na zimnych.

Wiem także chyba gdzie się to pojawiło. Zjazd z przełęczy 1300 na 600 metrów nad poziomem morza , samochód na dwójce łapał 60 a z przodu wlekł się autobus który przed każdym zakrętem zwalniał do 40 oraz na nawrotach do 20... pod koniec zjazdu na bardziej płaskim rozpędziłem się do 80 i przy hamowaniu poczułem lekkie drgania... dopiero dziś mogłem coś protestować i się potwierdziło. Bo tak jeżdżąc albo w zabudowanym albo po autostradzie jakoś nie bardzo to czułem.

Misiewicz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Misiewicz » 5 kwie 2017, o 15:54

Ja już mam łeb kwadratowy :D
sam nie wiem co wybrać.
Tarcze biorę zimmermanna Sport Coat Z, ale jaki do tego klocek?
Howk nie jest produkowany, Galfer będzie dostępny dopiero w połowie maja, ebc Yellow trochę za agresywne,
nie jeżdżę jak wariat, ale nie chciał bym co chwilę czuć bicia na kierownicy...
Co stanowi jeszcze jakieś sensowne rozwiązanie w tej sytuacji?

brakeparts
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, o 11:22
Auto: Alfa 159 2.4 JTDm
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: brakeparts » 5 kwie 2017, o 15:58

Niestety nic innego się nie znajdzie. Można zaryzykować z EBC Green, ale tutaj nie ma gwarancji, że nie będzie problemów

Robert KOTYCKI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Robert KOTYCKI » 5 kwie 2017, o 17:40

O jakich problemach kolega mówi i o jakim ryzyku z EBC Green?
Uważam to za bardzo dobry zestaw zarówno na tył i przód do takiego kloca jakim jest Insignia . Klocki EBC Green to średniak w dość przyzwoitej cenie uważam , to za kompromis cena /jakość.
Sam planuję zakup takiego zestawu na tył: Zimmerman Sport Coat + EBC Green. przód:same EBC Green na ori tarcze od GM . Więcej grzechów nie pamiętam.
PS.
Lepiej zapłacić cenę wstydu i upokorzenia, niż brnąć dalej w głębokim w grzechu jeżeli jest ktoś w stanie naprowadzić mnie owieczkę która zbłądziła na drogę światła będę się za niego modlił .

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: elfiasty » 5 kwie 2017, o 18:09

Misiewicz pisze:Ja już mam łeb kwadratowy :D
sam nie wiem co wybrać.
Tarcze biorę zimmermanna Sport Coat Z, ale jaki do tego klocek?
A nie lepiej cały zestaw zimmer~ ?

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: switek3 » 5 kwie 2017, o 18:16

No ja planuję - zwykłe zimmermanny: i tarcze i klocki na przód i tył

Misiewicz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Misiewicz » 5 kwie 2017, o 21:20

chyba będzie zestaw tarcze Zimmermann Sport Coat Z do tego klocek ATE Ceramic (mowa o przedniej osi) mam nadzieję, że nie będzie nic biło.

Robert KOTYCKI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Robert KOTYCKI » 5 kwie 2017, o 21:27

Nie sprawdzi się zestaw Zimermany Sporty są wiercone ATE Ceramik to do gładkich tarczy .

Misiewicz

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Misiewicz » 5 kwie 2017, o 22:30

czyli lipa?
to co do wierconych zimmermanów?
black daimond? galfer będzie dopiero w połowie maja...

edit:
Podobno: "Klocków z domieszką ceramiki nie wolno stosować z tarczami nacinanymi ponieważ mieszanka transferowa jaką takie klocki nanoszą na powierzchnię tarczy celem podniesienia skuteczności zapycha nacięcia. W przypadku tarcz wierconych nie ma z tym problemu i można stosować takie połączenia."

Czy jest to prawdą? Może ktoś to potwierdzić? Jeśli to prawda to jest to dobre połączenie.

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: lcr » 5 kwie 2017, o 23:43

Kupiłem komplet tarcz zimmermann sport, klocki zimmermann i nie mam najmniejszego problemu. Żadnego bicia, z układu jestem zadowolony. Procedura docierania była wykonana.

Robert KOTYCKI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Robert KOTYCKI » 6 kwie 2017, o 06:30

Kolego @Misiewicz tak jak wcześniej ci napisałem to nie jest dobre połączenie nie stosuje się tych pseudo ceramikow (tak naprawde to one sa tylko z domieszka ceramidu)pełne ceramiczne sa 10 x droższe do tarcz: zużytych , nacinanych i nawiercany itp. Jedyny plus półceramida ATE mniej brudzi felgę bardziej odporne na fading,do spokojnej i miejskiej jazdy Ok nie zalecane do agresywnej lub jak kto woli sportowej jazdy.
Jak chcesz hamulce dobre do Inzi to musisz wydać niestety kwotę 2 x wyższą niż proponowane zestawy. Albo częsciej zmieniac klocek +tarcza przy stylu jazdy który preferujesz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”